Ed Sheeran ‘Shape of You’ ප්‍රකාශන හිමිකම් උසාවි සටනේ තීන්දුව බලාපොරොත්තුවෙන් සිටී

ප්‍රකාශන හිමිකම සම්බන්ධයෙන් දින 11ක නඩු විභාගයක් එඩ් ෂීරන්ගේ ජනප්‍රිය ගීතය වන “ෂේප් ඔෆ් යූ” අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) ලන්ඩනයේදී අවසන් වූ අතර, විනිසුරුවරයා ඔහුගේ තීන්දුව සලකා බැලීමට යම් කාලයක් ගත වන බව ප්‍රකාශ කළේය. බ්රිතාන්යයන් පොප් තරුව සහ ඔහුගේ සම-රචකයන් වන Snow Patrol’s John McDaid සහ නිෂ්පාදක Steven McCutcheon, 2017 ගීතය Sami Switch නමින් රඟ දක්වන Sami Chokri විසින් “Oh Why” නම් වූ 2015 ගීතයක කොටසක් පිටපත් කරන බවට එල්ල වන චෝදනා ප්‍රතික්ෂේප කරයි.

“Oh Why” සම-රචකයන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින නීතීඥ Andrew Sutcliffe, “කෘති අතර අවිවාදිත සමානකමක්” ඇති බවට තර්ක කළ අතර, මාස කිහිපයක් ඇතුළත “සහසම්බන්ධ” වන ගීත දෙකක් “විනාඩි වශයෙන් කුඩා” බව යෝජනා කළේය.

2016 වසරේ “ෂේප් ඔෆ් යූ” ලියන විට ෂීරාන්ගේ හිසෙහි “අනේ මන්ද” “අහෝ නොදැනුවත්වම” තිබූ බව නීතීඥවරයා ප්‍රකාශ කළේය. නඩු විභාගය පුරාවටම සහභාගි වූ ෂෙරාන් වංක සහ සාක්‍ෂි දීමෙන් වැළකී සිටි බවට ද ඔහු චෝදනා කළේය. නඩු විභාගය.

ෂෙරාන් සහ ඔහුගේ සම-රචකයින් පවසන්නේ ඔවුන් නඩු විභාගයට කරුණු අනාවරණය කර ඇති අතර උසාවි නඩුවට පෙර “අනේ මන්ද” ඇසීම මතක නැති බවයි. විනිසුරු ඇන්ටනි සකරෝලි අඟහරුවාදා පැවසුවේ “මට හැකි ඉක්මනින්” ඔහුගේ තීන්දුව ප්‍රකාශ කරන බවයි. මෙම මස මුලදී, නඩු විභාගයේදී සාක්ෂි ඉදිරිපත් කරමින් නීනා සයිමන්ගේ “ෆීලින්ග් ගුඩ්” කෙටියෙන් ෂීරාන් උසාවියේදී ගායනා කළේය.

නඩු විභාගයේ දෙවන දිනයේ සාක්ෂි ලබා දෙමින්, ෂෙරාන් “Feing Good” සහ ඔහුගේ 2013 ගීතයේ “I See Fire” හි කොටස් මෙන්ම “Shape of You,” හි “Oh I, Oh I, Oh I” ගායන හක්ක ගායනා කළේය. ” මාධ්‍ය සංගමයට අනුව, ඔහු පිටපත් කිරීම සම්බන්ධයෙන් චෝදනා කරනු ලබන තනු නිර්මාණය බහුලව භාවිතා වන “සුළු පංචෙන්ද්‍රිය” රටාවක් බව නිදර්ශනය කිරීමට ය.

“ඔවුන් ඔක්කොම එකම යතුරට දැම්මොත්, ඒවා එක වගේ ඇහෙනවා,” 31 හැවිරිදි ෂීරන්, සාක්ෂි දුන්නා. ෂීරන්ගේ තුන්වන චිත්‍රාගාර ඇල්බමයේ ප්‍රධාන ගීත දෙකෙන් එකක් ලෙස “කාසල් ඔන් ද හිල්” සමඟ 2017 ජනවාරි මාසයේදී නිකුත් කරන ලදී. ÷ (බෙදීම), “Shape of You” ඕස්ට්‍රේලියාව, ජර්මනිය, ප්‍රංශය, එක්සත් රාජධානිය සහ Billboard Hot 100 ඇතුළුව ලොව පුරා ප්‍රස්ථාර රැසක මුල් තැනට පත් වූ අතර, එහිදී සති 12ක් අංක 1 ස්ථානයේ රැඳී සිටි අතර මුළු සති 59ක් එක්සත් ජනපදයේ ගත කළේය. සටහන; එය 2017 දී එක්සත් රාජධානියේ විශාලතම අලෙවි වූ ගීතය ද විය.

Next Post

කබ්රාල්ගේ ප්‍රකාශයට රනිල්ගේ දැඩි ප්‍රතිචාරය

Wed Mar 23 , 2022
ජනාධිපතිවරයා කැඳවා තිබූ සර්ව පාක්ෂික සමුළුවට තමන් සහභාගි වූයේ රටේ පවතින මූල්‍ය අර්බුදය සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කර විසඳුම් සෙවීමේ අරමුණින් මිස වගකිවයුත්තන්ට ඇඟිල්ල දිගු කිරීමට හෝ වෙනත් හේතුවක් මත නොවන බව හිටපු අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පවසයි. තව…

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.