2002 රීමික්ස් ඇල්බමය සොයා ගන්නා ලදී: වසරේ විශාලතම රීමික්ස් කට්ටල පහක් බිඳ දැමීම

මෙම සතිය, දැන්වීම් පුවරුව වසර 20 කට පෙර සංගීතය සමරමින් ලැයිස්තු සහ ලිපි මාලාවක් ප්‍රකාශයට පත් කරයි. අපගේ 2002 සතිය 2002 වසරේ පොප් නිකුතු අතර විශාල ප්‍රවණතාවක් වෙත කිමිදෙමින් පවතී – සම්පූර්ණ දිග රීමික්ස් ඇල්බමය – අපි වසරේ දෙවන උත්සාහයන් හි ප්‍රමුඛතම සම්පාදනයන්ගෙන් හොඳ, නරක සහ කැපී පෙනෙන ලෙස දින නියම කර ඇති දේ දෙස බලන විට.

රීමික්ස් යනු සාමාන්‍ය සංයුතියක් නිර්මාණය කිරීම තරම්ම කලා මාධ්‍යයකි. 20 වැනි සියවසේ ටර්න් ටේබල් සහ කොන්සෝල වැනි තාක්‍ෂණයට ස්තූතිවන්ත වන අතර, නිෂ්පාදකයින් සහ ඩීජේ 70 දශකයේ මුල් භාගයේ සිට රීමික්ස් මැජික් නිර්මාණය කර ඇත. ශතවර්ෂයේ අවසානය වන විට, රීමික්ස්, චිත්‍රපට ලකුණු අනුකරණය කරන විස්තීරණ අනුවාදවල සිට මුල් පිටපතෙන් ඈත්ව සිටින විකාර සහගත ප්‍රතිනිෂ්පාදන දක්වා ආගන්තුක පදයකට සරලව ගැලපෙන මූලික රෙඩෝස් දක්වා විහිදේ.

නව සහස්‍රයේ දී, කලාකරුවන් වඩාත් නිර්මාණශීලී වූ අතර, 2002 දී ප්‍රභේද හරහා රීමික්ස් ඇල්බම පිටාර ගැලීමක් නිකුත් කරන ලදී. එයට නව තාක්‍ෂණයේ ප්‍රවේශ්‍යතාව සහ Pro Tools සහ Logic වැනි ඩිජිටල් ශ්‍රව්‍ය වැඩසටහන්, mp3 හි නැගීම සහ ව්‍යාප්තිය ආරෝපණය කළ හැකිය. ගොනු හුවමාරු කිරීම සහ 2001 දී iTunes දියත් කිරීම. සාර්ථක ප්‍රභේද විලයනයෙහි නැගී එන ප්‍රවණතාවක් ද විය: Mariah Carey දිගින් දිගටම රැප් සහයෝගිතා (1999 Jay-Z සමඟ ප්‍රස්ථාරවල ඉහළින්ම සිටි “Heartbreaker”), Santana අංක 1 (1999’s) දෙකක් ලබා ගත්තාය. රොබ් තෝමස්ගේ සහාය ඇතිව “ස්මූත්” සහ 2000 හි “මරියා මරියා” වයික්ලෙෆ් ජීන් සහ ප්‍රොඩක්ට් ජී&බී සමඟින්), සහ බ්‍රිට්නි ස්පියර්ස් ද නෙප්චූන්ස් විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද 2002 “බෝයිස් (ද කෝ-එඩ් රීමික්ස්)” සමඟ නාගරික වෙළඳපොළට ඇතුළු විය. ඒ සියල්ල රීමික්ස් සහ ඒවා සම්පාදනය කළ කට්ටලවල කලාත්මක හා වාණිජමය හැකියාවන් කෙරෙහි වැඩි උනන්දුවක් ඇති කළේය.

පහතින්, අපි 2002 වසරේ අමතක නොවන remix ඇල්බම බිඳ දමමු – පිරිසිදු ප්‍රතිභාව, තරමක් ප්‍රශ්නකාරී වූ උත්සාහයන් සහ වෙනත් කිසිම වසරක ක්‍රියා කළ නොහැකි වූ සංක්‍ෂිප්තයන්.

