දුම්රිය ආසන වෙන් කර ගැනීම ඔන්ලයින් වෙයි

ඔන්ලයින් දුම්රිය ආසන වෙන් කර ගන්නේ මෙහෙමයි

ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රථම වරට මාර්ගගත ක්‍රමය ඔස්සේ දුම්රිය ආසන වෙන් කරවා ගැනීමට වෙබ් අඩවියක් සහ ජංගම දුරකථන යෙදවුමක් හඳුන්වා දී ඇත.

මෙමගින් ඉදිරියේදී දුම්රිය උදාරිකීන්ට සියලුම මාර්ගවල දුම්රිය ආසන වෙන් කරවා ගැනීමට අවස්ථාව ඇති බවත් කොටුවේ – බෙලිඅත්ත, බදු, යාපනය, ත්‍රිරෝද රථය, තලෙයිමන්නාරම, මහනුවර සහ බදුල්ල යන දුරගමන් සේවා දුම්රියවල ප්‍රවේශය සඳහා වන අවස්ථාව ද වේ.

මෙම වනත් දුම්රිය ප්‍රවේශ පත්‍රය ලබා ගැනීමේ ක්‍රියාවලිය ඩිජිටල්කරණයට ලක් කර ඇති අතර ඉදිරියේදී මෙම පද්ධතිය හරහා විද්‍යුත් ප්‍රවේශ පත්‍ර නිකුත් කිරීමට QR කේතය මඟින් එම ප්‍රවේශ පත්‍ර තහවුරු කර ගැනීමේ හැකියාව ලැබෙන බැවින් දුම්රිය දෙපාර්තමේන්තුවේ කඩදාසි භාවිතය අවම කිරීමට අපේක්ෂා කරයි.

ආසන වෙන් කිරීමේ හැකියාව ලබා දී ඇති ගමනාන්ත සහ දුම්රිය මැදිරි සඳහා පියවර කිහිපයකින් ප්‍රවේශ පත්‍ර මිලදී ගැනීමට මගීන්ට අවස්ථාවක් හිමි වන අතර Visa, master සහ Lanka QR ඇතුළුව ක්‍රම කිහිපයක් හරහා මේ සඳහා අවශ්‍ය දුම්රිය ස්ථාන සඳහා දුම්රිය ස්ථාන (365) වෙත පැමිණෙන ප්‍රවේශපත්‍ර යොමු අංකය ජාතික හැඳුනුම්පත හෝ විදේශ ගමන් බලපත්‍රය ඉදිරිපත් කිරීම සඳහා වෙන් කරවා ගත් ප්‍රවේශපත්‍ර ලබා ගැනීමේ හැකියාව උදා වේ.

දුම්රිය ආසන වෙන් කරවා ගත හැකි වෙබ් අඩවිය

 

The post දුම්රිය ආසන කර ගැනීම ඔන්ලයින් වෙයි appeared first on Aruna.

Next Post

අල්ලස් ගත් කොස්තාපල් රිමාන්ඩ්

Tue Mar 22 , 2022
යකඩ බඩු එක්රැස් කරන ස්ථානයක නිති විරෝධී සොරබඩු සන්තකයේ තබාගෙන සිටින බවට සඳහන් කරමින් නීති මගින් කටයුතු නොකර සිටීමට රුපියල් 15000ක් අල්ලස් මුදලක් ඉල්ලා ලබාගත්තැයි අල්ලස් කොමිසම අත්අඩංගුවට ගත් වත්තල පොලීසියේ කොස්තාපල්වරය ලබන 29 වැනිදා තෙක් රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කරන ලෙස වැඩබලන කොළඹ ප්‍රධාන මහේස්ත්‍රාත් චන්දිම ලියනගේ මහතා අද (22) […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.