ලොව පුරා අලුත්: Aitch & Ashanti’s ‘Baby’ Update Hits Global Excl. එක්සත් ජනපද ප්‍රස්ථාරය

වීදුරු සතුන්ගේ “තාප තරංග” දිගටම simmer උඩින් Billboard Global 200 හා Billboard Global Excl. එක්සත් ජනපදය ප්‍රස්ථාර (මාර්තු 26 දිනැති), ලිල් ඩර්ක් ඔහුගේ ගීත වලින් ද්විත්ව ඉලක්කම් එකතුවක් ආරම්භ කරයි නව අංක 1 බිල්බෝඩ් 200 ඇල්බමය, 7220ගෝලීය 200 මත.

මෙම සතියේ ගෝලීය සමීක්ෂණවල වෙනත් තැනක, බ්‍රිතාන්‍ය රැප් ගායකයා Aitch ඔහුගේ පළමු පෙනුම, Global Excl හි ආරම්භ වේ. එක්සත් ජනපද ලැයිස්තුව අංක 109 “බේබි” සමඟින් අශාන්ති. මාර්තු 10 නිකුත් කරන ලද, ලුමිනේට්, කලින් MRC දත්ත වලට අනුව, මාර්තු 17 න් අවසන් වන සතිය තුළ එක්සත් ජනපදයෙන් පිටත අලෙවි වූ නිල ප්‍රවාහ මිලියන 7.2 ක් සහ බාගත කිරීම් 2,300 කින් මෙම ගීතය පැමිණේ. එම සංඛ්‍යා ගීතයේ ලෝක ව්‍යාප්ත එකතුවෙන් පිළිවෙලින් 96% සහ 98% වේ.

එය නිව් යෝර්ක් හි උපන් අශාන්ති සඳහා වූ පළමු ගෝලීය ප්‍රස්ථාර ප්‍රවේශය ද වන අතර, ඇයගේ පුළුල් එක්සත් ජනපද ප්‍රස්ථාර ඉතිහාසය මත ගොඩනැගී ඇත. (ගෝලීය ප්‍රස්ථාර ආරම්භ වූයේ 2020 සැප්තැම්බර් මාසයේදීය.) “බේබි” ඇයගේ 2003 හි ජනප්‍රිය වූ “රොක් විට් යූ (අව්ව් බේබි)” සාම්පල ලබා ගත් අතර එය 2003 අගෝස්තු මාසයේදී බිල්බෝඩ් හොට් 100 හි අංක 2 දක්වා නැග්ගා, ඇය ඉහළම 10 න් එකකි. 2002-04 දී.

තවත් සම්භාව්‍යයක් ගෝලීය ප්‍රස්ථාර ජනප්‍රියත්වයක් බවට පත්වන්නේ නව අනුවාදයකට ස්තුති වන්නට ය AnnenMayKantereit සහ Giant Rooks’s “Tom’s Diner” Global 200 හි අංක 190 හිදී ආරම්භ වේ. ගීතය, 2019 දී නිකුත් කර දැන් චිත්‍ර අඳිමින් සිටී. TikTok හි buzzප්‍රවාහ මිලියන 8.8ක් (202%කින් ඉහළ ගොස්) ලුහුබැඳීමේ සතිය තුළ 1,400ක් (141%කින් ඉහළ ගොස්) අලෙවි වූ අතර සෑම ජර්මානු සංගීත කණ්ඩායමකම පළමු ගෝලීය ප්‍රස්ථාර ප්‍රවේශය සලකුණු කරයි.

