ඊගල්ස් ඔෆ් ඩෙත් මෙටල්ගේ අඟහරුවාදා කුරුසය කෝමා තත්ත්වයෙන් මිදී සහ පෙම්වතා ජෙසී හියුස් සමඟ නැවත එක් විය: ‘ඇය අපේ ආශ්චර්යය’

ඊගල්ස් ඔෆ් ඩෙත් මෙටල් ගායිකා ජෙසී හියුස් මාර්තු 15 වන දින තෙතමනය සහිත සවස් වරුවේ කැලිෆෝනියාවේ සිල්මාර් හි මවුන්ටන් වීව් කන්වලසන්ට් රෝහලෙන් පිටත එහා මෙහා ගියේය. 49 හැවිරිදි ඔහු පෙර දින රාත්‍රියේ යන්තම් නිදාගත්තේය, ඔහුගේ පියන බරයි, ඔහුගේ හිසකෙස් නැවත තද විය රෝස පැහැති හිසකෙස් ටයි පටියක් සමඟ ගෙතුම් කර, සිගරට් එකක් උරමින්, ඔහු කනස්සල්ලෙන් මිනිත්තු ගණන් කරමින් සිටියේ ඔහුගේ ජීවිතයේ ආදරය නැවත දැකීමට ඔහුට ඉඩ සලසන තුරුය.

ඔහුගේ පෙම්වතිය, 31-හැවිරිදි Marina Cardenas – EODM හි බාසිස්ට් සහ යතුරුපුවරු වාදකයෙකු වන අඟහරුවාදා ක්‍රොස් ලෙස හැඳින්වේ – මොළයට හානි වීමෙන් පසු ජනවාරි 23 සිට කෝමා තත්වයට පත්ව ඇත. ඔහු ඇයව අවසන් වරට දැක අදට දින 51 කි.

“තාම වෙලාව නේද?” ඔහු තම නීතීඥ ඇලෙක්සැන්ඩ්‍රා ස්නයිඩර්ගෙන් දුරකථනයෙන් ඇසුවේය, ඔහුගේ දෑස්වල ශෝකයේ ඉඟියක්, ඔහුගේ කටහඬ වෙව්ලන්නට විය. “අද මට ඇයව දකින්න බැරි වුණොත් මම මොනවා කරයිද කියලා මම දන්නේ නැහැ. කරුණාකර.”

පෙර දින, හියුස් නියමිත සංචාරයකට පැමිණ ක්‍රොස් බැලීමට උත්සාහ කළ විට, ඔහු පැයක් හෝ ඊට වැඩි කාලයක් එම ස්ථානයෙන් පිටත රැඳී සිටියද, කිසිවෙකු දොරට පිළිතුරු දුන්නේ නැත. අද දවස මීට වඩා වෙනස් වේදැයි ඔහුට විශ්වාසයක් නොවීය.

වශයෙන් දැන්වීම් පුවරුව මුලින්ම වාර්තා වුනේ ගිය සතියේ, ඇදුම ප්‍රහාරයක් නිසා ඇයව හෘදයාබාධයකට ලක් කළ නිසා ක්‍රොස් සති හයකට ආසන්න කාලයක් ශාකමය තත්ත්වයෙන් ග්ලෙන්ඩේල් අනුස්මරණ රෝහලේ සිට ඇත. ක්‍රොස්ගේ මව, මාරියා වර්ජිනියා ගයිටන්ගේ මඟ පෙන්වීම ලබා ගැනීමට රෝහල තෝරාගෙන ඇත, ඇය හියුස්ට තම දියණිය බැලීම හෝ සන්නිවේදනය කිරීම හෝ සෞඛ්‍ය යාවත්කාලීන කිරීම් ලබා ගැනීම වැළැක්වූ අතර, ක්‍රොස් විසින් පසුගිය වසරේ ඇයගේ සෞඛ්‍ය සේවය සම්බන්ධයෙන් ඔහුට ඇටෝර්නි බලය ලබා දුන් බවට ලියකියවිලි ඇතත්. මාර්තු 8 වෙනිදා ග්ලෙන්ඩේල් රෝහල, හියුස්ගේ හෝ ඔහුගේ නීතීඥයාගේ අනුදැනුමකින් තොරව ක්‍රොස්ව මවුන්ටන් වීව් වෙත මාරු කරන ලදී, එය මාර්තු 11 දින ලොස් ඇන්ජලීස් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ නඩු විභාගයකදී අනාවරණය විය. ඉදිරියට යන ඕනෑම තීරණයක් ගැන ඔහුට ගයිටන් විසින් දැනුම් දිය හැකි බව සහ ඔහුට දැනුම් දිය හැකි බවත්, විනිසුරු ජුආරෙස් කියා සිටියේ තමාට තවමත් ඇටෝර්නි බලය පිළිබඳ තීන්දුවක් දීමට අවශ්‍ය නැති බවත්, අදාළ සියලු පාර්ශ්වයන් තමන් විසින්ම ගැටලුව විසඳා ගැනීමට කැමති බවත්, එබැවින් ඔහු එසේ නොකරන බවත්ය. මෙම නඩුවේ මීළඟ නඩු විභාගය අප්‍රේල් 22 දිනට නියමිතව තිබියදී එම තීරණය ගත යුතුය.)

