රට බේරගන්න සජබෙන් කමිටුවක්

පවතින ව්‍යසනකාරී තත්වයෙන් රට බේරා ගැනීම සඳහා දේශපාලන පක්ෂ, සිවිල් සංවිධාන, සිවිල් සමාජ ක්‍රියාකාරිකයින් සම්බන්ධ කොටගත් පුළුල් බලවේගයක් ගොඩනැගීමට සමගි ජනබලවේගය තීරණය කර තිබේ.

Next Post

දුම්රිය ආසන වෙන් කර ගැනීම ඔන්ලයින් වෙයි

Tue Mar 22 , 2022
ඔන්ලයින් දුම්රිය ආසන වෙන් කර ගන්නේ මෙහෙමයි ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රථම වරට මාර්ගගත ක්‍රමය ඔස්සේ දුම්රිය ආසන වෙන් කරවා ගැනීමට වෙබ් අඩවියක් සහ ජංගම දුරකථන යෙදවුමක් හඳුන්වා දී ඇත. මෙමගින් ඉදිරියේදී දුම්රිය උදාරිකීන්ට සියලුම මාර්ගවල දුම්රිය ආසන වෙන් කරවා ගැනීමට අවස්ථාව ඇති බවත් කොටුවේ – බෙලිඅත්ත, බදු, යාපනය, ත්‍රිරෝද රථය, තලෙයිමන්නාරම, […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.