ආදරණීය ගායන පුහුණුකාරිනී බාබරා ගුස්ටර්න් ඝාතනය කිරීමේ චෝදනාව මත කාන්තාවකට මනුෂ්‍ය ඝාතනයක්

87 හැවිරිදි බ්‍රෝඩ්වේ ගායන පුහුණුකරුවෙකුගේ මරණය සම්බන්ධයෙන් චෝදනා ලැබ සිටින 26 හැවිරිදි කාන්තාවක් ඇයව බිමට තල්ලු කර ඉවතට යාමට පෙර ඇයට විරුදාවලියක් එල්ල කළ අතර වැඩිහිටි කාන්තාව පදික වේදිකාවේ ලේ ගලමින් සිටියදී නඩු පවරන්නන් ප්‍රකාශ කළේය. අඟහරුවාදා (මාර්තු 22).

ලෝන්ග් අයිලන්ඩ් හි පෝට් ජෙෆර්සන් හි ලෝරන් පැසිඑන්සා, බාබරා මේයර් ගුස්ටර්න්ගේ මරණය සම්බන්ධයෙන් මනුෂ්‍ය ඝාතන චෝදනාවකට මුහුණ දීම සඳහා අඟහරුවාදා පෙර දින හැරී ගිය අතර, එය නාඳුනන පුද්ගලයන් දෙදෙනෙකු අතර “ප්‍රකෝප නොකළ, අඥාන ප්‍රහාරයක” ප්‍රතිඵලයක් බව පොලිසිය ප්‍රකාශ කළේය.

මාර්තු 10 වන දින මැන්හැටන් හි චෙල්සි අසල්වැසි බටහිර 23 වන වීදියේ ඇයව බිමට තල්ලු කිරීමෙන් ගුස්ටර්න් ඇගේ හිසට වැදී බරපතල තුවාල ලැබුවාය. ඇය මිය ගියේ මාර්තු 15. මිතුරන් කීවාය නිව් යෝර්ක් ටයිම්ස් ගස්ටර්න් ඇගේ මහල් නිවාසයේ කැබරේ සංදර්ශනයක් සඳහා පෙරහුරුවක් පැවැත්වීමෙන් පසු ශිෂ්‍යයෙකුගේ රංගනය අල්ලා ගැනීමට ඇගේ මහල් නිවාසයෙන් පිටව ගිය බව.

නඩු පවරන අවස්ථාවේ දී, නඩු පවරන්නන් පැවසුවේ ඇසින් දුටු සාක්ෂිකරුවෙකු ගුස්ටර්න්ට උදව් කිරීමට ගිය බවත්, සිහිය නැති වීමට පෙර සිදු වූ දේ පිළිබඳව පොලිසියට වාර්තාවක් දීමට ඇයට හැකි වූ බවත්ය. අදහස් විමසන පණිවිඩයක් Pazienza ගේ නීතිඥවරයා වෙත යවන ලදී. ඇයගේ මීළඟ නඩු දිනය මාර්තු 25 දිනට නියමිතයි. නඩු පවරන්නන් කියා සිටියේ බලධාරීන් සැකකරුවෙකු හඳුනා ගැනීම සඳහා වීඩියෝ නිරීක්ෂණ භාවිතා කළ බවත්, ප්‍රහාරයෙන් පසුව, පැසිඑන්සා අත්අඩංගුවට ගැනීම වැළැක්වීමට උත්සාහ කළ බවත්ය. ඔවුන් පැවසුවේ ඇය සමාජ මාධ්‍ය මෙන්ම ඇගේ ඉදිරි විවාහ මංගල්‍යය සඳහා වෙබ් අඩවියක් මකා දැමූ බවත් ඇගේ ජංගම දුරකථනය භාවිතා කිරීම නැවැත්වූ බවත්ය.

ඇය ලෝන්ග් අයිලන්ඩ් හි පිහිටි ඇගේ දෙමාපියන්ගේ නිවසේ සිටින බවට පොලිසියට ඔත්තුවක් ලැබුණු අතර, ඔවුන් සඳුදා එහි ගිය විට ඔවුන් ආපසු හරවා යැවූ බව පැමිණිලිකරුවෝ පැවසූහ. ඇයගේ නීතිඥවරයා අඟහරුවාදා ඇය වෙත හැරී යාමට කටයුතු කළ බව නඩු පවරන්නන් පැවසීය. ගස්ටර්න් දශක ගණනාවක් තිස්සේ නාට්‍ය ලෝකයේ ප්‍රසිද්ධ විය.

ඇය 2019 බ්‍රෝඩ්වේ සංගීතමය පුනර්ජීවනයේ නළු නිළියන්ගේ සිට ගායක ගායිකාවන් සමඟ වැඩ කළාය. ඔක්ලහෝමා! පර්යේෂණාත්මක නාට්‍ය කලාකරුවාට සහ 2017 මැක්ආතර් “ජේනියස් ප්‍රදාන” ලබන්නා වූ ටේලර් මැක් වෙත, ඇය ටයිම්ස් පුවත්පතට පැවසුවේ ඇය “මට හමු වූ ශ්‍රේෂ්ඨ මිනිසුන්ගෙන් කෙනෙකි” යනුවෙනි.

ඇයගේ නැසීගිය ස්වාමිපුරුෂයා වන ජෝ ගුස්ටර්න් ද ගායකයෙක් වූ අතර, ඇතුළුව ගෞරවය හිමි විය The Phantom of the Opera බ්‍රෝඩ්වේ මත.

Next Post

හෙට (24) 6කට වැඩි විදුලි කප්පාදුවක්

Wed Mar 23 , 2022
හෙට විදුලිය කැපෙන්නේ මෙහෙමයි හෙට (24) දිනයේදී ප්‍රදේශයේ පැය 06 කට වැඩි විදුලියක් සිදුකිරීමට මහජන භාවිතය සඳහා සභාව ලබා දී ඇත. ඒ අනුව A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L දක්වා කලාප 12 කට පෙරවරු 8.00 සිට පස්වරු 6.00 දක්වා පැය 03 සහ විනාඩි 20 ක් සහ පස්වරු 6.00 සිට රාත්‍රී 11.00 දක්වා විනාඩි 01යි විනාඩි […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.