නම් කරන ලද ගීත පහෙන් හතරක් 2022 ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේදී ඉදිරිපත් කෙරේ

පසුගිය වසරේ ඔස්කාර් පූර්ව ප්‍රසංගයකට පහත දැමීමෙන් පසු, හොඳම මුල් ගීතය සඳහා නම් කළ අය මේ වසරේ ප්‍රධාන විකාශනයට පැමිණේ. නැතහොත්, ඒ වෙනුවට, ඔවුන්ගෙන් හතර දෙනෙක් කරනු ඇත.

බියොන්සේ සිට “Be Alive” ඉටු කරනු ඇත රිචඩ් රජු, බිලී අයිලිෂ් හා FINNEAS එම නමින්ම ඇති චිත්‍රපටයෙන් “No Time to Die” රඟපානු ඇත, Reba McEntire සිට “Somehow You do” ඉටු කරනු ඇත සුබ දින හතරක්; හා සෙබස්තියන් යාත්‍රා සිට “Dos Oruguitas” ඉටු කරනු ඇත එන්කැන්ටෝ. චලන චිත්‍ර කලා සහ විද්‍යා ඇකඩමියට අනුව, වැන් මොරිසන් ඔහු විසින් නම් කරන ලද “ඩවුන් ටු ජෝයි” රඟ දැක්වීමට ආරාධනා කරන ලදී බෙල්ෆාස්ට්නමුත් එය කිරීමට නොහැකි විය.

මෙය ඔස්කාර් විකාශනය වන යාත්‍රාගේ පළමු රංගනය වනු ඇත, නමුත් මෙම අනෙකුත් රංගන ශිල්පීන් ඔස්කාර් සංදර්ශන ප්‍රවීණයන් වේ.

Eilish සහ FINNEAS සිදු කරන ලදී බීට්ල්ස්වසර දෙකකට පෙර In Memoriam කොටස සඳහා “ඊයේ”.

McEntire විසින් නම් කරන ලද “I’m Checkin’ Out” සිදු කරන ලදී දාරයේ සිට තැපැල්පත් 1991 දී විකාශය වූ

බියොන්සේ මීට පෙර අවස්ථා තුනකදී ප්‍රසංගය සඳහා ඉදිරිපත් වී ඇත. 2005 විකාශනයේදී, ඇය හොඳම මුල් ගීත සඳහා නිර්දේශිත ගීත පහෙන් තුනක් ඉදිරිපත් කළාය – “හුදකලා වීමට ඉගෙන ගන්න” The Phantom of the Opera, සිට “විශ්වාස කරන්න” Polar Express (සමඟ ඉටු කරන ලදී ජෝෂ් ග්‍රෝබන්) සහ “Vois sur ton chemin (Look to Your Path)” වෙතින් ගායනය (American Boychoir සමඟ සිදු කරන ලදී).

2007 දී ඇය විසින් නම් කරන ලද ගීත තුනක් ගායනා කළාය සිහින ගැහැණු ළමයි පසෙකින් ජෙනිෆර් හඩ්සන්, එම චිත්‍රපටයේ ඇයගේ සහය නිළිය, ඇයගේ රංගනය වෙනුවෙන් ඔස්කාර් සම්මානයක් දිනා ගත්තාය. තරු දෙක “Love You I Do” සහ “Listen” රඟ දැක්වීමට එක් වූ අතර කීත් රොබින්සන් සහ එක් විය. අනිකා නෝනි රෝස් “ඉවසීම” ඉටු කිරීමට

2009 දී ඇය ඔස්කාර් සත්කාරක සමාගම සමඟ ගියාය හියු ජැක්මන් සහ තවත් බොහෝ තරු චිත්‍රපට සංගීත සංදර්ශන සමරමින් මෙඩ්ලි ගායනා කිරීමට. අනෙකුත් රංගන ශිල්පීන් විය Zac Efron, වැනේසා හඩ්ජන්ස්, Amanda Seyfriedඩොමිනික් කූපර් සහ යූඑස්සී ට්‍රෝජන් මාචිං සංගීත කණ්ඩායම, ට්‍රෝයිගේ ආත්මය ලෙසද හැඳින්වේ.

