දැවෙන මිනිසාගේ සුප්‍රසිද්ධ මායා රණශූර කලා මෝටර් රථය Playa වෙතින් දැකීමට මෙය ඔබට ඇති අවස්ථාවයි

එහි 2012 වසරේ මංගල උත්සවයේ සිට, ද මායන් රණශූරයා එකක් බවට පත් වී ඇත දැවෙන මිනිසාගේ ඝෝෂාකාරී, දීප්තිමත්ම සහ හොඳම ප්‍රසිද්ධ කලා කාර්.

නමුත් Burning Man හි ප්ලේයා හි ලේසර් කිරණ මහිමයෙන් එය දැකීමට ඔබට කිසිදා අවස්ථාවක් නොලැබුනේ නම්, කණගාටු නොවන්න: මෙම ගිම්හානයේ සහ වැටීම තුළ, මෙක්සිකෝව පදනම් කරගත් කලා මෝටර් රථය ඔබ වෙත පැමිණේ.

ජූනි මාසයේදී, මායන් වොරියර් ඔස්ටින්, නිව් යෝර්ක් නගරය, ලොස් ඇන්ජලීස් සහ සැන් ෆ්රැන්සිස්කෝ යන නගරවල සංදර්ශන සමඟින් එහි 10 වසරක සංවත්සරය සැමරීම සඳහා රට හරහා සංචාරයක් ආරම්භ කරනු ඇත. මෙම සංදර්ශන 2022 දී Burning Man වෙතින් පිටත මායා රණශූරයාගේ එකම දර්ශනය වනු ඇත. (Burning Man විසින්ම මෙම අගෝස්තු 25 සිට සැප්තැම්බර් 5 දක්වා උතුරු නෙවාඩාවේ කළු පාෂාණ කාන්තාරයේදී සිදු වේ.)

දින හතරක සංචාරය නිෂ්පාදනය කරනු ලබන්නේ ලොස් ඇන්ජලීස් හි ආගන්තුක; මීට පෙර ලොස් ඇන්ජලීස් අවට මායන් වොරියර් සාද පවත්වා ඇති වඩා. Mayan Warrior ඓතිහාසික වශයෙන් මෙක්සිකෝවෙන් බිහිවන දක්ෂතා සහ Damian Lazarus වැනි විශාල නමක් ඇති භූගත දක්ෂතා කෙරෙහි අවධානය යොමු කර ඇතත්, මෙම සිදුවීම් මාලාව සඳහා පෙළගැස්ම තවමත් ප්‍රකාශයට පත් කර නොමැත. සෑම සාදයකටම මායන් වොරියර් ප්‍රජාව විසින් සාදන ලද කලා කෘති සහ දැවෙන මිනිසා සහ මායන් වොරියර් යන දෙකම ගෝලීය වශයෙන් ප්‍රසිද්ධියට පත් කළ ගිලී යන මැජික් කිහිපයක් ඇතුළත් වේ.

2022 වසංගතය හේතුවෙන් 2020 ඉසව්ව අවලංගු කරන ලද බැවින්, 2019 සිට මායන් වොරියර්ගේ පළමු දර්ශනය බර්නිං මෑන් හි සනිටුහන් වනු ඇත. 2021 විශේෂාංග නිල නොවන සිදුවීමක්ෆ්‍රී බර්න් ලෙස පුළුල් ලෙස හඳුන්වනු ලබන අතර, ඒ සඳහා සාමාන්‍යයෙන් බර්නින් මෑන් හි පවතින බොහෝ කලා මෝටර් රථ – මායන් වොරියර් ඇතුළුව – කාන්තාරයට ගමනක් ගියේ නැත.

මායන් වොරියර්ගේ පෙනුම සඳහා දින පහත බලන්න:

මායන් රණශූරයා

Next Post

2002 වසරේ විශිෂ්ටතම ගීත 100: කාර්ය මණ්ඩල තේරීම්

Tue Mar 22 , 2022
’00 දශකයේ ජනප්‍රිය සංගීතය 2002 දී එහි කේන්ද්‍රස්ථානය සොයා ගත්තේය. 90 දශකයේ අග භාගයේ යොවුන්-පොප් පිපිරුම නිල වශයෙන් අවසන් විය, එහි මුල් තරු පරිණත වූ අතර ප්‍රධාන ධාරාවේ උණුසුම්ම නව නැඟී එන අය නිවසේ හඬපට වෙළඳ සංකීර්ණවල සහ කුඩා වෑන් වලට වඩා TRL. ඉමෝ සැබවින්ම ප්‍රධාන ධාරාවේ උත්සුකතාවයක් බවට පත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.