2002 වසරේ විශිෂ්ටතම ගීත 100: කාර්ය මණ්ඩල තේරීම්

’00 දශකයේ ජනප්‍රිය සංගීතය 2002 දී එහි කේන්ද්‍රස්ථානය සොයා ගත්තේය. 90 දශකයේ අග භාගයේ යොවුන්-පොප් පිපිරුම නිල වශයෙන් අවසන් විය, එහි මුල් තරු පරිණත වූ අතර ප්‍රධාන ධාරාවේ උණුසුම්ම නව නැඟී එන අය නිවසේ හඬපට වෙළඳ සංකීර්ණවල සහ කුඩා වෑන් වලට වඩා TRL. ඉමෝ සැබවින්ම ප්‍රධාන ධාරාවේ උත්සුකතාවයක් බවට පත් වූ අතර, යැයි කියනු ලබන නව පාෂාණ විප්ලවය (පෙර වසරේ බොහෝ ප්‍රචලිත විය) අවසානයේ ගුවන්විදුලි සහ වීඩියෝ ප්‍රාන්තයේ ද පුපුරා ගිය අතර, නිව් යෝර්ක් භූගත සමාජ ශාලා පැත්ත ඉන්ඩි සහ නැටුම් ලෝකයන් ඒකාබද්ධ කළේය. දිගුකාලීන ප්‍රතිරාවය. මේ අතර, පැරණි පාෂාණ සහ රට අයිකන 21 වන සියවස සඳහා නව ජීව ශක්තියක් සොයා ගත්හ – සොහොනෙන් ඔබ්බට ගිය යුවළක් පවා.

නමුත් 2002 වසරේ විශාලතම සංගීත කතාව වූයේ රැප් දශකයේ අත්‍යවශ්‍යම ප්‍රභේදය ලෙස එහි තත්ත්වය තහවුරු කිරීමයි. එමිනෙම් ඔහුගේ සුපිරි තරුව බහු වේදිකා ප්‍රදේශයට තල්ලු කළේය, නිල වශයෙන් MTV හි මුල් වසරවල සිට සංගීතයේ විශාලතම ගෘහ ඒකාධිකාරය බවට පත්විය. Missy Elliott සහ Timbaland ඔවුන්ගේ ලොකුම ජයග්‍රහණ කිහිපයක් තිබුනා, ඔවුන්ගේම කණ්ඩායම් හරහා සහ අනෙකුත් ඥාති hip-hop සහ R&B ස්ප්‍රීතු සමඟ වැඩ කිරීම හරහා අනාගතයට ආපසු යනවා. නෙප්චූන්ස්, දැනටමත් මුළු පොප් සර්වප්‍රකාරයෙන් දිගු ජයග්‍රාහී රේඛාවක් පදිමින් සිටින අතර, ඔවුන්ගේ විශාලතම ඉහළම 40 හරස් ඕවර් පහර සහ ගිම්හානයේ වඩාත්ම පිළිගත් වීදි බැන්ගර් යන දෙකම ඔවුන්ගේ ණයට ගෙන ඇත. සහ Ja Rule, Ashanti සහ මුළු ඝාතනය, Inc. පවුල සරලවම ලෝකයේ ඉහළින්ම සිටි අතර, 2002 වසරෙන් ඔබ්බට වැඩි කලක් නොපවතින වාණිජමය උච්චස්ථානයකි – ප්‍රධාන ධාරාවේ තවත් නැගී එන නිව් යෝර්ක් තරුවක් සමඟ ඇති වූ ආරවුලකට ස්තුති නැගීම එම වසරේ උනන්දුවෙන් ආරම්භ වේ – නමුත් එය ඕනෑම අයෙකු තරම් කාල සීමාව නිර්වචනය කළේය.

මෙම සතියේ, අපි Billboard.com හි සොයා ගත හැකි 2002 තේමා ලිපි ගණනාවක් සමඟ 21 වැනි සියවසේ ජනප්‍රිය සංගීතයේ නිර්වචන වසරක් වෙත ආපසු යන්නෙමු, එම තීරණාත්මක කාල පරිච්ඡේදයේ වඩාත් ප්‍රබල කථා කිහිපයක් විස්තර කරයි. පළමුව, කෙසේ වෙතත්, අපගේ වසරේ විශිෂ්ටතම ගීත 100 ලැයිස්තුව – කල්පවත්නා සම්භාව්‍ය, අමතක වූ මැණික් සහ පොප් ඉතිහාසයේ වෙනත් කිසිම මොහොතක සිදු නොවිය හැකි ප්‍රියමනාප එක්-ඕෆ් මිශ්‍රණයකි. 2002 දී නිකුත් කරන ලද තනි ගීත හැරුණු විට, ගීත 2002 දී ආරම්භ වූයේ නම් ඒවා ’02 සිට’ ලෙස ගණන් ගන්නා ලදී. දැන්වීම් පුවරුව එම වසරේ ප්‍රස්ථාර (හෝ ඔවුන් පළමු වරට අංක 1 ට පහර දුන්නේ නම්). නමුත් ඔවුන් ප්‍රථම වරට 2003 දී ප්‍රස්ථාරවල ප්‍රථම වරට ආරම්භ වූයේ නම් හෝ ප්‍රස්ථාරවල ඉහළින්ම සිටියේ නම් – tATu හි “ඇය කී සියල්ල”, Coldplay හි “ඔරලෝසු” හෝ B2K හි “Bump, Bump, Bump” වැනි – අපි ඔවුන්ගේ 20 වැනි වසර අනුස්මරණය කරන්නෙමු.

පහත අපගේ ලැයිස්තුව පරීක්ෂා කරන්න – සමඟ මෙහි Spotify ධාවන ලැයිස්තුවක් සියලුම ගීත 100 න් — සහ ’00 දශකය නිල වශයෙන් ’00 දශකය බවට පත් වූ වසරේ සංගීතයෙන් ඔබව නැති කර ගැනීමට සූදානම් වන්න.

Next Post

ලෝඩ් ඇගේ 'මෙලෝඩ්‍රාමා' සහ 'පිරිසිදු වීරවරිය' පුද්ගලයින් නව සංගීත වීඩියෝවෙන් නැවත බලන්න: නරඹන්න

Tue Mar 22 , 2022
ස්වාමීනි දැන් සංගීත වීඩියෝවක් අතහැර දැමූ අතර, එහි ප්‍රමුඛ කාන්තාවන් තිදෙනෙකු රඟපායි: ලෝඩ්, ලෝඩ් සහ ලෝඩ්. වසන්ත විෂුවය සැමරීම සඳහා අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) නිකුත් කරන ලද, නව “ගැහැණු ළමයෙකුගෙන් රහස් (සියල්ල දුටුවා)” දෘශ්‍ය “මූඩ් රින්ග්” ගායිකාව තමාගේම ක්ලෝන දෙකක් සමඟ වෙරළේ කතාබස් කරමින්, නටමින් සහ පනින අයුරු සොයා ගනී. සෑම […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.