හි මුලින්ම පළ වූ වාර්තාවකට අනුව විවිධත්වය, බියොන්සේට කැලිෆෝනියාවේ කොම්ප්ටන් හි ටෙනිස් පිටියක සිට දුරස්ථව “Be Alive” රඟ දැක්වීමට හැකිය. අනාගත ටෙනිස් පුරාවෘත්තයන් වන වීනස් සහ සෙරීනා ඔවුන්ගේ පියා වන රිචඩ්ගේ නිරීක්ෂණ යටතේ පුහුණුවීම් කළ ස්ථානයයි. එක් අවස්ථාවක් යටතේ, විල් ස්මිත්හි ප්‍රධාන චරිතය රඟපාන්නේ කවුද? රිචඩ් රජුBeyonce සමග අඩවියේ පෙනී සිට පසුව ඔහු ජයග්‍රහණය කිරීමට දැඩි ප්‍රියතම තරඟයක් වන හොඳම නළුවා කාණ්ඩය ප්‍රකාශයට පත් කිරීම සඳහා නියමිත වේලාවට හොලිවුඩයේ ඩොල්බි රඟහල වෙත සැතපුම් 20 ක් පමණ උතුරින් ගමන් කරනු ඇත.

ඇකඩමියේ ප්‍රකාශයකට අනුව: “වෑන් මොරිසන්ට ඔහුගේ නම් කරන ලද ගීතය ගායනා කිරීමට ආරාධනා කරන ලද නමුත් එයට සහභාගී නොවනු ඇත. ඔස්කාර් ඔහුගේ චාරිකා කාලසටහන නිසා, ‘ඩවුන් ටු ජෝයි’ වෙතින් බෙල්ෆාස්ට් විකාශනය මත සිදු නොකෙරේ.

මෙම නම් කරන ලද ගීත වලට අමතරව, ඔස්කාර් විකාශනය “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” හි පළමු සජීවී ප්‍රසංගය ඇතුළත් වේ. එන්කැන්ටෝ.

CODA, Producers Guild of America Awards සහ Screen Actors Guild Awards යන දෙඅංශයෙන්ම ඉහළම සම්මානය දිනාගත්, දැන් හොඳම චිත්‍රය සඳහා වන දැඩි තරඟයේ ඉදිරියෙන්ම සිටින්නා ලෙස සැලකේ. බිහිරි සහ ශ්‍රවණාබාධිත පුද්ගලයින්ට ප්‍රදර්ශනයට ප්‍රවේශ වීමට ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල උත්සාහ කරයි. ඇකඩමිය සටහන් කරයි: සහතික කළ බිහිරි පරිවර්තකයන් විසින් සපයන ලද ඇමරිකානු සංඥා භාෂාව (ASL), සජීවී සංවෘත සිරස්තල සහ ශ්‍රව්‍ය විස්තරය සජීවී විකාශනය අතරතුර ලබා ගත හැකිය.

Will Packer සහ Shayla Cowan විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද 94 වැනි ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල මාර්තු 27 වැනි ඉරිදා හොලිවුඩයේ Dolby Theatre හිදී පැවැත්වේ. මෙම ප්‍රසංගය ABC ඔස්සේ රාත්‍රී 8ට EDT/5 pm PDT සහ ලොව පුරා ප්‍රදේශ 200කට වැඩි ගණනක සජීවීව විකාශය කෙරේ.

Next Post

Phil Lesh, Khruangbin සහ War on Drugs ප්‍රමුඛ මංගල පූජනීය රෝස උළෙල පෙළගැස්ම

Wed Mar 23 , 2022
චිකාගෝ මෙම ග්‍රීෂ්ම සෘතුවේදී නව හරස් ප්‍රභේද සංගීත උළෙලක් පවත්වයි. පූජනීය රෝස සංගීත උළෙල SeatGeek ක්‍රීඩාංගනයේ දී ප්‍රධාන ප්‍රසංග සමඟින් සිදු කෙරේ ෆිල් ලෙෂ් & මිතුරන්, Khruangbin, මත්ද්‍රව්‍යවලට එරෙහි යුද්ධය, කළු පූමාස් සහ තවත්. නව ඉසව්ව නෝර්ත් කෝස්ට් සංගීත උළෙල, ගිම්හාන කඳවුරු සංගීත උළෙල සහ සුවනී හුලවීන් පිටුපස සංවිධායකයින් වෙතින් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.