අධිකරණය අමාත්‍ය මණ්ඩලයේ සංයුතිය ගැන වාර්තාවක් ඉල්ලයි

අමාත්‍ය මණ්ඩලයේ වත්මන් සංයුතිය පිළිබඳ වාර්තාවක් ලබන මැයි මස 4 වැනි දින ඉදිරිපත් කරන ලෙසට ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය නීතිපතිවරයාට අද (23) නියෝග කළේය.

Next Post

ජී.එල්. පීරිස්ගේ ඇමතිධුරය වෙනස් වෙයි

Wed Mar 23 , 2022
ජනාධිපති හදිසියේ ගත් තීරණය ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ විසින් විදේශ මහාචාර්ය ජී.එල්. පීරිස් නිලවරණයෙන් ඉවත් කර නැවත එම තනතුරට පත් කරනු ලැබේ. මේ අනුව මහාචාර්ය පීරිස් වෙනස් තනතුරෙන් ඉවත් කර නැවත එම තනතුරට පත් කර ඇත්තේ විදේශ අමාත්‍යාංශයේ ‘නම’ කිරීමට හේතුවෙනි. ජනාධිපති රාජපක්ෂ පසුගිය මාර්තු 18 නිකුත් කළ අති විශේෂ ගැසට් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.