ජෙනිෆර් ලෝපේස්, J සිට tha L-O! රීමික්ස්

2001 දී, පශ්චාත් Y2K කම්පනයෙන් සියල්ලන්ම සුවය ලබමින් සිටියදී, ජෙනිෆර් ලෝපෙස් ෆ්ලයි ගර්ල්ගේ සිට සම්පූර්ණ සුපිරි තරුවකට මාරු වීමට කාර්යබහුල විය. වේදිකාව පුරා විහිදුණු කලාකරුවා අංක 1 ඇල්බමයක් එකවර ලකුණු කළ පළමු (සහ තවමත් එකම) කාන්තාව ලෙස ඉතිහාසගත වූ වසර එය විය (ජේ. ලෝ) සහ චිත්‍රපටය (මංගල සැලසුම්කරු) එම සතියේම. ලෝපෙස් 2002 දී සැමරීම දිගටම කරගෙන ගියේය J සිට tha L-O! රීමික්ස්එයට 1999 ගනන් වලින් කේවල වල නව පෙරළි ඇතුලත් විය 6 දා මංගල සහ ජේ.ලෝ. ඇගේ සුප්‍රසිද්ධ හිටපු පෙම්වතා වන ඩිඩී වෙත සහෝදර බ්‍රොන්ක්ස් ස්වදේශික ෆැට් ජෝ වැනි කලාකරුවන් ඉදිරිපත් කරමින් එය තවත් වාර්තාවක් තැබීය: ලෝපෙස් රීමික්ස් ඇල්බමයක් සමඟ බිල්බෝඩ් 200 ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළට ගිය පළමු කලාකරුවා බවට පත්විය.

ඔබේ වෝක්මෑන් එකේ ඔබ බොහෝ දුරට තිබෙන රීමික්ස්: එම “මම ඇත්ත” මිනීමැරුම් රීමික්ස් Ja Rule සමඟින් J. Lo ප්‍රධාන ආහාරයක් වන අතර, 80 දශකයේ ආභාෂය ලත් මුල් පිටපත නාගරික ස්මාෂ් එකක් බවට පරිවර්තනය කරයි. රික් ජේම්ස්ගේ 1978 තනි “මේරි ජේන්” සාම්පල් කිරීම, යුගලයේ බබල්ගම් රසායන විද්‍යාව අඛණ්ඩව සති පහක් සඳහා Hot 100 හි ඉහළට රීමික්ස් ඉහළ නැංවීය. ඒවගේම අදටත් “RULE” කියන ආරම්භක ගී පද රචනය “ඔයා එලීද?” කියලා පටලවා ගන්න අය ඉන්නවා.

හුරුපුරුදු ගීතයක වඩාත් රසවත් පෙරළිය: Hex Hector ගේ “Waiting For Tonight” රීමික්ස්, එහිදී ජනප්‍රිය ගෘහ නිෂ්පාදකයා සමාජයේ ප්‍රියතමයාට ප්‍රීතිමත් මාත්‍රාවක් සමඟ එන්නත් කරයි.

වඩාත්ම අනපේක්ෂිත ආගන්තුක සහකාරක: ලෝපෙස්ගේ එවකට සැමියා වූ ක්‍රිස් ජූඩ් “සජීවී” (රීමික්ස් ඇල්බමයේ එකම මුල් ගීතය). ජූඩ් ඒ වන විටත් ප්‍රසිද්ධ නර්තන ශිල්පියෙකු වූ නමුත් ඔහු ගීත රචකයෙකු බව කවුද දන්නේ? ඔහු ඔවුන්ගේ මධුසමය අතරතුර පියානෝව මත තනුවක් වාදනය කළ අතර, පසුව එම බැලඩ් එක 2002 වර්ෂය සඳහා තනි හඬ පටය බවට පත් විය. ඇති.

වඩාත්ම හාස්‍යජනක 2002 මොහොත: ජා රූල්ගේ සජීවිකරණ “එය… විය යුතුය… ASS!” විවෘත වන ප්රකාශය මර්ඩර් ඉන්කෝපරේෂන් හි “එයින්ට් ඉට් ආතල්” රීමික්ස්. J. Lo’s කීර්තිමත් කොල්ලය දශක දෙකකට පසුව තවමත් සැලැස්ම ලෙස පවතී.

