වැව්වල වතුර මට්ටම අඩියේ: විදුලි උත්පාදනයට බාධා

ජලවිදුලි බලාගාර ආශ්‍රිත ජලාශවල ජල මට්ටම මේ වන විට ඉතා අඩු මට්ටමක පැවතීම නිසා ජල විදුලි උත්පාදනයට තවදුරටත් බාධා ඇති වන බව ලංකා විදුලිබල මණ්ඩලය පවසයි.

Next Post

මයිකල් ජැක්සන් බ්‍රෝඩ්වේ සංගීතමය 2023 ජාතික සංචාරය දියත් කිරීමට

Tue Mar 22 , 2022
අලුත්, විසිරෙන බ්රෝඩ්වේ සංගීත ගැන මයිකල් ජැක්සන් ලබන වසරේ ඇමරිකාව පුරා සඳ පා ගමනක් යනවා. එම්.ජේරජුගේ ගීත දුසිම් ගණනකින් පිරී ඇත පොප් සහ අනෙකුත්, 2023 වසරේ සිට වසර දෙකක් පුරා ප්‍රධාන නගර 17කට පහර දීමට සැලසුම් කරයි. එය චිකාගෝ හි James M. Nederlander රඟහලේදී 2023 ජූලි 15 වන දින ආරම්භ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.