සත 50කට රෙමී මාටින්ගේ කොපිකැට් කොග්නැක් නඩුව මග හැරිය නොහැක

ශත 50 මැන්හැටන් ෆෙඩරල් විනිසුරුවරයෙකු විසින් නඩුව ප්‍රතික්ෂේප කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කිරීමෙන් පසු ඔහුගේ බ්‍රැන්සන් සන්නාමය වන කොග්නැක් රෙමී මාටින්ගේ බෝතලයේ සැලසුම පිටපත් කළ බව කියන ෆෙඩරල් නඩුවක නඩු විභාගයක් දෙසට ගමන් කරයි.

E. Remy Martin & Co. අගෝස්තු මාසයේ නඩු දැම්මා, Rémy ගේ XO බෝතලය අනුකරණය කරමින් රැප් ගායකයාගේ මත්පැන් සන්නාමය පේටන්ට් බලපත්‍රය සහ වෙළඳ ඇඳුම් අයිතීන් උල්ලංඝනය කළේය. සත 50 සමාගම, Sire Spirits, ඔක්තෝබර් මාසයේදී ආපසු වෙඩි තැබුවාමෙම නඩුව “ගුණ රහිත” ලෙස හඳුන්වන අතර ස්ප්රීතු සමාගම “තරඟකරුවෙකු විනාශ කිරීමට” උත්සාහ කරන බවට චෝදනා කරයි.

නමුත් මෑත තීන්දු දෙකක – එකක් ජනවාරි මාසයේ සහ තවත් අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) – එක්සත් ජනපද දිස්ත්‍රික්කය විනිසුරු ඇල්වින් කේ හෙලර්ස්ටයින් ආරම්භයේදීම නඩුව නිෂ්ප්‍රභ කිරීමට සයිර්ගේ යෝජනාව ප්‍රතික්ෂේප කළේය. තීරණවලින් අදහස් වන්නේ ශත 50 සාක්ෂි හුවමාරු කර ගැනීම සහ ජූරි නඩු විභාගයක් ඇතුළුව දිගු නීතිමය අරගලයක් සඳහා ය.

“මෙය ප්‍රකාශිත සහ චූදිත මෝස්තර ඉතා පැහැදිලිව අසමාන වන අතර සාමාන්‍ය නිරීක්ෂකයෙකු ඒවා ව්‍යාකූල කරනු ඇතැයි සිතිය නොහැක” යනුවෙන් විනිසුරු හෙලර්ස්ටයින් එක් තීරණයක ලිවීය.

50 සෙන්ට්, ඔහුගේ සැබෑ නම කර්ටිස් ජැක්සන්, 2018 දී බ්‍රැන්සන් දියත් කරන ලද අතර, රැප් ගායකයා විසින්ම නිර්මාණය කරන ලද මැණික් වැනි මුහුණු සහිත රවුම් බෝතලයක කොග්නැක් අලෙවි කළේය. නමුත් අගෝස්තු 13 වන දින, රෙමී මාටින් විසින් බෝතලය “බොහෝ දුරට වෙන්කර හඳුනාගත නොහැකි” යන පදනම මත නඩු පැවරීය.toroidal” එහිම ප්රසිද්ධ බෝතලයක හැඩය.

රෙමී මාටින් බ්‍රැන්සන් බෝතලය සැලසුම් පේටන්ට් බලපත්‍ර සහ වෙළඳ ඇඳුම යන දෙකම උල්ලංඝනය කරන බවට චෝදනා කළේය – එය කොකා-කෝලා බෝතලයක් හෝ නිල් ටිෆනි පෙට්ටියක් වැනි නිෂ්පාදනයක සුප්‍රසිද්ධ හැඩය හෝ ඇසුරුම් ආවරණය කරන වෙළඳ ලකුණකි. මෙම නඩුවෙන් කියා සිටියේ බෝතලය පාරිභෝගිකයින්ට රෙමී මාටින් ගැන සිතීමට සැලැස්වීම සඳහා වූ “අමූලික උත්සාහයක්” බවයි.

ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී, 50 සෙන්ට් සහ සයර් ප්‍රතිවාදී තරඟකරුවෙකු “තුරන් කිරීමට” සහ “කොග්නැක් වෙළඳපොල ඒකාධිකාරී කිරීමට” උත්සාහ කිරීම ගැන පුපුරවා හැරියේය. සමාගම පැවසුවේ රෙමී මාටින්ගේ නඩුව ඉතා දුර්වල බැවින් එය ආරම්භයේදීම ඉවත් කළ යුතු බවයි.

“මෙම ක්‍රියාව තරඟකරුවෙකු මූල්‍යමය වශයෙන් විනාශ කිරීම සඳහා කුසලතා රහිත නඩු පැවරීමේ නිරුවත් ප්‍රයත්නයකි,” සයිර්ගේ නීතිඥයින් එකල ලිවීය. “Rémy Martin නැවැත්විය යුතු අතර, Sire Spirits වලට එරෙහි හිමිකම් නොනැසී පැවතීමට ඉඩ නොදිය යුතුය.”

නමුත් ජනවාරි මාසයේදී විනිසුරු හෙලර්ස්ටයින් තීරණය කළේ පේටන්ට් බලපත්‍රය නඩුවේ පසුකාලීන අවස්ථා දක්වා පැවතීමට තරම් ශක්තිමත් බවයි. සහ අඟහරුවාදා ඔහු වෙළඳ ඇඳුම් චෝදනා ගැන ද එයම කීවේය.

“නිෂ්පාදන පෙළක තම වෙළඳ ඇඳුම ආරක්ෂා කර ගැනීමට උත්සාහ කරන පැමිණිලිකරුවෙකු වෙළඳ ඇඳුම රචනා කරන සැලසුම් අංග ප්‍රකාශ කළ යුතුය,” විනිසුරුවරයා එහි තාර්කිකත්වය සඳහා කිසිදු පැහැදිලි කිරීමක් නොමැතිව තීන්දුවක් ලිවීය. “පැමිණිලිකරු මෙම බර සපුරා ඇත.”

දෙපාර්ශවයම සාක්ෂි හුවමාරු කර ගැනීමෙන් පසුව විනිසුරුවරයාට නඩුව නිෂ්ප්රභ කළ හැකිය. අඟහරුවාදා අදහස් දැක්වීම සඳහා කිසිදු පාර්ශ්වයේ නීතිඥයින් වහාම ඉල්ලීම් ඉදිරිපත් කළේ නැත.

Next Post

මයිලි සයිරස් රසිකයින්ට මිහිරි පණිවිඩයක් බෙදා ගනී: 'ඔබ මගේ හොඳම මිතුරන්'

Tue Mar 22 , 2022
මයිලි සයිරස් තමාට සහය දක්වන අයට ආදරය පතුරුවා හැරීමට සැමවිටම බැස සිටී. සති අන්තයේ Lollapalooza Chile හි ඇයගේ අධි ශක්ති කාර්ය සාධනයෙන් පසුව, Cyrus රසිකයින් හමුවීමට යම් කාලයක් ගත විය. ට්විටර් වෙත උඩුගත කරන ලද වීඩියෝවක, තරුව “මට කට වහගෙන!” යැයි කෑගසනු දක්නට ලැබේ. කාමරයක ඇය එනතුරු බලා සිටින ඇගේ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.