ලිට්‍රෝ සමාගම ගෑස් මිල ගැන තීරණයක් ගනී

බැටරියකින් රු.1500ක පමණ පාඩුවක්

සිංහල සහ හින්දු අලුත් අවුරුද්ද අවසන් වන තුරු ලිට්‍රෝ මිල වැඩි නොකිරීමට එම සමාගම(22) තීරණය කර ඇත.

ලිට්‍රෝ නිෂ්පාදන සමාගම විසින් සිදු කරන ලද සාකච්ඡාවකදී මෙම තීරණය ගෙන ඇති අතර, ගිනි උදුන විදුලියෙන් රුපියල් 1500ක පමණ මුදලක් ලැබෙනු ඇත. එළඹෙන සෙනසුරාදා (26) වන විට වෙළඳපොලේ පවතින නිෂ්පාදනය අවසන් වන ලීට්‍රෝ නිෂ්පාදනය සමාගම ප්‍රකාශ කරයි.

මෙම සතියේ ශ්‍රී ලංකාවට තෑග්ගක් වන මෙට්‍රික් දස දහසක් අවශ්‍ය ඩොලර්ද ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව ලිට්‍රෝ සමාගමට පෙරේදා (21) ලබා දී ඇත. එම මුදල ඩොලර් මිලියන දහයකට අධික වෙයි. ඒ අනුව මෙට්‍රික්‍‍‍‍ටොන් 3500ක ඝණ වායුව (22) ආරම්භ කරන ලදී. එළැඹෙන බ්‍රහස්පතින්දා සහ සෙනසුරාදා ලිට්‍රෝ මෝටර් රථ තොගය ආනයනය කරන ලද තවත් නව නිෂ්පාදනයක් ලෙස සැලකේ.

ඒ අනුව ලිට්‍රෝ සමාගම මෙම සතියේදී නිෂ්පාදනය දහසක් නිෂ්පාදනයක් එක් විසිසියක් මිලදී ගැනීමට ලක්ෂයක් නිකුත් කරයි. සාමාන්යයෙන් නිෂ්පාදනය වෙළඳපොළට මේ වන විට නිකුත් කරන ලද නිෂ්පාදනයක් නිකුත් කරන ලද වීදුරු අසූදහසක්.

උදයජීව නායක

The post ලිට්‍රෝ සමාගම මිල ගැන තීරණයක් ගනී appeared first on අරුණ.

Next Post

විදුලි බිල වැඩි කළොත් වතුර බිලත් වැඩි කරනවා

Wed Mar 23 , 2022
විදුලි බිල වැඩි කළහොත් ජල බිල්පතද අනිවාර්යෙන්ම වැඩි කිරීමට පියවර ගන්නා බව ජලසම්පාදන ව්‍යාපෘති සංවර්ධන රාජ්‍ය අමාත්‍ය සනත් නිශාන්ත මහතා පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.