2021 දී ඕස්ට්‍රේලියාවේ වාර්තාගත සංගීත කර්මාන්තයේ ප්‍රචාරණ වර්ධනය, ‘සම්පූර්ණ අගුලු දැමීම’ මගින් බලපා ඇත

බ්‍රිස්බේන්, ඕස්ට්‍රේලියාව – ඕනෑම තැනක ඇති දැඩිම, දීර්ඝතම අගුලු දැමීම් හේතුවෙන් මන්දගාමී වුවද, ඕස්ට්‍රේලියාවේ වාර්තාගත සංගීත වෙළඳපොළ 2021 දී තුන්වන අඛණ්ඩ වර්ධනය සඳහා 4.4% කින් A$ මිලියන 565.8 ($ මිලියන 421) දක්වා පුළුල් විය.

පින්තූරයේ වීරයා නැවත වරක් ප්‍රවාහ වේදිකා විය. විශේෂයෙන්ම, $ මිලියන 377 ($ මිලියන 281) දායක වූ දායකත්ව සේවා, 2020 දී A$ මිලියන 317 ($ මිලියන 236) සිට 4.1% දක්වා ඉහළ ගොස් ඇති අතර, පසුගිය වසරේ මුළු ඩිජිටල් පයි එක A$ මිලියන 509.7 ($ මිලියන 379) දක්වා වර්ධනය විය, එය වීඩියෝ ඇතුළත් කාණ්ඩයකි. ප්‍රවාහය (26.5% සිට ඕස්ට්‍රේලියානු ඩොලර් මිලියන 55 හෝ ඩොලර් මිලියන 41 දක්වා), දැන්වීම්-සහාය දක්වන මාදිලි (31% සිට A$52.6 මිලියන හෝ $39 දක්වා) සහ බාගැනීම්.

ARIA සටහන් කරන සිරස්තල රූපය වසර 15ක ඉහළ අගයකි.

වසරක් තුළ ජාතික ජනගහනයෙන් අඩකට වඩා අගුලු දැමීම් අත්විඳින විට, ග්‍රාහකත්ව සන්නාම සමස්ත කර්මාන්ත තොග ආදායමෙන් තුනෙන් දෙකක් උත්පාදනය කළ බැවින්, ඕස්ට්‍රේලියානුවන් ඩිජිටල් ලෙස බෙදා හරින ලද සංගීතය වැලඳ ගත්හ.

ARIA ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඇනබෙල් හර්ඩ් ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් සඳහන් කරන්නේ “ඕස්ට්‍රේලියානු පටිගත කිරීමේ කර්මාන්තයේ අඛණ්ඩ වර්ධනයක් දැකීම අපූරුය. “මෙය බැරෑරුම් ආර්ථික දායකයෙකු ලෙස අංශයේ වර්ධනය වන අගය ගැන කථා කරයි, නමුත් සංගීතය ඕස්ට්‍රේලියානු ජීවිතවල කොටසක් ලෙස දිගටම පවතින බව අවධාරනය කරයි.”

ඒ අතරම, සීඩී තැටි සමඟ ඕස්ට්‍රේලියානුවන් කඩා වැටී ඇත. සියලුම ඩිජිටල් නාලිකා වලින් ලැබෙන ආදායම මුළු පටිගත කරන ලද සංගීත වෙළඳපොලෙන් 90%ක් වන අතර, CD ඇල්බම, සාපේක්ෂව මෑතක් වන තුරුම කර්මාන්තයේ විශාලතම ආදායම් මාර්ගය වන අතර, දැන් වයිනයිල් වෙළඳපොලට (A$30) වඩා අඩු අගයක් (US$ මිලියන 24ක් හෝ 2021 දී $17 මිලියනයක්) වේ. මිලියන හෝ ඩොලර් මිලියන 22).

“ඕස්ට්‍රේලියානුවන් අපගේ ගෝලීය සගයන් බොහොමයකට වඩා බොහෝ කලකට පෙර ඩිජිටල් සංගීතයට යොමු වූවත්, වසරින් වසර ඩිජිටල් සංඛ්‍යාවල අඛණ්ඩ වර්ධනය උද්වේගකරයි,” හර්ඩ් පැහැදිලි කරයි. මෙම පුවත අපගේ දක්ෂ ගෘහාශ්‍රිත කලාකරුවන් වඩාත් නිත්‍ය සංචාරයක සහ රට පුරා සිටින රසිකයින් සමඟ නැවත සම්බන්ධ වන වසරක් කරා ගමන් කරන විට ඔවුන්ව දිරිමත් කරනු ඇතැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි.

