මාර්තු රට මාසයේ නවකයා: කාටර් විශ්වාසය

පසුගිය වසරේ, කාටර් ෆේත් ජීවිතයේ ප්‍රධාන සන්ධිස්ථාන තුනකට ළඟා විය: උතුරු කැරොලිනාවේ ස්වදේශිකයා නැෂ්විල් හි බෙල්මොන්ට් විශ්ව විද්‍යාලයෙන් උපාධිය ලබා ගත්තා පමණක් නොව, ඇය රයිමන් ශ්‍රවණාගාරයේදී සිය මංගල රංගනය ඉදිරිපත් කර ඇගේ ගීත හයේ ඊපී නිකුත් කළාය. ආදරය ආදරය වීමට ඉඩ දෙන්නPound It Out Loud Entertainment හරහා.

දැන්, Faith විසින් Universal Music Publishing Group Nashville සමඟ සංගීත ප්‍රකාශන ගිවිසුමක් අත්සන් කර ඇත. දැන්වීම් පුවරුව පමණක් හෙළි කළ හැකිය.

“මම EP නිකුත් කළ පසු, එයට සැබවින්ම ප්‍රතිචාර දැක්වීමට මම බලා සිටි නගරයේ මිනිසුන් දැකීම ඇත්තෙන්ම සතුටක්” යැයි ෆේත් පවසයි දැන්වීම් පුවරුව. “ඔවුන් මා සමඟ ලිවීමට කැමැත්තෙන් සිටි අතර UMPG හි මිනිසුන් සමඟ ලිවීමට මම අහඹු ලෙස සූදානම් වන්නෙමි. [A&R Directors] රොක්සි කිං සහ සැක් ලුන්ඩ් මා ලියන දෙයට අත දිගු කර ආදරය කළහ.

කාටර් ෆේත්, UMPG

ඉහළ පේළිය (LR): Zach Lund (UMPG) සහ Troy Tomlinson (UMPG). පහළ පේළිය (LR): Roxy King (UMPG), Carter Faith, Margaret Valentine (Pound It Out Loud)

ඇයගේ මෑත කාලීන EP හි සෑම ගීතයක්ම ෆේත්ගේ විචිත්‍රවත්, පරිණත පද රචනා සහ මෘදු, ලිල්ටින් ට්වෑන්ග් ප්‍රදර්ශනය කරයි. ඇය මෑතකදී රසල් ඩිකර්සන් සඳහා සංදර්ශන විවෘත කළ අතර ඉදිරි සතිවලදී කිප් මුවර් සහ කේට්ලින් ස්මිත් සමඟ සංචාර දින නියම කර ඇත.

දැන්වීම් පුවරුව Nashville වෙත ඇයගේ ගමන, ඇයගේ නව ගීතය “Greener Pasture” සහ Kacey Musgraves සහ Natalie Hemby ඇතුළු ගායිකාවන්-ගීත රචකයන් සඳහා ඇයගේ හිතවත්කම ගැන Faith සමඟ කතා කළාය.

ඔබ ගීත පහම සම-ලිව්වා ආදරය ආදරය වීමට ඉඩ දෙන්න. මාතෘකා ගීතයට ආභාෂය ලබා දුන්නේ කුමක්ද?

මම මේ Morgan Harper Nichols “Let July Be July” නම් වූ මෙම කවිය වෙත නැවත පැමිණෙමින් සිටිමි. මම එයින් ආශ්වාදයක් ලැබූ අතර දේවල් මන්දගාමී කිරීමට සහ අගය කිරීමට මෙම විශිෂ්ට මතක් කිරීම විය.

ඔබට සංගීතය හැදෑරීමට අවශ්‍ය බව ඔබ දැනගත්තේ කවදාද?

මගේ පවුල සංගීතයට ආදරය කළා. මම හැදී වැඩුණේ කාර් එකේ පිටුපස අසුනේ සංගීතයට හෝ මගේ සීයා වාදනය කරන කැසට් වලට සවන් දෙමින්. එවිට ටේලර් ස්විෆ්ට් දර්ශන තලයට පැමිණි අතර මට ගිටාරයක් ගැනීමට අවශ්‍ය විය. මට මතකයි මගේ ගමේ පොඩි බාර් එකක කවර් ෂෝ කළා.

ඔබ මුලින්ම ලියූ ගීතය කුමක්ද?