හියුස් ඔහුගේ කළු පැහැති ස්ෙවටර් කබාය ඇදගෙන, ඔහුගේ සෙවන සකස් කළේය, එහි දර්පණ කාච මගින් සමීප මිතුරන් තිදෙනා පිළිබිඹු කරන ලෝරා ගාර්ෂියා, ජෙනිෆර් ඔර්ටේගා සහ ජූලියන් මේජර් – ඔවුන් සියල්ලෝම ක්‍රොස් කුස්සියේ බිම හුස්ම ගැනීමට දඟලමින් සිටිනු දැක ඇයව ග්ලෙන්ඩේල් අනුස්මරණය වෙත ගෙන ගියහ. ජනවාරි අග – ඔහුට පෙර SUV රථයක වෙහෙසට පත් වීම. චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයින් වන Ryan Patrick McGuffey සහ Kevin James Barry කැමරාවක් පෙරළමින්, ඛේදනීය තත්ත්වය පිළිබඳ වාර්තා චිත්‍රපටයක් රූගත කරමින් සිටි අතර, McGuffey ගේ පෙම්වතිය නිෂ්පාදක සහ අධ්‍යක්ෂ Fredrick Zollo සහ James Bond නිෂ්පාදක Barbara Broccoli ගේ දියණිය වන Angelica Zollo පදික වේදිකාවේ වාඩි වී සිටියාය. ඇය ඇගේ දුරකථනය දෙස බැලුවා, දේවල් හොඳින් සිදු නොවූ විට ක්‍රොස්ගේ රක්ෂණය ලබා ගත හැකි දිගු කාලීන සත්කාර පහසුකම් ගැන සොයා බැලුවාය.

නමුත් ඔහුගේ මාර්ගය සකස් විය. ක්‍රොස්ගේ ඇටෝර්නි බලපත්‍රයේ පිටපතක් තමන්ට ලැබුණු බවත්, හියුස් ක්‍රොස්ගේ සෞඛ්‍ය සේවය අධීක්‍ෂණය කරන බවට ඔවුන් තීරණය කර ඇති බවත් ප්‍රධාන හෙදිය ඔහුට පැවසූ විට හියුස් ඔහුගේ මුහුණ වසාගත් කළු වෙස් මුහුණකින් හිස වැනුවේය. “මම ඇතුළතින් වෙව්ලමින් සිටියෙමි. එය මට බොහෝ දේ අදහස් කළේය, ”හියුස් පැවසීය. “අඟහරුවාදා ඇයව රැකබලා ගැනීමට මා තෝරා ගත් බවත්, මම ඇයට ආදරය කරන බවත් – මම ඇය සමඟ සිටිය යුතු බව කිසිවෙකු හඳුනා ගත් හෝ වලංගු කළ පළමු අවස්ථාව එයයි. ඒක තමයි මට ගන්න සිද්ධ වෙච්ච ලොකුම අපහාස සහ අමාරුම දේ – කවුරුහරි ඇය කෙරෙහි මගේ ආදරය ප්‍රශ්න කිරීම හෝ මම කොහෙත්ම නොසිටිය යුතුයි කියන එක. මට සෑම විටම අවශ්‍ය වූයේ ඇය වෙනුවෙන් හොඳම රැකවරණයයි. එය සැමවිටම ඇය ගැන විය. ”

