ශ්‍රී ලාංකික නාමිකයෙක් ඇන්ටාක්ටිකාවේ භූගෝලීය දක්ෂිණ ධ්‍රැවයේදී තම අත්දැකීම බෙදා ගනී

මම කවදාහරි දවසක දක්ෂිණ ධ්‍රැවයට යනවා කියන අදහස මගේ ඔළුවේ හැමදාම තිබුණා, නමුත් ඇත්තටම සැලසුම් කළේ 2021 අගෝස්තු මාසයේ. එනම් නොවැම්බර් මැද සිට ජනවාරි මැද දක්වා, එය ඇන්ටාක්ටිකාවට 24 සමඟ ගිම්හානය වේ […]

Next Post

ප්‍රබල අකුණු සමඟ ගිගුරුම් සහිත වැසි සඳහා උපදෙස් නිකුත් කෙරේ

Wed Mar 23 , 2022
මධ්‍යම, උතුරු-මැද, නැගෙනහිර, ඌව පළාත්වලත් මන්නාරම, වව්නියාව සහ මුලතිව් දිස්ත්‍රික්කවලත් ස්ථාන කිහිපයක ප්‍රබල අකුණු සමඟ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව අද (මාර්තු 23) සවස නිකුත් කළ කාලගුණ නිවේදනයේ සඳහන් වේ. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.