කී ග්ලොක් ඔහුගේ උපදේශකයෙකු නොමැතිව අනාගතයක් ආරම්භ කරයි: ‘තරුණ ඩොල්ෆ් මගේ අභිප්‍රේරණය විය’

2021 නොවැම්බර් 17 වෙනස් විය යතුරු ග්ලොක් ජීවිතය සදහටම.

ඔහුගේ උපදේශකයාගේ සහ ඥාති සොහොයුරාගේ විනාශකාරී අහිමි වීම, තරුණ ඩොල්ෆ්, එදින ඔහුගේ උපන් නගරය වන මෙම්ෆිස් හි Makeda’s Cookies හිදී වෙඩි තබා ඝාතනය කරන ලද, Key Glock ගේ හදවතේ ස්ථිර සිදුරක් ඉතිරි කළේය. මාස හතරකට පසු, ඔහු සෙමෙන් සිය සංගීත දිවිය ආරම්භ කරමින් කඩදාසි මාර්ග අධිරාජ්‍ය උරුමය රැගෙන යාමේ බර උරන්නේ කෙසේදැයි සොයා බලයි.

“බොරු කියන්න යන්නේ නැහැ, තරුණ ඩොල්ෆ් මගේ පෙළඹවීම වුණා,” කී ග්ලොක් අවංකව පවසයි දැන්වීම් පුවරුව දුරකථනයෙන්. “ඒක තමයි මගේ මානසික හයිප් එක. මම s–t එක නොදැක්කත් එයා ඒක දැකලා මට දැම්මා. මේක මට පාඩුවක් විතරයි. මෙම s-t සඳහා ඇති ත්‍රාසය සහ ආශාව [is gone]. ඔහු මා මේ ස්ථානයට පැමිණෙන ආකාරය දෙස බලා සිටියේය, දැන් නැත [here].”

කී ග්ලොක් ප්‍රථම වරට ජනවාරි මාසයේදී නැවත චිත්‍රාගාරයට පැමිණි අතර, එහිදී ඔහු සිය ආත්මයේ සෑම අවුන්සයක්ම ගීතයකට වත් කළේ, දිවංගත Paper Route Empire හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියාට ලිපියක් ලෙස විස්තර කරමිනි. “ආඩම්බරයි.” හිරිවැටෙන ස්ටුඩියෝ සැසිය ගැන විමසූ විට, ඔහු එදින රාත්‍රියේ සිට ඇද දැමූ අගාධය නැවත නොදැමීමට කැමැත්තක් දක්වයි.

මට ආපසු ගොස් එම අඳුරු ස්ථානය හඳුනා ගැනීමටවත් නොහැකිය. ”24 හැවිරිදි ඔහු පිළිගනී. “මම උත්සාහ කරන්නේ එයින් ඈත් වීමටයි. ඒක අමාරුයි. ඒ ඔහුට ලියූ ලිපියකි. මම එහෙම කළේ රසිකයන්ට, මාධ්‍යවලට, කාටවත් නෙවෙයි. මම එය මා වෙනුවෙන් කළා. ”

මේ අතර, Key Glock දිගටම ඔහුගේම වෘත්තීය ජීවිතය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරයි, මාර්තු මාසයේදී කේවල යුගලයක් මුදාහරියි – “Play For Keeps” සහ “Pain Killers” – දෙකම ඔහුගේ මතට ගොඩබසිනු ඇත. කහ පටිය 2 deluxe සංස්කරණය සිකුරාදා (මාර්තු 25). නව සංස්කරණය Billboard 200 හි අංක 7 ස්ථානයට පත් වූ සහ ස්වාධීන ඇල්බම ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළට ගිය ව්‍යාපෘතියකට දෙවන සුළඟක් ලබා දිය යුතුය.

ඔහු පිටතට යාමට පෙර රටපුරා සංචාරයඅප්‍රේල් 4 වෙනිදා ඇට්ලන්ටා හිදී ආරම්භ වන අතර, කී ග්ලොක් අල්ලා ගන්නා ලදී දැන්වීම් පුවරුව හොලිවුඩයේ සසල කිරීමට ඔහුගේ බලාපොරොත්තු ගැන, ඇයි Kanye West ගේ ඔහුගේ මව සමඟ ඇති සම්බන්ධය ඔහුට ඔහුගේම සහ තවත් බොහෝ දේ මතක් කර දුන්නේය.

යංග් ඩොල්ෆ්ගේ ඝාතනයෙන් පසු මේ මාස කිහිපයෙන් සමුගත් ඔබට නැවත සංගීතයට සම්බන්ධ වීම දුෂ්කර ද?