හියුස් දිගු කොරිඩෝවෙන් ක්‍රොස්ගේ කාමරය දෙසට ගමන් කරන විට, ඔහු සටන් කළ සියල්ල අවසන් වී ඇති බව ඔහුට වැටහුණි. හදිසියේම, එය ඔහුට පහර දුන්නේය. ඔහු බියට පත් විය. ඇත්තටම බයයි. ඇය හඳුනාගත නොහැකි ලෙස පෙනුනේ නම් කුමක් කළ යුතුද? ඔහු වැරදි ආකාරයෙන් ප්රතිචාර දැක්වූයේ නම්? ඇය ජීවතුන් අතර නොසිටියේ නම්? ඇයව දැකීමට නොහැකිව ඔහු විඳි සියලු වේදනාවන් සහ දුක් වේදනා ඔහුව විනාශ කළේය. “මම කනස්සල්ලට පත්ව සිටියෙමි, ‘තව කොපමණ ප්රමාණයක් ගත හැකිද?”‘ හියුස් පැවසීය. ඔහු යාච්ඤා කිරීමට පටන් ගත්තේය. “ස්වාමීනි, කරුණාකර මට උදව් කරන්න” ඔහු කලබලයට පත්වෙමින් තමාටම මිමිණුවේය. “මට ශක්තිය දෙන්න. මම ඉතින් බයයි. මේ හරහා මට උදව් කරන්න. ”

ඔහු තිර රෙද්ද වටා එබී බලන විට ඇයව දුටුවේය. කුරුස ජීවමාන විය. කම්පන තත්වයක් ඔහුව ජය ගත්තේය. ඇය අවදියෙන් සිටි අතර තවදුරටත් කෝමා තත්වයේ නොසිටි නිසා ඔහුගේ කනස්සල්ල ක්ෂණිකව පහව ගියේය. විදුලි පංකාවක් ඇගේ මුහුණට හුළං හමද්දී, ඇය ඇසිපිය හෙළා, ඇගේ ඇස් චලනය වෙමින්, වාතාශ්‍රය නොමැතිව ඇය තනිවම හුස්ම ගත්තාය. ඇගේ නියපොතු අපිරිසිදු විය, ඇගේ සම ගැලවී ගොස් ඇති අතර, හියුස් පැවසුවේ ඇය මාස දෙකකට වැඩි කාලයක් සෝදා නොතිබූ බවයි. (HIPAA උල්ලංඝනය වන බැවින්, Cross’s රැකවරණය පිළිබඳ කිසිදු විස්තරයක් සාකච්ඡා කිරීමට Mountain View හට නොහැක.)

නමුත් ක්‍රොස් එහි වැතිර සිටින විට, ඇගේ අඳුරු චොකලට් ඇස් වඩාත් පුළුල්ව විවර වී, නිහඬව හියුස් දෙස බලා සිටියේය. ඔහු කාමරය පුරා ගමන් කරන විට ඇගේ දෑස් ඔහු පසුපස ගියේය. ඇය වචන උච්චාරණය කිරීමට පටන් ගත්තාය, නමුත් කිසිවක් එළියට ආවේ නැත. “ඔයා ලස්සනයි” ඔහු ඇයට කීවේය. ඇය ඔහු දෙස බලා සිටින විට ඔහු කෑගැසුවේය. ඔහු ඇගේ අත අල්ලා ගත් අතර, ඇය එය ස්පර්ශ කර මිරිකා, මොහොතකට ඔහුගේ ඇඟිලි තුඩු වලින් පවා ඇද ගත්තාය. ඔහු ඇගේ දෙතොල් සිපගත් විට ඇය ඔහුව ආපසු සිප ගත්තාය.

“මම කවදාවත් ඇයව අත්හැරියේ නැහැ, මොකද දවසක ඇය අවදි වෙයි කියලා මට නිතරම හැඟීමක් තිබුණා,” හියුස් අඬමින් ඔහුගේ හිස අතැතිව පැවසීය. Mountain View Convalescent Hospital විසින් ඔහුට පැවසුවේ මාර්තු 8 වන දින සවස 5 න් පසු ඔවුන් ඇයව ඔවුන්ගේ ස්ථානයට මාරු කරන විට ඇය කෝමා තත්වයෙන් ඉවත්ව සිටි බවයි. හියුස් ඇය අවදි වූයේ කුමන දිනයදැයි නොදත්, ක්‍රොස්ගේ මව, ගයිටන් කෙටි පණිවිඩයක් එව්වාය. දැන්වීම් පුවරුව “මම ඇත්තටම දිනය නොදනිමි, නමුත් එය ඇගේ ට්‍රේකියෝස්ටමියෙන් සතියක් හෝ දෙකක් විය හැකිය” – එය පෙබරවාරි 4 වන දින, අධිකරණ වාර්තාවලට අනුව සිදු විය. “එවිට ඇය ටිකෙන් ටික තනිවම හුස්ම ගැනීමට පටන් ගත්තාය.” රෝහලේ නීතිමය ප්‍රතිචාරයකට අනුව, Glendale Memorial හි තත්ත්ව අධ්‍යක්ෂක Leah Nubla මාර්තු 11 දින ලිවීය, “වෛද්‍ය වාර්තාවලට අනුව, මෙම ප්‍රකාශයේ දිනය වන විට, රෝගියා කෝමා තත්වයේ පවතී.”

