රයන් හර්ඩ් ඇගේ පශ්චාත් ප්‍රසව මානසික අවපීඩනය හඳුනා ගැනීමට උදව් කළ බව Maren Morris හෙළි කරයි

ඇයගේ ඉදිරි තුන්වන ප්‍රධාන ලේබල් ඇල්බමය නිකුත් කිරීමට පෙර, නිහතමානී ගවේෂණය, මාරන් මොරිස් පසුගිය වසර දෙකක කාලය තුළ ඇයගේ මානසික සෞඛ්‍ය ගමන ගැන විවෘතව ඇත.

සමඟ නව සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී සෙනඟ, ඇය සහ සැමියාගෙන් පසුව බව ඇය හෙළි කරයි රයන් හර්ඩ් 2020 මාර්තු මාසයේදී ඔවුන්ගේ පළමු දරුවා වන හේස් ඇන්ඩෘව පිළිගත් හර්ඩ් ඇගේ පශ්චාත් ප්‍රසව මානසික අවපීඩනය හඳුනා ගැනීමට උදව් කළාය. පසු ප්‍රසව මානසික අවපීඩනය සමඟ ඇගේ අරගලය මාස හයකට පමණ පසු අඩු වීමට පටන් ගත් බව මොරිස් සඳහන් කළේය.

“මම නිතරම චෙක් ඉන් කරනවා [with] මම වසර ගණනාවක් තිස්සේ කරන ලද චිකිත්සාව සහ මගේ සැමියාද ​​එය හඳුනා ගැනීමට විශාල උපකාරයක් විය,” ඇය සඟරාවට පැවසුවාය. “සමහර වෙලාවට ඔයාට ඇත්තටම සමීප කෙනෙක් කියනවා, ‘ඔයා හොඳින්ද?’ කියලා. එය ඉතා සරල ය, නමුත් එය ඔබ සාමාන්‍ය යැයි සිතන නමුත් එසේ නොවන මීදුමක සිටින ඕනෑම මීදුමෙන් ඔබව ගලවා ගනී.

මොරිස් සහ හර්ඩ් – ගායක-ගීත රචකයෙකු ද – COVID-19 වසංගතයේ මුල් දිනවල ලෝකය වසා දැමූ ආකාරයටම ඔවුන්ගේ පුතා පිළිගත්තේය, එය සංගීතඥයින්ට සංචාරය නතර කිරීමට බල කෙරුනි.

“මෙය අපි එකිනෙකා සමඟ ගත කළ වැඩිම කාලයයි, අපට ළමයෙකු සිටියා, ඒ නිසා අපි එකිනෙකා ගැඹුරු ආකාරයකින් දැන හඳුනා ගන්නෙමු,” මොරිස් ප්‍රකාශනයට පැවසීය. “අපි අනිවාර්යයෙන්ම ශක්තිමත් වෙනවා.”

දුෂ්කර කාලවලදී උපකාරය සඳහා අන් අය වෙත ළඟා වීමේ වැදගත්කම ද ඇය සඳහන් කළාය.

“අගුලු දමා ඇති සෑම කෙනෙකුටම මෙම වසංගතයට ඔවුන්ගේ මානසික සෞඛ්‍යය පිළිබඳ උෂ්ණත්ව පරීක්‍ෂණයක් කිරීමට සිදුවී ඇති බව මට හොඳටම විශ්වාසයි, සමහර විට එය මෙම වසර දෙක නිසා ඉදිරියට යන වඩාත් සදාකාලික පුරුද්දක් බවට පත්වනු ඇත – එය එසේ වනු ඇතැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි,” ඇය තවදුරටත් පැවසුවාය. . “මම හිතන්නේ ඒ ගැන කතා කිරීම සහ උපකාරය ලබා ගැනීම තරම් අපකීර්තියක් නොමැති බවයි. මම මේ තුළ තනි වී නැති බවත්, අනෙක් කාන්තාවන් සියලු දෙනාම එකම නිශ්චිත බිය සහ කාංසාවන් සමඟ කටයුතු කර ඇති බවත් දැන ගැනීම පුදුම සහගත දෙයකි. දැන දැනත් මම රෑ මැදියමේ කලබලයකින් අවදි වුණොත් මම දන්නවා මම පමණක් නොවන බව.”

පසුගිය වසරේ, මොරිස් සහ හර්ඩ්ගේ සහයෝගීතාවයෙන් යුත් “ඔබ පසුපස හඹා යාම” අංක 2 ට ළඟා විය. දැන්වීම් පුවරුවගේ රට ගුවන් ධාවන ප්‍රස්ථාරය, සහ සියලුම ප්‍රභේදවල අංක 23 Billboard Hot 100 සටහන. මෙම ගීතය හොඳම රට යුගල/සමූහ කාර්ය සාධනය සඳහා Grammy සඳහා ද නම් කර ඇත; මේ අතර, “Better than We Found It” සඳහා හොඳම රට ගීතය සඳහා ද මොරිස් නම් කර ඇත. සිකුරාදා (මාර්තු 25) පැමිණෙන මොරිස්ගේ නව ගීත 11 ඇල්බමයේ, හර්ඩ් “මෙම නගරය වටා කවයන්” ගීතයේ සම ලේඛකයෙකු වන අතර ව්‍යාපෘතියේ ගායන ශිල්පියෙකි.

 

Next Post

SEC බේස්බෝල් තරඟාවලියේ ප්‍රවේශපත්‍ර මාර්තු 23 විකිණීමට ඇත

Wed Mar 23 , 2022
2022 අග්නිදිග සම්මන්ත්‍රණ බේස්බෝල් තරඟාවලිය සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර මිලදී ගැනීම සඳහා මාර්තු 23 බදාදා පෙ.ව.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.