දෛවයේ දරුවා, මේක තමයි Remix එක

මෙම කට්ටලය රීමික්ස් ඇල්බමයක් ලෙස හැඳින්වීම අපකීර්තියකි. ගීත 13 කින් සමන්විත මෙම එකතුව 1998 ස්වයං-මාතෘකාව සහිත 1999 හි ප්‍රකට ගැහැණු කණ්ඩායමේ ජනප්‍රිය ගීතවල සම්පූර්ණ ප්‍රතිනිර්මාණයකි. ලිවීම බිත්තිය මත යසහ 2001 හි සිව් වතාවක් ප්ලැටිනම් විකිණීම දිවි ගලවා ගත්. එය Maurice Joshua ගේ නර්තන තලයට සූදානම් “Bills, Bills, Bills” සිට Rockwilder සහ Missy Elliott ගේ rap-R&B “Bootylicious” විලයනය දක්වා, කොල්ලකෑමකට වඩා සෙමින් ඇඹරීමට අවශ්‍ය විවිධ ප්‍රභේද සඳහා එක-නැවතුම් කඩයකි.

ඔබේ වෝක්මෑන් එකේ ඔබ බොහෝ දුරට තිබෙන රීමික්ස්: “නෑ, නෑ, නෑ 2 කොටස”. Destiny’s Child ඔවුන්ගේ ස්වයං-මාතෘකා ඇල්බමයෙන් මංගල කේවල ලෙස අනුවාද දෙකක් නිකුත් කරන ලදී, නමුත් එය ජයග්‍රහණය කරන ලද අනුප්‍රාප්තියයි. සංවේදී පළමු කොටස. වයික්ලෙෆ් ජීන් විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද එය බියොන්සේගේ ස්ටැකැටෝ රැප් ප්‍රවාහයේ පළමු ඉඟිය විය.

හුරුපුරුදු ගීතයක වඩාත් රසවත් පෙරළිය: සැබෑ ටිම්බලන්ඩ් විලාසිතාවට අනුව, නිෂ්පාදකයා විසින් සමූහයේ “මගේ නම කියන්න” ග්‍රැමී සම්මානලාභී ප්‍රස්ථාර-මුදල්කරුවෙකුගේ සිට ඉහළට ඔසවා තැබීය. කම්මැලි, මහ රෑ වලක්. “වැඩිහිටියන්ට පමණයි” කම්පනය නැසීගිය ගායක/ගීත රචක Static Major ගේ ගායනය මගින් විස්තාරණය කරන ලදී. Destiny’s Child පසුව 2018 දී Beyonce’s iconic Coachella ප්‍රසංගය අතරතුර රීමික්ස් රඟ දැක්වීමෙන් දිගුකාලීන රසිකයින් සනසවන ලදී.

වඩාත්ම අනපේක්ෂිත ආගන්තුක සහකාරක: ඩා බ්‍රැට් ඇගේ හමුදා බූට් සපත්තු දෙකට ගසමින් දෙවරක් පෙනී සිටියි “Survivor” රීමික්ස් පසුව Jermaine Dupri සහ Bow Wow සමග ක්ලබ්-පනින ඉතින් So Def’ remix “ජම්පින් ජම්පින්” හි

වඩාත්ම හාස්‍යජනක 2002 මොහොත: මුල් “Bug-a-Boo” දැනටමත් හාස්‍යජනක කාල කැප්සියුලයක් විය, එහි යොමු කිරීම් සමඟින් පේජර්, MCI, සහ ඔබේ ඊමේල් නතර කිරීමට AOL ඇමතීම. Wyclef Jean කරයි රීමික්ස් එක ඔහුගේ ලතින් ආභාසය සහිත නිෂ්පාදනය සමඟ ඊටත් වඩා ඉහළින්.