එක්සත් ජනපදය පදනම් කරගත් Hot Rock & Alternative ගීත ප්‍රස්ථාරයට අංක 11 ද ඇතුළත් වන Colab, Suzanne Vega ගේ ගීතය නැවත සකස් කරයි. දැනටමත් කැපී පෙනේ: නිව් යෝර්ක් හි ගායක ගායිකාවකගේ 1987 ඇල්බමයේ කැපෙල්ලා ආකාරයෙන් නිකුත් කරන ලදී හුදකලා ස්ථාවරය, එය 1990 දී ඩීඑන්ඒ මගින් රීමික්ස් කරන ලද, වේගා විශේෂාංගයෙන් Hot 100 හි අංක 5 ට පත් විය. ගීතය (නිව් යෝර්ක් විසින් දේවානුභාවයෙන් ටොම්ස් අවන්හලඑහි බාහිර පෙනුම ප්‍රසිද්ධ ලෙස දක්නට ලැබේ සයින්ෆෙල්ඩ්) 2015 දී බ්‍රිට්නි ස්පියර්ස් ජනප්‍රිය හොට් ඩාන්ස්/ඉලෙක්ට්‍රොනික් ගීත ඇතුළත් Giorgio Moroder සහ මුල් පිටපත අන්තර් සම්බන්ධිත Fall Out Boy විසින් ද යාවත්කාලීන කර ඇත.

අනෙකුත් ගෝලීය ප්‍රස්ථාර චලනයන් අතර, මාර්තු 19 දිනැති Global Excl හි අංක 88 හි ආරම්භ වීමෙන් පසුව. එක්සත් ජනපද ශ්‍රේණිගත කිරීම, Tulus’s “Hati-Hati Di Jalan” අංක 51 දක්වා නැග්ගේ අතර, Global 200 ට අංක 123 ට ඇතුල් වේ. එය ඉන්දුනීසියානු කලාකරුවෙකු විසින් ඉන්දුනීසියානු භාෂාවෙන් ඉදිරිපත් කරන ලද ගෝලීය ප්‍රස්ථාර දෙකටම පැමිණි පළමු ගීතය වේ. ධාවන පථය සතියකට සතියකට ලොව පුරා ප්‍රවාහ මිලියන 22.4 දක්වා 40% දක්වා ඉහළ ගොස් ඇත.

මේ අතර, රැම්ස්ටයින් ගෝලීය ප්‍රස්ථාර දෙකෙහිම සතියේ මංගල තුනෙන් එකක් ලකුණු ලබා ගනී (අනෙක් දෙක: Megan Thee Stallion සහ Dua Lipa ගේ “Sweetest Pie,” Global 200 හි අංක 12 සහ Global Excl. US හි අංක 21, සහ Imagine Dragons හි “Bones” , පිළිවෙලින් අංක 46 සහ 57 හි). ජර්මානු හාඩ් රොක් සංගීත කණ්ඩායමේ “Zeit” Global Excl හි අංක 90 ට පැමිණේ. ලොව පුරා අලෙවි වූ ප්‍රවාහ මිලියන 9.9 ක් සහ බාගැනීම් 4,900 ක් සමඟ Global 200 හි US සහ අංක 180. 1995 සිට ඇල්බම අටක් නිකුත් කර ඇතත්, එය තවමත් එක්සත් ජනපදය පදනම් කරගත් Hot 100 වෙත ළඟා වී නොමැති බැවින් එය කණ්ඩායමට කැපී පෙනෙන ප්‍රවේශයකි. නව ගීතය 2019 අප්‍රේල් 29 ට නියමිත සංගීත කණ්ඩායමේ ඇල්බමයේ මාතෘකාව වේ. රැම්ස්ටයින් එම ජූනි මාසයේදී එහි අංක 9 උපරිමයට පැමිණ, Billboard 200 හි පනතේ පළමු හොඳම 10 බවට පත් විය.

Next Post

ඔබගේ ප්‍රියතම Harry Styles Hot 100 Hit එක කුමක්ද? ඡන්දය දෙන්න!

Wed Mar 23 , 2022
ආලෝකමත් කරයි, හැරී ස්ටයිල්ස් රසිකයන්, ගායකයාට නව ඇල්බමයක් ඇති නිසා. බදාදා (මාර්තු 23), ද එක් දිශාවකට-er මුදා හැරීම සඳහා දින සුරැකුම්පත් යවා ඇත හැරීගේ නිවස. ඇල්බමය මැයි 20 නිකුත් කිරීමට නියමිතව තිබීමත් සමඟ ගෘහස්ථ උණුසුම ඉක්මනින් පැමිණේ. එබැවින් තනි කලාකරුවෙකු ලෙස ස්ටයිල්ස්ගේ වෘත්තීය ජීවිතය සහ ඔහුගේ බලපෑම දෙස ආපසු හැරී […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.