මම අහඹු ලෙස දවසක් 16 ට ගීතයක් ලිව්වෙමි. මට මතකයි මගේ ඇඳේ වාඩි වී මම පිරිමි ළමයෙකු ගැන කලකිරී සිටියෙමි. මම සක්‍රිය කළ කිසිම ගීතයක් මට හොඳක් දැනෙන්නේ නැති නිසා මටම එකක් ලිවීමට සිදු විය. එය මා සැලසුම් කළ කිසිවක් නොවේ. මම කවදාවත් ගීත රචකයෙක් වෙන්න හිතුවේ නැහැ, මම ඒක කළා.

ඔබ දුටු පළමු ප්‍රසංගය කුමක්ද?

මගේ පළමු ප්‍රසංගය හැනා මොන්ටානා. මට වයස අවුරුදු 7ක් වගේ ඇති.

ඔබ විද්‍යාලයේ ගීත රචනය හැදෑරුවා. ලේඛකයෙකු ලෙස ඔබේ කුසලතා ගොඩනඟා ගැනීමට එය ඔබට උපකාර කළේ කෙසේද?

ඕනෑම දෙයක් සමඟ ඔබට එයින් ලබා ගැනීමට අවශ්‍ය දේ ඔබ එයට දැමිය යුතුය. එය මට විශ්වාසය ගොඩනඟා ගැනීමට උපකාර විය. එය සම්පූර්ණයෙන්ම වෙනස් බෝල් ක්‍රීඩාවක් වන ඔබ Music Row වෙත විසි වීමට පෙර පහසුවක් දැනීමට, එය මට දියත් කිරීමේ පෑඩ් සහ ලේඛකයින් වීමට කැමති වෙනත් අයගේ පවුලක් ලබා දුන්නේය. මම සම-ලිවීම සඳහා Nashville හි ලේඛකයින් වෙත ළඟා වීමට උත්සාහ කළ අතර එයද උපකාර විය. සියලුම ප්‍රදර්ශනාගාර සහ රැස්වීම්, ඒ සියල්ල ජාලකරණය විය.

ඔබ 10 සඳහා රයිමන් ශ්‍රවණාගාරයේදී ඔබේ මංගල දර්ශනය සිදු කළාth විස්කි ජෑම් සංවත්සරය. ඒ අත්දැකීම ගැන ඔබට මොනවද මතක?

මගේ මුළු පවුලටම මම රයිමන් හිදී ගායනා කිරීමට පැමිණිය යුතු අතර එය අතිශය සැබෑවක් විය. [Whiskey Jam founder] Ward Guenther මෙම විශ්මයජනක ප්‍රජාව වගා කරන අතර ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ අනෙකුත් ලේඛකයින්ට සහාය දැක්වීමට පමණි. අපි හැමෝම මේ පිස්සු සිහිනය කරන්න උත්සාහ කරන අතර එය විටෙක තරඟකාරී වනු ඇත, නමුත් ඔබට එය දැනෙන්නේ නැත. ඔබට තදබදයෙන් පිටතට ගොස් සංගීතය රසවිඳින අනෙකුත් පුද්ගලයින්ට සහාය වීමට සිදුවේ. ඔබ ඇතුළට යන බවක් දැනෙන අතර සෑම කෙනෙකුගේම ආරක්ෂකයන් පහත වැටී ඇති අතර ඔබට සංගීතය සඳහා එහි සිටිය හැකිය.

ඔබ මෑතකදී “ග්‍රීන් තෘණ” නව ගීතයක් නිකුත් කළා. කොහොමද එහෙම වුණේ?

මම ඒක ලිව්වේ Tofer Brown සහ Lauren Hungate එක්ක. ඔවුන් එතරම් විශිෂ්ට ලේඛකයින් නමුත් මම ඒ ගීතයට කැමතියි. එය වඩාත් පුද්ගලික ස්ථානයකින් පැමිණියේ නැත – එය වඩාත් ගීත රචකයින් කාමරයට පැමිණ සිසිල් කතාවක් කිරීමට උත්සාහ කිරීම විය. නමුත් ඔබ එය ලියන විට, එය කෙතරම් සාපේක්ෂදැයි ඔබට වැටහේ. එය පදනම් වී ඇති ආකාරයට මම කැමතියි. මම ආස කරන දේවල් දෙක තමයි: rootsy රට සංගීතය, පසුව ගැලවී යා හැකි පොප් සංගීතය.