Vinyl, Herd සටහන් කරන්නේ, ඕස්ට්‍රේලියානු සංගීත වෙළඳපොලේ “වැඩියෙන් වැදගත් ක්‍රීඩකයෙක්” බවයි. වසංගතය අතරතුර ඉටි සඳහා ප්‍රවේශය ලබා ගැනීම, සැපයුම් දාම කඩාකප්පල් වීම් වලින් පිරී ඇති මොහොතක, පැවසීමට වඩා පහසු ය.

ගෝලීය සන්දර්භය තුළ, ඕස්ට්‍රේලියාවේ වර්ධනය අවසන් ස්ථානයට පත්විය.

ඕස්ට්‍රේලියාවේ දැඩි අගුලු දැමීම් – මෙල්බර්න් හි මිලියන 5 ක පදිංචිකරුවන් 2021 දී ලොව දිගම අගුලු දැමීම විඳදරා ගත්හ – භෞතික ආදායමට බලපෑමක් ඇති කර ඇති බව පෙනේ, කර්මාන්ත වෘත්තිකයන් පවසති.

එක්සත් ජනපදයේ (58.6%) සහ එක්සත් රාජධානියේ (34%) ශක්තිමත් වයිනයිල් වාසි වාර්තා වූ විට, ඕස්ට්‍රේලියාව 1.2% ක සාමාන්‍ය වර්ධනයක් වාර්තා කළේය.

“මෙතරම් අගුලු දැමීමක් පැවතුනද, එය සැබවින්ම බලපෑමක් ඇති කළේය,” වෝනර් සංගීත කණ්ඩායමේ ජාත්‍යන්තර, පටිගත කරන ලද සංගීතයේ සභාපති සයිමන් රොබ්සන් අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) IFPI හි ඉදිරිපත් කිරීම අතරතුර පැවසීය. ගෝලීය සංගීත වාර්තාව. “පැහැදිලිවම,” ඔහු තවදුරටත් කියා සිටියේ, “එමගින් මිනිසුන්ට වයිනයිල් මිලදී ගැනීම දුෂ්කර විය. COVID සමඟ ඇති වූ තත්වය නිසා අපට වසර දෙකකින් ඕස්ට්‍රේලියාව දෙස බැලිය යුතුය. එය තවමත් වර්ධනය වී තිබීම තවමත් දිරිගන්වන සුළුය.

රොබ්සන්ගේ ප්‍රකාශයන් IFPI ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ෆ්‍රාන්සිස් මුවර් විසින් ප්‍රතිරාවය කරන ලදී, ඔහු සෑම වෙලඳපොලක්ම වර්ධනය වෙමින් පවතින බව සඳහන් කළේය, ඕස්ට්‍රේලියාවේ අනුපාතය අනෙක් සියල්ලටම වඩා වැඩි විය. “ඒවායින් සමහරක් අප දුටු සම්පූර්ණ අගුලු දැමීම හා සම්බන්ධයි,” ඇය පැහැදිලි කළාය, “එවිට ඕස්ට්‍රේලියාවට අගුලු දැමීමෙන් පිටතට පැමිණීමට වැඩි කාලයක් ගත විය.”

ගෝලීය පදනමක් මත, ගෙවන ලද දායකත්ව ප්‍රවාහයේ වර්ධනය හේතුවෙන් 2021 දී වාර්තාගත සංගීත වෙළඳපොළ 18.5%කින් ඩොලර් බිලියන 25.9 දක්වා ඉහළ ගියේය.

Next Post

CA Sri Lanka විසින් වංචාවට එරෙහිව සටන් කිරීම සඳහා මූල්‍ය වෘත්තිකයන් සඳහා සුවිශේෂී ගෝලීය අක්තපත්‍ර දියත් කරයි

Wed Mar 23 , 2022
වංචාවට සහ දූෂණයට එරෙහිව සටන් කිරීම අරමුණු කරගත් පෙරළිකාර මුලපිරීමක් ලෙස, ශ්‍රී ලංකා වරලත් ගණකාධිකාරී ආයතනය (CA Sri Lanka) මූල්‍ය වෘත්තිකයන් සඳහා සුවිශේෂී ගෝලීය අක්තපත්‍රයක් දියත් කිරීමට එක්සත් ජනපදය පදනම් කරගත් සහතික කළ වංචා පරීක්ෂකවරුන්ගේ සංගමය (ACFE) සමඟ අත්වැල් බැඳ ගත්තේය. ලංකාවේ. වඩාත්ම සමකාලීන ලෙස ගෝලීය වශයෙන් පිළිගත් සහතික කළ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.