සම්මුඛ සාකච්ඡාව: ඔරොත්තු දීමේ හැකියාව, නිර්මාණශීලිත්වය සහ දක්ෂතාවය ශ්‍රී ලාංකීය ඇඟලුම් ගෝලීය වශයෙන් දියුණු කිරීමට හේතු වනු ඇත

ඇඟලුම්ශ්‍රී ලංකාවේ ඇඟලුම් අංශය රටේ දළ දේශීය නිෂ්පාදිතයට 6% ක දායකත්වයක් සපයන අතර සියලුම වෙළඳ භාණ්ඩ අපනයනයෙන් අඩකට ආසන්න ප්‍රමාණයකට දායක වේ. මෙම අංශය කම්කරුවන් 350,000 කට සෘජු රැකියා සපයන අතර විශාල සැපයුම් දාමයේ කොටසක් ලෙස අතිරේක ශ්‍රී ලාංකිකයන් 700,000 කට ජීවනෝපාය අවස්ථා ලැබේ. ඒකාබද්ධ ඇඟලුම් සංගමයේ සංසදයේ (JAAF) සභාපති ශරද් අමලියන් කතා කරයි […]

Next Post

සමුද්‍ර ගලවා ගැනීමේ සම්බන්ධීකරණ මධ්‍යස්ථානය සඳහා ඉන්දියානු ප්‍රදානයක් ශ්‍රී ලංකාවට ලැබේ

Tue Mar 22 , 2022
ඉන්දියාවෙන් ඩොලර් මිලියන 6 ක ප්‍රදානයක් ඇතිව ශ්‍රී ලංකාව තුළ සමුද්‍ර ගලවා ගැනීමේ සම්බන්ධීකරණ මධ්‍යස්ථානයක් පිහිටුවීමට අමාත්‍ය මණ්ඩලය විසින් අනුමැතිය ලබා දී ඇත. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.