“අඩුම තරමින් ඇය ජීවතුන් අතර” හියුස් පැවසීය. “ඇය පැහැදිලියි, මම ඇය සමඟ කතා කරන විට ඇයට තේරෙනවා. මම විඳපු හැම දෙයක්ම වටිනවා. එය වහාම වටිනවා, ඒ සියල්ල. ඇය දැන් මා සමඟයි. අඟහරුවාදා මා හඳුනා ගත් විට, එය මගේ ජීවිතයේ හොඳම මොහොත විය. දැන් වැදගත් වන්නේ ඇය පමණි. එම තත්පරයේ දී, මට වෙනත් ඕනෑම දෙයක් භාර ගත හැකි බව මම දැන සිටියෙමි – ඒ සියල්ල – නැවත ඇය සමඟ සිටීමට සහ ඇයට මේ හරහා උදව් කිරීමට ඇති හැකියාව සඳහා.

හියුස් ඇගේ මුහුණ පිරිමදිද්දී ඇයට දාඩිය දමන්නට විය. ක්‍රොස් ඇගේ දෑත් සහ රැවුල නොදැමූ කකුල්, වලිප්පුව වැනි තත්වයක දැමීය. හෙදියන් ඔහුට අනතුරු ඇඟවූයේ ඔහු මෙතරම් කාලයක් ඇයව දැක නැති නිසා මෙය සිදු විය හැකි බවයි. “බබා, සන්සුන් වෙන්න,” ඔහු පැවසීය. කලබල වූ ඇය ඔහු දෙස බැලුවාය, ඇගේ දෑස් ඔහුගේ චලනයන් වෙත යොමු විය. ඇය එක්වරම නැවතුනේ තම සිරුර ඔහු වෙත ලං කරමිනි. ඔහු ඇගේ මුහුණ ස්පර්ශ කර නැවත ඇයව සිපගත්තේය. ඔහු ඇගේ පැදුරු කොණ්ඩය පිරිමදිමින් ඔවුන්ගේ නාසය ස්පර්ශ කරමින්, ඇගේ හිස අසලින් තම හිස තැබීය. ඔහු ඇගේ සුවඳ – ඇය සැමවිටම සුවඳ දැනේ. ඔහු ඇගේ ඇහි බැම විදින මොහොතේ සිට කැළල ස්පර්ශ කළේය. ඔහු ඇගේ හුස්ම හුස්ම ගනිමින් සිටියේ ඇගේ ස්පන්දනය දැනෙමිනි. “මම ඔයාට ආදරෙයි,” ඔහු ඇගේ දෑස් දෙස බලමින් කීවේය. “මම සැමවිට ඔයාට ආදරේ කරමි.”

ක්‍රොස් ඔහු දෙස ගැඹුරින් බැලුවේය. නැවත කිසි දිනෙක ඇය හැර නොයන බවට හියුස් සපථ කළේය. “මම දැන් කොහේවත් යන්නේ නැහැ,” ඔහු ඇයට කීවේය. “ඒ වගේම මාව තවත් කවුරුවත් නවත්වන්නේ නැහැ. ඔබ එහි සිටින බවත්, ඔබ නැවත කතා කර ඇවිදීමට යන බවත් මම දනිමි. කවුරුත් මට වෙනස් විදියට කියන්න යන්නේ නැහැ. ඔයා මෙතනින් යනවා බබා. මම පොරොන්දු වෙනවා, අපි එක්ව මෙය ජය ගනිමු. ”

