Dua Lipa, Olivia Rodrigo සහ Lil Nas X 2022 iHeartRadio සංගීත සම්මාන උළෙලේ ඉහළම ජයග්‍රාහකයින් වේ

Dua Lipaඅඟහරුවාදා (මාර්තු 22) ප්‍රදානය කරන ලද 2022 iHeartRadioMusic සම්මාන උළෙලේදී වසරේ ගීතය දිනා ගත්තේ “Levitating” ගීතයයි. වේගවත්, පැය දෙකක සංදර්ශනය ලොස් ඇන්ජලීස් හි ගෞරවනීය සිද්ධස්ථාන ශ්‍රවණාගාරයේ සිට ෆොක්ස් හි සජීවීව විකාශය විය. සත්කාරක එල්එල් කූල් ජේ හිට්ස් මෙඩ්ලි සමඟ සංදර්ශනය විවෘත කළේය.

Lipa පැමිණ සිටියේ නැත, එබැවින් විශාලතම කාණ්ඩය විකාශනය නොකළ අතර, වෙනත් රූපවාහිනියෙන් නොවන සම්මාන වටයකින් ඉක්මනින් නිවේදනය කරන ලදී. නමුත් පිළිගැනීමට අනෙකුත් ඉහළම ජයග්‍රාහකයින් තිදෙනෙක් පැමිණ සිටියහ – ඔලිවියා රුද්රිගෝ වසරේ කාන්තා කලාකරුවා සඳහා, ලිල් නාස් එක්ස් වසරේ පිරිමි කලාකරුවන් සඳහා සහ සිල්ක් සොනික් වසරේ හොඳම යුගල/කණ්ඩායම සඳහා. එය කලාකරුවන් තිදෙනාටම එම අංශවල පළමු ජයග්‍රහණය විය.

ඔහුගේ සම්මානය පිළිගැනීමේදී, ලිල් නාස් එක්ස් පෙන්වා දුන්නේ තමාට පාසලෙන් ඉවත් වී එය විශාල කර ගැනීමටත්, ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ උච්චතම අවස්ථාව වන විට අල්මාරියෙන් පිටතට පැමිණීමටත්, සමලිංගික ආශාව පිළිබඳ ගීතයක් පටිගත කිරීමටත් හැකි යැයි සිතීම “මුලාවක්” බවයි. මොන්ටෙරෝ (ඔබේ නමින් මට කතා කරන්න)”) සහ එය විශාල ජනප්‍රියත්වයක් ලබා ගන්න. “ඔබේ සිහින පසුපස හඹා යන විට මුළාවෙන් සිටීම කමක් නැත,” ඔහු අවසන් කළේය.

Avril Lavigne, Billboard Hot 100, “සංකීර්ණ” මත ඇගේ පළමු පහරට පත් වූ ඇය යන්තම් 17 වන විට රොඩ්රිගෝගේ සම්මානය පිරිනැමුවාය. “රියදුරු බලපත්‍රය” ඇයගේ පෙරළිකාර බිඳවැටීම ලබා ගන්නා විට රුද්‍රිගුට ද වයස අවුරුදු 17 කි. නවක පොප් ගායකයාට හිමි සම්මානයද රුද්‍රිගුට හිමිවිය. රොඩ්‍රිගෝගේ පොප්-පන්ක් ස්මාෂ් “ගුඩ් 4 යූ”, එය “ස්ක්8ර් බෝයි” වැනි ලැවිග්නේ හිට්ස්වල බලපෑම පෙන්නුම් කරයි.

කැමිලා කැබෙලෝ ඇයගේ “good 4 u” හි කවර අනුවාදය සඳහා සමාජීය වශයෙන් ඡන්දය ප්‍රකාශ කරන ලද කාණ්ඩයක් වන හොඳම ආවරණ ගීතය දිනා ගත්තාය.

The Kid LAROI සහ Justin Bieber විසින් රචිත “Stay” හොඳම සහයෝගීතාව දිනා ගත්තේය. එය අනෙක් අතර, ඩැනියෙල් සීසර් සහ ගිවියෝන් ඇතුළත් දෙවන Bieber සහයෝගීතාව වන “පීච්” පරාජය කළේය.

ලූක් කොම්බ්ස් අඛණ්ඩව සිව්වන වරටත් වසරේ රට කලාකරුවා ලෙස සම්මාන ලැබීය. ඩ්‍රේක් සිව්වන වරටත් වසරේ හිප්-හොප් කලාකරුවා ලෙස සම්මාන දිනාගත්තේය, නමුත් ඔහුගේ දිවීම අඛණ්ඩව සිදු නොවීය.

Foo Fighters දෙවන වරටත් වසරේ රොක් කලාකරුවා බවට පත් විය.

Machine Gun Kelly ප්‍රථම වරට වසරේ විකල්ප රොක් කලාකරුවා ලෙස සම්මානයට පාත්‍ර විය. ඩේවිඩ් ගුටා වසරේ නැටුම් කලාකරුවා ලෙසද පළමු වරට සම්මානයට පාත්‍ර විය.

මෙම ප්‍රසංගය ප්‍රභේද හතකින් නව කලාකරු සම්මාන පිරිනැමීය – Rodrigo (pop), Måneskin (විකල්ප), Mammoth WVH (rock), Lainey Wilson (රට), Yung Bleu (hip-hop), Giveon (R&B) සහ Grupo Firme (ලතින්). )

BTS සමාජමය වශයෙන් ඡන්දය දුන් සම්මාන දෙකක් දිනා ගත්තේය – අඛණ්ඩව පස්වන වසර සඳහා හොඳම රසික හමුදාව සහ “බටර්” සඳහා හොඳම සංගීත වීඩියෝව

Harry Styles වසරේ සංචාරය දිනාගත් අතර, එය වසංගතය හේතුවෙන් පසුගිය වසරේ ප්‍රදානය නොකළ සම්මානයකි. ටේලර් ස්විෆ්ට් (දෙවරක්), කෝල්ඩ්ප්ලේ, යූ 2 සහ එල්ටන් ජෝන් වැනි මාර්ග රණශූරයන්ට මෙම සම්මානය පසුගිය වසරවල දී ලැබී ඇත.