ඩිඩී සහ නරක පිරිමි පවුල, අපි Remix එක සොයා ගත්තා

ඩිඩී යනු රැප්ගේ දීප්තිමත්ම විශාරදයා වන අතර ඔහු එය නිසි රීමික්ස් එකකින් හොඳම ලෙස පෙන්වයි. 1992 දී Jodeci ගේ “Come and Talk to Me” රීමික්ස් සමඟින් මෙම පරිවර්තනීය කුසලතා ප්‍රථමයෙන් ප්‍රදර්ශනය කළ මුගල්වරයා මෙම අශෝභන සම්පාදනය සමඟින් “Remix King” ලෙස නිල නොවන ලෙස කිරුළු පැළඳ ගත්තේය. එය Mary J. Blige සහ Ludacris වැනි මිතුරන් සමඟ 112 වැනි Bad Boy ලේබල්මේට් සහ දිවංගත The Notorious BIG ඇතුළු 00 දශකයේ හිප්-හොප්ගේ ප්‍රභූන්ගෙන් පිරී ඇත.

ඔබේ වෝක්මෑන් හි ඔබ බොහෝ විට ඇති Hit/Remix: “මට ගැහැණු ළමයෙක් අවශ්‍යයි” හි කුමන අනුවාදය වඩාත් සුදුසුද යන්න පිළිබඳව අඛණ්ඩ විවාදයක් පවතී: උෂර් සහ ලූන්ගේ සුමට කතා කිරීම පළමු කොටස ඇත්ත වශයෙන්ම සිත් ඇදගන්නා සුළු ය, නමුත් දෙවන කොටසෙහි හැඟීම්-හොඳ කම්පනය පරාජය කළ නොහැකි ය. ඩිඩී, ගිනුවයින්, ලූන් සහ මාරියෝ විනන් විසින් ක්ෂණිකව හඳුනාගත හැකි ගිටාර් ලෙවකන මත සුසංයෝගී පද වලින් සාදය ආරම්භ කරයි.

හුරුපුරුදු ගීතයක වඩාත් රසවත් පෙරළිය: Mary J. Blige ගේ “No More Drama” ගීතය පෙර වසරේ සිට ඇය වසර ගණනාවක් විඳදරාගත් වේදනාවෙන් සහ කඳුළුවලින් නිදහස් වූ හැඟීම්බර නිකුතුවක් විය. ඩිඩීගේ අනුවාදය කුණාටුවෙන් පසු සන්සුන් බව, හිරු එළිය සහ ආත්මීය නිෂ්පාදනයක් ගැන Blige සතුට පිට කරයි.

වඩාත්ම අනපේක්ෂිත ආගන්තුක සහකාරක: අශාන්තිගේ “මෝඩ” රීමික්ස් හි The Notorious BIG හි මරණින් පසු විශේෂාංගයක් සමඟින් මංගල දර්ශනය වඩාත් සංකේතාත්මක විය. “අඥාන” ප්‍රමාද වූ රැප් ගායකයාගේ 1997 සිට ශ්‍රේණිගත R පදයක් ඔසවයි “F-k You Tonight” සම්භාව්‍යඩිඩීට සම-නිෂ්පාදන ගෞරවය ලබා දීම සහ අශාන්තිට බැඩ් බෝයි පවුලට පිළිගැනීමක් ලබා දීම.

වඩාත්ම හාස්‍යජනක 2002 මොහොත: ඩිඩී පිළිකුල් සහගත ලෙස කෑගසමින් “මේ රීමික්ස් එක!” වරක් නොව දෙවරක් නොව පස් වතාවක් 112 මත “පීච් සහ ක්‍රීම්” රීමික්ස් ලුඩාක්රිස් සමඟ. “නවත්වන්න බැහැ, නවත්වන්නේ නැහැ” කියන විට ඔහු ඇත්තටම අදහස් කරන්නේ එයයි.

