දැන්වීම් පුවරුව පැහැදිලි කරයි: NFTs සහ සංගීත කර්මාන්තය

මේ වන විට, ඔබ බොහෝ විට NFTs යන යෙදුම අසා ඇති, සහ වර්තමාන සමහර ඉහළම කලාකරුවන් – වෙතින් සති අන්තය දක්වා Snoop Dogg – NFT ලෝකයේ රැල්ලක් ඇති කරයි. ඒවා හරියටම කුමක්ද සහ NFTs සංගීත කර්මාන්තයට ව්‍යාප්ත වන්නේ කෙසේද?

NFT යනු “දිලීර නොවන ටෝකනය” හෝ, වඩාත් සරලව, cryptocurrency භාවිතයෙන් මිල දී ගෙන විකුණන ලද ඩිජිටල් එකතු කිරීමකි. NFTs චිත්‍ර සහ ශබ්ද පටිගත කිරීම් සිට ප්‍රවේශපත්‍ර සහ තවත් දේ දක්වා විහිදේ. NFTs 2021 දී සමස්ත විකුණුම් වලින් ආකර්ෂණීය ඩොලර් බිලියන 25ක් උපයා ඇත.

EDM කලාකරුවන් NFT ලෝකයේ මුල් නායකයින් විය. 2021 දී, 3LAU ඔහුගේ ඇල්බමයේ NFT එකතු කළ හැකි අනුවාද 33ක් වෙන්දේසි කළේය පාරජම්බුල කිරණඑය ඩොලර් මිලියන 11.7 කට අලෙවි වී අවසන් වූ අතර, ටෝකනීකරණය කළ පළමු ඇල්බමය සලකුණු කළේය.

එතැන් සිට, වැනි කලාකරුවන් ග්රිම්ස්, ෂෝන් මෙන්ඩිස්, The Weeknd සහ තවත් බොහෝ NFT වල තමන්ගේම අනුවාද දියත් කර ඇත. ඉතා මෑතක දී, Snoop Dogg නිවේදනය කළේ Death Row Records, ඔහුගේ කලින් ලේබලය – ඔහු පෙබරවාරි මාසයේදී අත්පත් කර ගත් – NFT ලේබලයක් වනු ඇති බවයි.

NFT හි නැගීමත් සමඟ සංගීත ක්ෂේත්‍රයේ අනාගතය සම්බන්ධයෙන්, දැන්වීම් පුවරුවගේ සංගීත ප්‍රකාශන වාර්තාකරු ක්‍රිස්ටින් රොබින්සන් පවසන්නේ, “තාක්‍ෂණය සැමවිටම සංගීත ව්‍යාපාරයේ විශාල කොටසක් වී ඇති අතර, අප සංගීතය සාදන ආකාරය, අපි සංගීතය පරිභෝජනය කරන ආකාරය නියම කර ඇත.”

හි නවතම කථාංගය නරඹන්න දැන්වීම් පුවරුව පැහැදිලි කරයි සියලුම NFTs සහ සංගීත ව්‍යාපාරය ගැන වැඩිදුර දැන ගැනීමට ඉහත.

පසු වීඩියෝතවත් Billboard Explains videos අල්ලාගෙන ඒ ගැන ඉගෙන ගන්න SXSWඑම පිරිමි කණ්ඩායම් වල මැජික්, ඇමරිකානු සංගීත සම්මානඑම බිල්බෝඩ් ලතින් සංගීත සම්මානඑම උණුසුම් 100 ප්‍රස්ථාරය, R&B/hip-hop එක්සත් ජනපදයේ විශාලතම ප්‍රභේදය බවට පත් වූ ආකාරය, උත්සව ඔවුන්ගේ පෙළගැස්ම වෙන්කරවා ගන්නා ආකාරය, Billie Eilish ගේ සාර්ථකත්වය සඳහා වූ සූත්‍රයඑම රැප් සටන් ඉතිහාසය, සංගීතය පිළිබඳ ද්විමය නොවන දැනුවත්භාවය, Billboard Music Awards, නිදහස් බ්‍රිට්නි ව්‍යාපාරය, එක්සත් ජනපදයේ K-pop නැගීම, ටේලර් ස්විෆ්ට් ඇගේ පළමු ඇල්බම හය නැවත පටිගත කරන්නේ ඇයි?, සමස්ත කාන්තා සහයෝගීතාවයේ උත්පාතය, ග්‍රැමි නාමයෝජනා සහ ජයග්‍රාහකයින් තෝරා ගන්නා ආකාරය, ගීත රචකයන් ඔවුන්ගේ ප්‍රකාශන නාමාවලිය විකුණන්නේ ඇයි?, සුපර් බෝල් අර්ධ කාලීන සංදර්ශනය වෙන් කර ඇති ආකාරය හා Olivia Rodrigo ගේ “රියදුරු බලපත්‍රය” අංක 1 ට වෙඩි තැබීමට හැකි වූයේ ඇයි? Hot 100 මත.

Next Post

මැෂින් ගන් කෙලී ඔහුගේ පැරගුවේ හෝටලයෙන් පිටත ඉක්මන් ප්‍රසංගයක් සමඟ අවලංගු කරන ලද උත්සවය සඳහා සූදානම් වේ

Wed Mar 23 , 2022
මැෂින් තුවක්කු කෙලීගේ Asunciónico 2022 හි කට්ටලය අඟහරුවාදා ප්‍රධාන අනපේක්ෂිත ගංවතුර හේතුවෙන් අවලංගු කරන ලදී, නමුත් එය රොකර් සංදර්ශනයක් පැවැත්වීම නතර කළේ නැත. “එම ප්රසංගය භූමිය ජලයෙන් යටවී ඇත පැරගුවේ අද රෑ ඒ නිසා ඔවුන් අපේ කට්ටලය අවලංගු කළා,” “ඉමෝ ගර්ල්” ගායිකාව ට්වීට් කළා, “නමුත් මම විශාල ස්පීකරයක් ඇණවුම් කළා, […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.