ඔබේ සිහින සම ලේඛකයන් කවුද?

මම කලාකරුවෙකු ලෙස කේසි මස්ග්‍රේව්ස්ට ප්‍රිය කරන අතර ඇය සමඟ කාමරයක වාඩි වී ඇය පද රචනයක් කර තනුවක් සාදන ආකාරය ඇසීමට මම කැමතියි. මමත් නටාලි හෙම්බිගේ ලොකු රසිකයෙක්. ඇගේ ලිවීම කෙතරම් විවිධාකාරද යන්න මම කැමතියි. ඇගේ සෑම ගීතයක්ම වෙනස් බව මට හැඟේ, නමුත් ඔබට තවමත් එහි ඇගේ සලකුණ ඇසේ. ඔවුන්ගෙන් එක් අයෙකු ලියනවා අසා, බිත්තිය මත මැස්සෙකු වීමට පවා මම කැමතියි.

ඔබ සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීමට කැමති කුමන කලාකරුවන් සමඟද?

මම එරික් පල්ලියට ආදරෙයි. ඔහු මා පැමිණි තැන සිට ඇත, මම සහ මගේ පියා ඔහුගේ සංගීතයට ද කැමතියි. ඊට පස්සේ, ඇත්ත වශයෙන්ම කේසි. පොප් දර්ශනය ඇත්තෙන්ම විනෝදජනකයි. මම ඩෝජා කැට් සමඟ උමතුයි. ඇය සම්පූර්ණයෙන්ම සංගීතයේ නව මාවතක් සකස් කරයි, ජනප්‍රවාද කරන්නේ එයයි.

ඔබ කැමතිම Doja Cat ගීතය කුමක්ද?

මම කැමතියි “එයට ඇතුල් වන්න”.

ඔබ සංගීතය නොකරන්නේ නම්, ඔබ කුමක් කරයිද?

මම මෝස්තර ශිල්පියෙක් වනු ඇත. මම හිතන්නේ විලාසිතා අපි ජීවත් වන ලෝකයේ බොහෝ දේවලට බලපානවා. නැත්නම්, මම මනෝ විද්‍යාඥයෙක් වෙනවා. මිනිසුන් තමන් ගැන යමක් සොයා ගන්නා විට සහ ඔවුන් සිටින ලෝකය ගැන ඔවුන්ට සැනසීමක් දැනෙන විට මම කැමතියි.

ඔබේ මාර්ගයේ අත්‍යවශ්‍ය දේවල් මොනවාද?

නැන්දා මට ලැවෙන්ඩර් පිරවූ අත් කොට්ටයක් දුන්නා, එය වාසනාවන්ත චමත්කාරජනක දෙයක් බවට පත් විය.

ඔබට ඉදිරියෙන් ඇත්තේ කුමක්ද?

මේ පසුගිය සතිය හෝ දෙක තුළ මට නිර්මාණාත්මක ආස්වාදයක් දැනෙන්නට විය, මට වෙනත් EP හෝ තනිකඩයන් ලෙස තැබිය හැකි ගීත ගැන සිතමින්. මේ මොහොතේ, මම දැනටමත් එහි ඇති සංගීතය බෙදා ගැනීමට සහ මගේ ප්‍රේක්ෂකයින් ගොඩනඟා ගැනීමට බොහෝ අවධානය යොමු කරමි.

Next Post

අද සිට දෛනිකව ගෑස් සිලින්ඩර් ලක්ෂයක් වෙළෙදපළට

Tue Mar 22 , 2022
කළ මෙට්‍රික් ටොන් 3700ක් කෙරවලපිටිය පර්යන්තයට දින කිහිපයක සිට දිවයිනේ මුහුදු තීරයේ නැංගුරම් ලා තිබූ ප්ලැන්මන්ට් ඡායාරූපය මෙට්‍රික්‍රික් ටොන් 3700ක් කෙරවලපිටිය පර්යන්තයට අද (22) දින ගොඩබා තිබේ. ලිට්රෝ නිෂ්පාදන සමාගම විසින් නිර්දේශ කරන ලදී, මේ වන විට පවතින විට පවතින නිෂ්පාදන නිෂ්පාදන නිෂ්පාදනය සඳහා අද සිට මේ වන විට මෙම […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.