යතුරු ග්ලොක්: ඔව්, මට නම්, මම කාලය ගැන ලොකුයි. සංගීතය පමණක් නොවේ – s-t, ජීවිතය, කාලය. මම අවදි වූ මොහොතේ සිට, කාලය මා සමඟ විශාලයි. මට නිකමට හිතුනා මට වෙලාව හරි කියලා. ගොඩක් අලුත් හෝ අලුත් දේවල් දාන්න මම සූදානම් නැහැ [because of] මගේ තත්වය සමඟ මම කිව්වා වගේ. මගේ පාදය දැනටමත් ඔවුන්ගේ බෙල්ල මත ඇති අතර, මෙම ඩිලක්ස් සමඟ, මට ඔවුන්ගේ බෙල්ල මිරිකා ඔවුන් මත තවත් පීඩනය යෙදිය යුතුය. මෙය අවසන් නොවන බවත් එය ආරම්භය පමණක් බවත් මට ඔවුන්ට පැවසීමට සිදු විය.

නැවත ක්‍රීඩාවට පිවිසීමට සහ එහි ඩිලක්ස් සංස්කරණය අතහැරීමට මෙය නියම වේලාව බවට පත් කළේ කුමක්ද? කහ පටිය 2?

මම කවදාවත් කරපු කිසිම ටේප් එකකට ඩිලක්ස් කරලා නැහැ. මට නිකමට හිතුනා ඒක ආයෙත් කරගෙන යන්න ඕනේ කියලා, මොකද මම කරගෙන ගිය තත්ත්වය නිසා මට අවශ්‍ය දේ මට ලැබුනේ නැහැ. දැන්, මට නැවතත් බ්ලොක් එක කරකැවිය යුතුයි. එය සැමට නැවත සාදරයෙන් පිළිගනිමු.

මේ සින්දු ඔරිජිනල් කට් කරපු නැති deluxe එකේ තිබ්බද, නැත්තම් මේ අවුරුද්දේ රෙකෝඩ් කරපු ඒවාද?

මේ [were] මට පෞද්ගලිකව හැඟුණු ගීත ටේප් එකට සහ අවට ගීතවලට ගැලපේ. ඔබ එහි මා ගිය මාසයේ පටිගත කළ ගීතයක් සහ වසර දෙක තුනකට පෙර මා පටිගත කළ ගීතයක් එහි තිබේ. ඔබ දන්නේවත් නැත [the difference].

“ආඩම්බර” යනු එතරම් බලවත් වාර්තාවකි. ඔබට හැකි නම්, තරුණ ඩොල්ෆ් සහ ඔබට ඒ ගැන මතක ඇති දේ කරමින් ඔබේ හැඟීම් වෙත මාව නැවත ගෙන යන්න.

ඇත්තටම අයියේ මට බෑ. හැඟීම් විස්තර කළ නොහැකි ය. ඒක හරියට මට මතකයි, නමුත් මට මතක නැහැ. එය මගේ පපුවෙන් දේවල් ඉවත් කිරීම සහ ඔහු, තත්වය සහ ලෝකය ගැන මට හැඟුණු ආකාරය පමණි. මට තවමත් එය දැනෙන අතර මම කිසි විටෙකත් එවැනි හැඟීමක් අත් නොහරිමි.

අනාගතයේදී කඩදාසි මාර්ග අධිරාජ්‍යයේ උරුමය ඔබේ පිටුපස තබා ගැනීමට ඔබ සැලසුම් කරන්නේ කෙසේද? ඒක බරක්ද?

අපි හොඳයි, මගේ පුතා. අපි හැමෝම එකයි. අපිට Snoop, Woo, King, Jay, Big Moochie Grape සහ Glock ලැබුණා. අපි හැමෝම තුළ ඩොල්ෆ් කෑල්ලක් ලැබුණා. අපි හැමෝම එය සිදු කර අපට කළ යුතු දේ කරන්නෙමු.

එය සිදු වන බවට වග බලා ගැනීමට ඔබ ඔහුගෙන් ගත් විශේෂිත යමක් තිබේද?

ඇත්තෙන් ම. මම පමණක් නොව, ඔහු සෑම කෙනෙකුටම අවශ්‍ය දේ අපි කවුරුත් දනිමු, එය හොඳම දේ මිස අන් කිසිවක් නොවේ, එබැවින් අප කළ යුත්තේ එයයි, අපගේ උපරිමය දෙන්න.

මම දැක්කා ඔයා Canye West කොහොමද කියලා කතා කරනවා jeen-yuhs වාර්තා චිත්‍රපටිය ඔබට ඔහුව වඩා හොඳින් අවබෝධ කර දුන්නේය. ඔබට බලපෑම් කළ හැකි වෛද්‍යවරයාගෙන් ඔබ ගත්තේ කුමක්ද?