ජෙසිකා සිම්ප්සන්, මේක තමයි Remix එක

ඇගේ පළමු ඇල්බම දෙක තුළ ඇගේ මිහිරි-ඇස්-පයි චමත්කාරය සමඟ ඇමරිකාවේ හදවත් දිනා ගැනීමෙන් පසුව, 1999 ද්විත්ව ප්ලැටිනම් සහතිකය මිහිරි හාදු සහ 2001 රන් සහතිකය අප්රතිහතය, ජෙසිකා සිම්ප්සන් ඇගේ පළමු රීමික්ස් ඇල්බමය නිකුත් කළා. වාර්තා දෙකේම කේවල මිශ්‍රණයක්, එය “I Wanna Love You Forever” සහ “I think I’m in Love with you” වැනි රසික ප්‍රියතමයන් තාක්ෂණික සහ ගෘහ ගීත බවට පරිවර්තනය කරයි.

ඔබේ වෝක්මෑන් එකේ ඔබ බොහෝ දුරට තිබෙන රීමික්ස්: සිම්සන්ගේ 2000 “මම හිතන්නේ මම ඔබ සමඟ ආදරයෙන් බැඳෙනවා” හෘද-ඇස් ඉමොජි වල සොනික් අනුවාදය වේ. John Mellencamp ගේ 1982 “Jack & Diane” සම්භාව්‍ය සාම්පල කරන මුල් පිටපත, නිෂ්පාදකයින් වෙතින් දහදිය පොඟවා ගත් ක්ලබ් අනුවාද දෙකක් මෙහි ඇත. ලෙනී බී හා පීටර් රවුහෝෆර්.

හුරුපුරුදු ගීතයක වඩාත් රසවත් පෙරළිය: ලෝන්ග් අයිලන්ඩ් හි උපන් ඩීජේවරුන් දෙදෙනෙක්, ක්‍රිස් “ද ග්‍රීක” පනාගි සහ නැසීගිය ගයිඩෝ ඔසෝරියෝ, හුරුබුහුටි දේ නැවත මිශ්‍ර කරයි “ටිකක්” තනි තුලට මිනිත්තු අටක් දිග, හස්තයෙන් පොම්ප කරන තදබදය ජර්සි වෙරළට ගැලපේ. DJ Pauly D මෙයාව ඔහුගේ අවි ගබඩාවට එකතු කර ගත යුතුයි.

වඩාත්ම අනපේක්ෂිත ආගන්තුක සහකාරක: Sassier Britney Spears සහ Christina Aguilera වැනි අය හා සසඳන විට සිම්ප්සන් වඩාත් සෞඛ්‍ය සම්පන්න පොප් ගැහැණු ළමයෙකු ලෙස 1999 දී ආරම්භ විය. නමුත් ඇය ජර්මේන් ඩුප්‍රි සහ බොව් වාව් සමඟ එක්ව ලිංගික අභියාචනය වැඩි කළාය ඉතින් “ඉරිසිස්ටබල්” හි සෝ ඩෙෆ් රීමික්ස්.

වඩාත්ම හාස්‍යජනක 2002 මොහොත: මෙම ප්‍රවර්ගය ද අයත් වන්නේ 00 දශකයේ මුල් භාගයේදී සම්පූර්ණයෙන්ම ගැලවිය නොහැකි වූ Bow Wow ට ය. “ඉරසිසිබල්” මියුසික් වීඩියෝවේ ඔහුගේ ක්‍රිප් වෝක් කිරීම ද ඉහළ පෙළේ ය.

ලින්කින් පාර්ක්, පුනර්ජීවනය

Linkin Park’s දෙමුහුන් න්‍යාය 2000 නිකුත් වූ පසු දැනටමත් bonafide nu-metal classic එකක් විය. නමුත් එහි දැවැන්ත ප්‍රධාන ධාරාවේ ජනප්‍රියතාවයෙන් ප්‍රයෝජන ගන්නවා වෙනුවට, සංගීත කණ්ඩායම සම්පූර්ණයෙන්ම යටපත් විය පුනර්ජීවනය. එය විකෘති යථාර්ථයක් බවට පත් කරයි, ගීත විකෘති කරයි දෙමුහුන් න්‍යාය මඩ සහිත, හිස කැරකෙන රීමික්ස් වලට. සංගීත කණ්ඩායමේ අත්හදා බැලීම් සාර්ථක විය: පුනර්ජීවනය Billboard 200 හි අංක 2 ස්ථානයට පත් විය.

