කබ්රාල්ගේ ප්‍රකාශයට රනිල්ගේ දැඩි ප්‍රතිචාරය

ජනාධිපතිවරයා කැඳවා තිබූ සර්ව පාක්ෂික සමුළුවට තමන් සහභාගි වූයේ රටේ පවතින මූල්‍ය අර්බුදය සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කර විසඳුම් සෙවීමේ අරමුණින් මිස වගකිවයුත්තන්ට ඇඟිල්ල දිගු කිරීමට හෝ වෙනත් හේතුවක් මත නොවන බව හිටපු අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පවසයි. තව…

Next Post

ඉන්ධන ගැටළුවට පේරාදෙණි සරසවියෙන් විසඳුම්

Wed Mar 23 , 2022
රටේ ඉන්ධන ප්‍රශ්නයට විසඳුමක් වශයෙන් සහ පරිසර හිතකාමි ආකාරයට ධාවනය කළ හැකි විදුලියෙන් ක්‍රියාකරන ත්‍රීරෝද රථයක් පේරාදෙණිය විශ්ව විද්‍යාලයේ ඉංජිනේරු පීඨයේ සිසුහු විසින් නිර්මාණය කරනු ලැබූහ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.