මම මාව දකින්නේ Kanye වල. මම ඔහු වෙනුවෙන් කතා කළේ නැහැ. ඔහු වැඩී ඇත, වෙනත් මිනිසෙකු හැසිරෙන ආකාරය ගැන මම අදහස් දක්වන්නේ නැත. එබැවින් මා පවසන දේ, ඔහුගේ ප්‍රකාශනය සහ ඔහු කෙරෙහි විශ්වාසය සහ ඔහුගේ දිවේ බලය, මම ඔබ තුළ මා දකිමි. එයාට යන්න ඕන තැනින් එයාව නවත්තන්න කාටවත් බැරි උනා. කාටවත් එයාට බෑ කියන්න බැරි උනා. ඔහු සෑම විටම තත්වයන් වටා මාර්ගයක් සොයා ගත්තේය.

එයා එයාගෙ අම්මගෙ එකම පුතා. එයාගෙ අම්ම ඩොන්ඩා එක්ක තිබ්බ සම්බන්ධය විතරයි මට ඇත්තටම මමයි මගේ අම්මයි එක්ක ඒක පේන්නෙ මම එකම දරුවා නිසා. ඇය මගේ හොඳම මිතුරියයි, එය නිසැකවම ඔහුගේ හොඳම මිතුරියයි. මා හා මගේ මවගේ බැඳීම වඩා හොඳ නැතිනම් වඩා එක හා සමාන බව මා දන්නා ඕනෑම අයෙක් දනී.

ඔබට ඉදිරියේදී රංගනයට පිවිසීමට අවශ්‍ය ආකාරය ගැන මට කතා කරන්න. ඔබට රංගන පාසලට යාමට අවශ්‍ය බව ඔබ කීවා, සංගීතය ඔබටත් “එකම පහර” නොදෙන බව.

ඇත්තම කිව්වොත් මට රංගන පාසලක්වත් අවශ්‍ය නැහැ. මට මෙය ස්වභාවිකයි. මේ s-t මට රැප් කරනවා වගේ – ඒක ලේසියි. කවුරුහරි මට ඒක කරන්න අවස්ථාවක් දෙන්න ඕනේ.

අපිට ඔයා ශත 50ට යන්න ඕන බලය අධිරාජ්යය. ඔහුට ප්‍රසංගයේ රැප් ගායකයින් පිරිසක් සිටියා.

මචන් මම ඒ s-t එක මරනවා. මම සංදර්ශනය සොරකම් කරන්නම්.

ලිල් මීච් සත 50 ඔහු තම පියාගේ චරිතයට තෝරා ගැනීමට පෙර රංගන පන්ති පවා නොගත්තේය BMF. ඔබ පහුගිය කාලයේ රංගනයේ යෙදිලා තියෙනවද?

මම මගේ අන්තිම වීඩියෝ දෙක තනියම අධ්‍යක්ෂණය කළා. රංගනය පැත්තෙන් ගත්තොත් මගේ “ඔවුන්ගේ මුහුණ බලන්න” වීඩියෝව මමයි. වීඩියෝව රූගත කිරීමට පෙර දින, මම එඩී මර්ෆි චිත්‍රපට නරඹමින් සිටියෙමි, ඔහු එක් පුද්ගලයෙක්, නමුත් විවිධ චරිත රඟපාන ආකාරය මම දුටුවෙමි. ඒක මියුසික් වීඩියෝ එකකින් කරන්න අදහසක් ආවා. මම වරදවා වටහා නොගන්නේ නම්, කලාකරුවා චරිත කිහිපයක් රඟපාන වීඩියෝවක් මම දැක නැත.

මීට වසර ගණනාවකට පෙර සංගීතයට සාපේක්ෂව දැන් ඔබේ නිර්මාණවලට සංගීතය දැනෙන්නේ නැද්ද?

ඒ මාධ්‍ය, අන්තර්ජාලය සහ බ්ලොග් ය. එපමණක්ද නොව, ඔබ සමඟ සම්පූර්ණයෙන්ම අවංක වීමට. මේක මට වදයක් වෙනවා බන්. මේ දැන් තාම වේලාසනයි. මට ඒකට උත්තරයක් ලැබුණේ නැහැ.

Next Post

සතිය 9: සතියේ කාන්තා ටෙනිස් ක්‍රීඩිකාවන්

Wed Mar 23 , 2022
අග්නිදිග සමුළුව 2022 කාන්තා ටෙනිස් වාරයේ 9 වැනි සතිය සඳහා සතියේ ක්‍රීඩිකාවන් ප්‍රකාශයට පත් කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.