යුක්රේනියානුවන් මිලියන 3.5 කට ආසන්න පිරිසක් රටින් පලා යයි – එ.ජා

රුසියාවේ ආක්‍රමණයෙන් පසු යුක්රේනියානුවන් මිලියන 3.5 කට ආසන්න පිරිසක් දැන් රට හැර ගොස් ඇති බව එක්සත් ජාතීන්ගේ සංවිධානය සඳුදා ප්‍රකාශ කළේ ඔවුන්ගේ “අන්ත දුක්ඛිත තත්ත්වය” කෙරෙහි අතිමහත් අනුකම්පාව දැක්වීම ගැන අසල්වැසි රටවලට ප්‍රශංසා කරමින්. තව..

Next Post

ප්ලේන්ටිය රු.60යි

Wed Mar 23 , 2022
ජනතාවගේ රෝගී තත්ත්වයට පත්වෙලා ආපනශාලා හිමියන් ප්ලැන්ටියක මිල රුපියල් 60 ක් දක්වා ඉහළ දමා ඇත. සීනි සහ මිල ගණන් ඉහළ මිල ගණන් ඉහළ මට්ටමක පවතින බව ආපනශාලා හිමියෝ පවසති. පසුගිය කාලයේ ප්ලේන්ටියක් රුපියල් 30කට අලෙවි වූ අතර, එකවරම මිල දෙගුණ කිරීම නිසා පාරිභෝගික ඉල්ලුමට පත් වී ඇත. ආහාර මිල ඉහළ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.