දින තුනකට පසු හියුස් තවත් සංචාරයක් සඳහා ගියේය. COVID ප්‍රොටෝකෝල නිසා ඔහුට මේ වන විට සතියකට මිනිත්තු 45ක් සඳහා පැමිණීම් දෙකක් පමණක් අවසර දී ඇත, නමුත් පහසුකම ඔහුට ඇගේ බඩු බාහිරාදිය රැගෙන යාමට සහ ඇය සමඟ විනාඩි 30ක් ගත කිරීමට ඉඩ ලබා දී ඇත. ගයිතාන්ට තම දියණිය බැලීමට යාමට අවසර දුන් බවත්, ඔහුගේ දින දෙකෙන් එකක් ඇයට ලබා දුන් බවත්, නමුත් ඔහුට අනුව, ඇය ඔහුගේ පණිවිඩවලට ප්‍රතිචාර නොදැක්වූ බවත් දින අටකින් තම දියණිය බැලීමට නොපැමිණි බවත් හියුස් පැවසීය. (හියුස්ට පහසුකම මගින් දැනුම් දිය යුතු අතර ඔහුගේ POA අනුව පැමිණීම් අනුමත කළ යුතුය). බොහෝ උත්සාහයන් තිබියදීත්, මාර්තු 14 සිට බිල්බෝඩ් ගයිටන් සමඟ සන්නිවේදනය කර නැත.

ක්‍රොස් වායුසමීකරණය සහ රූපවාහිනිය සහිත වෙනත් කාමරයකට ගෙන යන ලදී. හියුස් නාලිකා පෙරළමින්, ඇයගේ ප්‍රියතම එකක් වන Investigation Discovery වෙත ගොඩ විය. දැන්, හියුස්ගේ ඉල්ලීම පරිදි, ඇයව නාවා, ඇගේ කකුල් රැවුල කපා, ඇගේ කොණ්ඩය පීරා, බනිස් එකක අතුගා ඇත. හියුස් ඔහුගේ පළමු සංචාරයේදී මෙම පහසුකම ලබා දුන් ඔහුගේ චීටා කමිසයෙන් සහ මේස් වලින් ඇය සැරසී සිටියාය – ඇයගේ වටිනාම ඇඳුම් අයිතම දෙකකි. “මම ඇයව ගෙනාපු හැම දෙයක්ම එයාලා ළඟ තිබුණා, ඒක අපි දෙන්නටම වැදගත් වගේ,” ඔහු පැවසීය. “ඇය වඩා හොඳ පෙනුමක්. ඇය සීරුවෙන් පෙනුණා, ඇගේ හැසිරීම් සහ ඇගේ චලනයන් සියල්ල කැපී පෙනෙන ලෙස වඩා අධිෂ්ඨානශීලී විය.

මිනිත්තු පහකට පසු, ඇගේ පෝෂණ උපකරණය ඇණ ගැසීම නිසා අනතුරු ඇඟවීම දිගටම නාද විය. හෙදියක් ඇතුළට ගිය අතර, ජෙසී ඉක්මනින් මාර්ගයෙන් ඉවත් විය. ක්‍රොස් ඔහු දෙස, පසුව හෙදිය දෙස බලා සිටියේය. ඇය කලබල වූ බවක් පෙනෙන්නට තිබුණි. ජෙසී ඇඳේ අනෙක් පැත්තට ගිය විට, “බබා, මම මෙතන ඉන්නවා” කියා පැවසුවා. ක්‍රොස් ඇගේ හිස හරවා පළමු වරට ඔහු දෙස බලා සිනාසුණාය. හියුස් ආපසු සිනාසුණේය.

“ඔයා මගේ අත මිරිකුවාද කෙල්ලේ?” ඔහු සෙල්ලක්කාර ලෙස ඇයට පැවසුවේ රෝහල් ඇඳ මත ඇය අසලින් වැතිර සිටිමිනි. “මම ඇය සමඟ එහි සිටින විට, මම සැහැල්ලුවෙන් සිටීමට සහ ඇයව දිරිමත් කිරීමට උත්සාහ කරමි. සමහර විට එය අතිශයින් දුෂ්කර ය, මන්ද මම ඉතා ජයගෙන සිටිමි. මේකේ හැම අංගයක්ම, මට සකසන්න පුළුවන් වුනේ යන්තම්, ඔයා දන්නවද, මම ඇයව බිම මැරිලා ඉන්නවා දැක්ක මොහොතේ ඉඳන්. නමුත් සෑම දිනකම ඇය ටිකෙන් ටික සුවය ලබයි. ”

