දේශගුණික විපර්යාස පිළිබඳ නව වාර්තා චිත්‍රපටයක් සඳහා ඔවුන්ගේ පළමු චිත්‍රපට ලකුණු නිකුත් කිරීමට ඉහළින් සහ ඉන් ඔබ්බට

අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) යනු ලෝක ජල දිනය වන අතර එය 1993 සිට වාර්ෂිකව සමරනු ලබන්නේ ආරක්ෂිත ජලය නොමැතිව ජීවත් වන පෘථිවියේ බිලියන 2 ක ජනතාව පිළිබඳව දැනුවත් කිරීම සඳහා ය.

නටන්න අයිකන ඉහත සහ ඉන් ඔබ්බට හේතු සහ ප්‍රතිවිපාක පිළිබඳ නව වාර්තා චිත්‍රපටයකට ඔවුන්ගේ සංගීතය දායක කර ගනිමින් ලෝකයේ හදිසි පාරිසරික ප්‍රශ්න විසඳීමට දායක වීමට ඔවුන්ගේ කාර්යභාරය ඉටු කරයි දේශගුණික විපර්යාස. මෙම IMAX චිත්රපටය, අවසාන ග්ලැසියරතෝරාගත් සිනමාහල්වල අද නිකුත් වේ.

තන්තු, පියානෝ සහ ඉලෙක්ට්‍රොනික උපකරණ වලින් සාදන ලද, ට්‍රාන්ස් ත්‍රිත්වයේ ලකුණු ශ්‍රේෂ්ඨ සහ කල්පනාකාරී වන අතර, අපගේ වෙනස්වන දේශගුණයට සාපේක්ෂව සියලුම ජීවීන් මුහුණ දෙන භයානක තත්වයට සමාන්තරව අඳුරු අවස්ථාවන් ඇත. (වොෂින්ටන් පෝස්ට් වාර්තා කර ඇත මෙම සතිය මුලදී ඇන්ටාක්ටිකාවේ උෂ්ණත්වය සාමාන්‍ය මට්ටමට වඩා අංශක 70 කින් වැඩි විය.) අවසාන ග්ලැසියර Above & Beyond හි දිගුකාලීන මිතුරෙකු වන ඩැරන් ටේට් සමඟ සහයෝගයෙන් හඬපටය සාදන ලදී. පහත කොටස් 11 ලකුණු වලට සවන් දෙන්න.

අවසාන ග්ලැසියර සම්මානලාභී චිත්‍රපට නිෂ්පාදක ක්‍රේග් ලීසන් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කර නිෂ්පාදනය කරන ලදී (ප්ලාස්ටික් සාගරයක්) සහ පාරිසරික වාර්තා චිත්‍රපට නිෂ්පාදක මැල්කම් වුඩ්. වසර හතරක් පුරා රූගත කරන ලද මෙම වාර්තා චිත්‍රපටය ඇන්ටාක්ටිකාව, හිමාලය, ඇල්ප්ස්, ඇන්ඩීස් සහ තවත් බොහෝ ප්‍රදේශවල දේශගුණික විපර්යාසවල හේතු සහ බලපෑම් ගවේෂණය කිරීමේ ගමනක් නිරූපණය කරයි.

“සංගීත අධ්‍යක්ෂණය සඳහා, ක්‍රේග් අලංකාර ලෙස ග්‍රහණය කර ගත් අපගේ වෙනස්වන ග්‍රහලෝකයේ සුන්දරත්වය පිළිබිඹු කිරීම ලකුණු සඳහා වැදගත් යැයි අපට හැඟුණි,” Above & Beyond’s Jono Grant මාධ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් පවසයි. “ශෛලීය වශයෙන් අපට අවශ්‍ය වූයේ අපගේ බොහෝ දුරට ඉලෙක්ට්‍රොනික සංගීත පසුබිම සජීවී වාද්‍ය වෘන්දය සමඟ ඒකාබද්ධ කර දෙමුහුන් ලකුණු නිර්මාණය කිරීමට ය. අද ලෝකය මුහුණ දෙන අභියෝග සහ රූගත කිරීම් අතරතුර තනි පුද්ගලයෙකු සහ චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයෙකු ලෙස ක්‍රේග් මුහුණ දෙන අභියෝග දෙකම ලකුණු වලින් පිළිබිඹු වන බව අපට වැදගත් විය. හදිසිතාව පිළිබඳ හැඟීමක් ප්‍රකාශ කිරීම මෙන්ම, අපට ලකුණු අවශ්‍ය වූයේ ශුභවාදී ස්වරයක් නිරූපණය කිරීමට සහ නරඹන්නාගෙන් ක්‍රියාවට ධනාත්මක ඇමතුමක් දිරිමත් කිරීමටයි.

යෝගා ඉසව් මාලාවක් ඇතුළුව Above & Beyond කොටස් කර ඇති ප්‍රගතිශීලී මනසක් සහිත ව්‍යාපෘතිවල දිගු ලැයිස්තුවක නවතම හඬ පටය වේ. ප්රවාහ තත්ත්වයan භාවනා සංගීත ඇල්බමය.

Next Post

'Spider-Man: No Way Home' ඔන්ලයින් බලන්නේ කෙසේද?

Tue Mar 22 , 2022
විශේෂාංගගත සියලුම නිෂ්පාදන සහ සේවාවන් සංස්කාරකවරුන් විසින් ස්වාධීනව තෝරා ගනු ලැබේ. කෙසේ වෙතත්, Billboard හට එහි සිල්ලර සබැඳි හරහා කරන ලද ඇණවුම් සඳහා කොමිස් මුදලක් ලැබිය හැකි අතර, සිල්ලර වෙළෙන්දාට ගිණුම්කරණ අරමුණු සඳහා නිශ්චිත විගණනය කළ හැකි දත්ත ලැබිය හැකිය. 2021 වසරේ වැඩිම අදායමක් ඉපැයූ චිත්‍රපටය බවට පත්වීමට චිත්‍රපට ශාලාවලට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.