Bon Jovi (2018) සහ Elton John (2021) ට පසුව Jennifer Lopez ICON සම්මානයේ තුන්වන ප්‍රතිලාභියා බවට පත් විය. ඇයගේ පිළිගැනීමේ කතාවේදී, ඇය යෝජනා කළේ “ICON” යනු ඇයගේ නඩුවේ, “මට ඍණාත්මක බව ජය ගත හැකිය – සෑම මොහොතකම, ඔබටත් එසේ කළ හැකිය” යන්නෙහි කෙටි යෙදුමක් බවයි.

Megan Thee Stallion, Jason Aldean, Måneskin සහ John Legend සහ Charlie Puth ගේ ඉතා ඵලදායි කණ්ඩායමක් ලෙස ලෝපෙස් ද ප්‍රසංගයේ රඟ දැක්වීය. එම තරු දෙක, පියානෝවලට මුහුණ ලා වාඩි වී, එකිනෙකාගේ විශාලතම ජනප්‍රිය ගීත කිහිපයක් ගායනා කළහ. එය හුරුපුරුදු උපක්‍රමයක්, නමුත් එය මෙහි අව්‍යාජ සහ ඓන්ද්‍රීය බවක් දැනුනි.

iHeartMedia හි සභාපති සහ ප්‍රධාන ක්‍රමලේඛන නිලධාරී Tom Poleman සහ iHeartMedia සඳහා විනෝදාස්වාද ව්‍යාපාරවල සභාපති John Sykes, Tentth Planet සඳහා Joel Gallen සමඟින් ප්‍රදර්ශනයේ විධායක නිෂ්පාදකයින් ලෙස සේවය කළහ; සහ බාට් පීටර්ස්, iHeartMedia සඳහා.

ප්‍රධාන කාණ්ඩවල ජයග්‍රාහකයින් මෙන්න:

වසරේ ගීතය: “Levitating” – Dua Lipa

වසරේ කාන්තා කලාකරුවා: ඔලිවියා රුද්රිගෝ

වසරේ පිරිමි කලාකරු: ලිල් නාස් එක්ස්

වසරේ හොඳම යුගල/කණ්ඩායම: සිල්ක් සොනික්

හොඳම සහයෝගීතාව: “ඉන්න” – ද කිඩ් ලැරෝයි සහ ජස්ටින් බීබර්

හොඳම නව පොප් කලාකරු: ඔලිවියා රුද්රිගෝ

වසරේ විකල්ප ගීතය: “Monsters” – Black Bear විශේෂාංගී වන All Time Low

වසරේ විකල්ප කලාකරු: මැෂින් තුවක්කු කෙලී

හොඳම නව විකල්ප කලාකරු: මැනෙස්කින්

වසරේ රොක් කලාකරු: Foo සටන්කරුවන්

හොඳම නව රොක් කලාකරු: Mammoth WVH

වසරේ රට ගීතය: “මම ඔබට ආදරය නොකළේ නම්” – ජේසන් ඇල්ඩීන් සහ කැරී අන්ඩර්වුඩ්

වසරේ රටේ කලාකරුවා: ලූක් කොම්බ්ස්

හොඳම නව රට කලාකරු: ලයිනි විල්සන්

වසරේ නර්තන ශිල්පියා: ඩේවිඩ් ගුටා

වසරේ Hip-Hop කලාකරුවා: ඩ්රේක්

හොඳම නව හිප-හොප් කලාකරු: යුං බ්ලූ

හොඳම නව R&B කලාකරුවා: ඒ මත

හොඳම නව ලතින් කලාකරු: Grupo ෆර්ම්

හොඳම ආවරණ ගීතය (සමාජයෙන් ඡන්දය දුන් කාණ්ඩය): “good 4 u” (Olivia Rodrigo) – Camila Cabello

හොඳම රසික හමුදාව (සමාජ ඡන්දය දුන් කාණ්ඩය): #BTSARMY – BTS

හොඳම සංගීත වීඩියෝව (සමාජ ඡන්ද ප්‍රවර්ගය): “බටර්” – BTS

වසරේ TikTok ගීත රචකයා (සමාජ ඡන්ද ප්‍රවර්ගය): ජැක්ස්

Trailblazer සම්මානය: මේගන් තී ස්ටාලියන්

 

Next Post

ලිට්‍රෝ සමාගම ගෑස් මිල ගැන තීරණයක් ගනී

Wed Mar 23 , 2022
බැටරියකින් රු.1500ක පමණ පාඩුවක් සිංහල සහ හින්දු අලුත් අවුරුද්ද අවසන් වන තුරු ලිට්‍රෝ මිල වැඩි නොකිරීමට එම සමාගම(22) තීරණය කර ඇත. ලිට්‍රෝ නිෂ්පාදන සමාගම විසින් සිදු කරන ලද සාකච්ඡාවකදී මෙම තීරණය ගෙන ඇති අතර, ගිනි උදුන විදුලියෙන් රුපියල් 1500ක පමණ මුදලක් ලැබෙනු ඇත. එළඹෙන සෙනසුරාදා (26) වන විට වෙළඳපොලේ පවතින […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.