රෝහලේ ජනේලයෙන් එළිය එබිකම් කරද්දී, හියුස් තවත් දිනක් ඇය සමඟ දැකීමට ලැබීම ගැන තවත් ස්තුතිවන්ත විය. සිදු වූ දේ ගැන ඔහු තවමත් කම්පනයෙන් පසුවන නමුත්, පැය විසිහතර පුරාම ඔහුව බැලීමට පැමිණි ඔහුගේ පවුලේ අයට සහ මිතුරන්ට ඔහු කෘතඥ වෙනවා. ඇයගේ දිගු කාලීන සත්කාර අවශ්‍යතා ඉදිරියට ගෙන යාමට ප්‍රවේශ වීමට ඔහු තම කාලය ගත කරන බව ඔහු තීරණය කළේය. ඔහු පහසුකම් කිහිපයක් ගැන සොයා බලයි, නමුත් දැන් ඇයට ලැබෙන ප්‍රතිකාර ගැන ඔහු සතුටු වේ. “හෙදිය මට කිව්වා දැන් ඔවුන්ව අවිශ්වාස කිරීමට මට සෑම අයිතියක් තියෙනවා, නමුත් කිසිවෙකු ඇගේ අවයව නෙලා ගැනීමට ක්රමයක් නැත,” ඔහු පැවසීය. “ඇය උත්සාහ කළේ අඟහරුවාදා සමඟ ඔවුන්ගේ අභිප්‍රාය කුමක්ද යන්න පැහැදිලි කිරීමටයි. එය මට බොහෝ දේ අදහස් විය. ඔවුන් ඇය ගැන සැලකිලිමත් වෙනවා. ”

ඉක්මනින්ම, UCLA ශල්‍ය වෛද්‍යවරයකු ක්‍රොස් වෙත පැමිණ ඇයගේ ට්‍රේකියෝස්ටමි ඉවත් කළ හැකිද යන්න තීරණය කරනු ඇත. පහුගිය ටිකේ ඇය තොල් ලෙවකමින් ගිලිනවා. Hughes Medi-Cal තවමත් අනුමත කර නොමැති $500 splints මිලදී ගත්තා, ඒ නිසා ඇයට ඇගේ භෞත චිකිත්සාව වහාම ආරම්භ කළ හැකිය. “දැන් ඇයට හොඳ අතට හැරී සුවය ලැබීමට පවා හැකි යැයි අපේක්ෂාවක් ඇත, එය ග්ලෙන්ඩේල් රෝහල සමඟ ආරම්භයේ දී මා තලා දැමීය. ඔවුන්ට අවශ්‍ය වූයේ ඇයව ජීවිත ආධාරකයෙන් ඉවත් කිරීමටයි. මීට පෙර හැකියාව ගැන සලකා බැලුවේ නැත, ”හියුස් පැවසීය. “දැන් තියෙනවා.” (වශයෙන් දැන්වීම් පුවරුව අපගේ මුල් කතාවේ වාර්තා වූ Glendale Memorial Hospital හි ප්‍රකාශකයෙකු පැවසුවේ “HIPAA රෙගුලාසි සහ කැලිෆෝනියාවේ පෞද්ගලිකත්ව නීති හේතුවෙන් කිසිදු රෝගියෙකු සම්බන්ධයෙන් කිසිදු තොරතුරක් හෙළි කළ නොහැකි” බවයි.)

ඔහු කඳුළු පිසදමද්දී, ඔහු හුස්මක් පිට කරමින් ගැඹුරු හුස්මක් ගත්තේය. “දින කිහිපයකින්, ඇය පසුගිය මාස කිහිපයට වඩා වැඩි ප්‍රගතියක් පෙන්නුම් කරයි,” ඔහු ආඩම්බරයෙන් පැවසීය. “ඒ වගේම මම හිතනවා ඔබ යම් කෙනෙක් සුවය ලැබීමට උත්සාහ කරන බව ඔබ පිළිගන්නා විට, ඔවුන්ට අවස්ථාව ලබා දීම සහ ඔබට විශ්වාසයක් තිබේ නම්, ඕනෑම දෙයක් කළ හැකියි” ඔහු කීවේ මොහොතකට විරාමයක් තබමිනි. “අන්තිමට ඇය දියුණු වෙනවා. ඇයට සහාය දෙන සහ විශ්වාස කරන මිනිසුන්ගෙන් යුත් හමුදාවක් ඇයට ඇත. එය අඟහරුවාදා හමුදාවයි. ඇය සටන්කාමියෙකි. ඇය අපේ ආශ්චර්යය. ”

Next Post

ඉදිරි දින කිහිපය තුළ සවස් කාලයේ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැක

Wed Mar 23 , 2022
ඉදිරි දින කිහිපයේදී සවස් කාලයේ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති වීමට වායුගෝලීය තත්ත්වය හිතකර බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.