ඔබේ වෝක්මෑන් එකේ ඔබ බොහෝ දුරට තිබෙන රීමික්ස්: “අවසානයේ දී”ලින්කින් පාර්ක්ගේ අත්සන තනි තනිව, ඉදිකිරීම් කලාපයකට ඇතුල් වේ පුනර්ජීවනයගේ “Enth E Nd”. මෙම අනුවාදය මුල් පිටපතේ හොල්මන් හරය විසුරුවා හරින අතර මයික් ෂිනෝඩාගේ භූගත හිප්-හොප් සඳහා ඇති පැහැදීම ඉස්මතු කරයි. KutMasta Kurt සහ Motion Man හි වයිනයිල් සීරීම් සහ පෙනුම එය වඩාත් අව්‍යාජ කරයි.

හුරුපුරුදු ගීතයක වඩාත් රසවත් පෙරළිය: “මගේ හිසට තැනක්” හි ආසන්න උමතු ශක්තිය වඩාත් යටපත් වේ පුනර්ජීවනයගේ “Plc.4 Mie Hæd”. නව අනුවාදය තවමත් මුල් පිටපතේ තියුණු දාර නොවෙනස්ව තබා ඇත, නමුත් අවකාශීය නිෂ්පාදනය නිසා එය නැසීගිය චෙස්ටර් බෙනින්ටන් මෝෂ් වළක් මැද සිට කෑගසනවා වෙනුවට අභ්‍යවකාශ යානයක අඳුරු කොනෙන් කෑගසනවා වැනි ශබ්දයක් ඇති කරයි.

වඩාත්ම අනපේක්ෂිත ආගන්තුක සහකාරක: “X-Ecutioner Style” රූට්ස් බ්ලැක් තාට්, NYC DJ සහ නිෂ්පාදක ෂෝන් සී සහ ටර්න්ටබල් මාස්ටර් රොක් රයිඩා ඇතුළත්, ඩයිහාර්ඩ් භූගත රැප් රසිකයින් සහ වයිනයිල් කූඩ ඩිගර් සඳහා විශේෂයෙන් නිර්මාණය කර ඇත.

වඩාත්ම හාස්‍යජනක 2002 මොහොත: සහස්‍රයකට පෙර කලාකරුවන් සිටියා ස්වර අතහැරීම ඔවුන්ගේ අන්වර්ථ නාමයන්ගෙන්, ලින්කින් පාර්ක් ක්‍රීඩාවට වඩා ඉදිරියෙන් සිටියේ සෑම ගීත මාතෘකාවක්ම ගුප්ත, ආසන්න විස්තර කළ නොහැකි කේතවලට නැවත මිශ්‍ර කිරීමෙනි. nu-metal collision එකත් තියෙනවා – Staind’s Aaron Lewis on “Krwlng” (“බඩගාමින්”) සහ Korn’s Jonathan Davis “1stp Klosr” (“එක් පියවරක් සමීප”) — න්‍යෂ්ටික පිපිරීමක් සිදු නොවීම අප වාසනාවන්තයි.

Next Post

ගර්භිනී බිරිඳගේ කුසගින්නට කොස් ගෙඩියක් කැඩූ සැමියා පිහි පහරින් මරුට

Wed Mar 23 , 2022
කොස් ගෙඩියද ? මිනිස් ජීවිතයද? කොස් ගෙඩියක් කඩාගත් පුද්ගලයෙකුගේ ආයුධයකින් එය නිපදවීමේ පුවතක් ඇල්පිටිය ප්‍රදේශයෙන් වාර්තා වේ. ගබඩා ගබඩාවට ලක්ව ඇත්තේ වයස අවුරුදු 34ක් වන ඇල්පිටිය පිටුවල මාර්ගයේ 2කණුව ප්‍රදේශයේ පදිංචි එක්දරු පියෙකි. මියගිය පුද්ගලයාගේ සහෝදරයා සහ තම සහෝදරයාගේ බිරිය ආරම්භ වන බවත්, කුසගින්න වෙනුවෙන් අනුන්ගේ පාළු ඉඩමක මායිමේ කොස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.