Jay-Z Oscar Party Chateau Marmont Boycott නොසලකා හැරීම සම්බන්ධයෙන් විවේචන එල්ල කරයි

පූර්ව වසංගත, බියොන්සේ හා ජේ-ඉසෙඩ්ගේ ඔස්කාර් Chateau Marmont හි වාහන නැවැත්වීමේ ගරාජයේ පසු සාදය මහා රාත්‍රියේ වඩාත්ම කැමති ආරාධනය බවට පත්ව ඇත. දුරකථන නොමැති ප්‍රතිපත්තියක් සහිත ගෝල්ඩ් පාටි ලෙස හැඳින්වෙන 2020 ඉසව්වේ විනෝදකාමීන්ට රිහානා, රීස් විටර්ස්පෝන්, කන්යේ වෙස්ට්, කිම් කාර්ඩෂියන්, ට්‍රැවිස් ස්කොට්, ගේබ්‍රියෙල් යූනියන් සහ චාලිස් තෙරොන් ඇතුළත් විය.

දැන්, වසර දෙකක නොපැමිණීමෙන් පසු, ජේ-ඉසෙඩ් ඔස්කාර්-රාත්‍රී ඉසව්ව බාර් මාර්මොන්ට් හි නිවහන වූ සන්සෙට් ස්ට්‍රිප් හෝටල් තට්ටු ඉඩෙහි විවේකාගාරයක විසි කිරීමට සූදානම් වේ. බාධාව: චැටෝ මාර්මොන්ට් විසින් සේවකයන්ට සැලකූ බවට චෝදනා කිරීම සම්බන්ධයෙන් ප්‍රාදේශීය හෝටල් සේවක සංගමයේ නායකත්වයෙන් යුත් දේපල වර්ජනයක් පවතී. මෙම ව්‍යාපාරය – හොලිවුඩ් වෘත්තීය සමිති සහ කීර්තිමත් පුද්ගලයින් රැසකගේ පිටුබලය ඇති අතර අවම වශයෙන් නිෂ්පාදන රූගත කිරීම් දෙකක් දැනටමත් නතර කර ඇත. රිකාඩෝස් වීම හා වට්ටම) – රැකියා ස්ථානයේ වාර්ගික වෙනස්කම් කිරීම් සහ ලිංගික හිරිහැර කිරීම් පිළිබඳ හිමිකම් ඉස්මතු කර ඇත.

“Jay-Z හට ඔවුන්ගේ රන් සාදය සඳහා Chateau Marmont තෝරා ගැනීම කම්පන සහගත ලෙස සංවේදී නොවේ,” UNITE HERE Local 11 හි සම-සභාපති Kurt Petersen ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් පැවසීය. “ඔවුන් ඔවුන්ගේ ඉසව්ව ගෙන ගොස් එහි සේවකයන්ට, විශේෂයෙන්ම කළු ජාතික කාන්තාවන්ට ගෞරවයෙන් හා ගෞරවයෙන් සලකන සාදයෙන් පසු උණුසුම් ස්ථානයක් තෝරාගත යුතුය. Jay-Z ට වඩා හොඳ දෙයක් කිරීමට වගකීමක් ඇත. ඔහු තවදුරටත් මෙසේ පැවසීය: “Jay-Z Chateau Marmont වර්ජනය කිරීමේදී Gabrielle Union, Spike Lee, Issa Rae, Robin Thede, Quinta Brunson, Ta-Nehisi Coates, Roxane Gay, Ashley Nicole Black සහ Samira Wiley සමග එක්වනු ඇතැයි අපි බලාපොරොත්තු වෙනවා.” සංගමයට අනුව පීටර්සන් විසින් සටහන් කරන ලද සියලුම නම් කලින් එහි අත්සන් කර ඇත වර්ජනය කිරීමේ පොරොන්දුව.

වෘත්තීය සමිතිය – වර්ජනයට WGA ද සහාය දක්වයි – මාර්තු 27 ඉරිදා රාත්‍රී 8 ට ආරම්භ වන පක්ෂයෙන් පිටත පිකට් පෙළක් සංවිධානය කිරීමට සැලසුම් ආරම්භ කර ඇත.

තෝමසිනා ග්‍රෝස්, කළු ජාතික හෝටලයේ හිටපු සිදුවීම් සේවාදායකයක්, ගොනු කළා 2021 දී හෝටලයට එරෙහිව නඩු පවරන ලදී, වෙනත් ගැටළු අතර වාර්ගික වෙනස්කම් කිරීම්, සුදු ජාතිකයින් කිහිප දෙනෙකුට පක්ෂව වැඩි වැටුප් සහිත භූමිකාවන් සඳහා ඇයව නැවත නැවතත් ලබා දී ඇති බව සඳහන් කරමින්, ඔවුන්ගේ නව රාජකාරි පුහුණු කිරීම සඳහා ඇය වගකිව යුතු විය. “මම බියොන්සේ සහ ජේ-ඉසෙඩ්ගේ විශාල රසිකයෙක්, එබැවින් ඔවුන්ගේ රන් සාදයේ වසරින් වසර වැඩ කිරීම එතරම් ගෞරවයක් සහ සතුටක්” ඇය පැවසුවාය. “ඔවුන් අපගේ වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කිරීම පිළිගැනීමට ලක් කළ අතර සේවාදායකයන් පමණක් නොව මිනිසුන්ට මෙන් අපට සැලකූහ. ඔවුන්ගේ පක්ෂය සාර්ථක වීමට උපකාර කිරීම සම්බන්ධයෙන් අපගේ පැමිණීම ඔවුන්ට බොහෝ දේ අදහස් කරන බව ඔවුහු පැවසූහ. මම මගේ නඩුවේදී චෝදනා කරන පරිදි, මම කළු ජාතික කාන්තාවක් ලෙස චැටෝ හි වෙනත් සිදුවීම්වල වැඩ කරන අතරතුර ලිංගික හිරිහැරවලට මුහුණ දුන්නා. Chateau ඔවුන්ගේ සේවකයන්ට සලකන ආකාරය Jay-Z දැන සිටියේ නම්, ඔවුන් මෙම කාරණය නොසලකා හරිමින් දිගටම එහි සාද පවත්වනු ඇතැයි මට සිතීම වළක්වා ගත නොහැක.

Jay-Z සහ හෝටලය සඳහා නියෝජිතයින් අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීම් ආපසු ලබා දුන්නේ නැත. මෙම යුවළ වාර්ගික සමානාත්මතාවය සඳහා වන සටනේදී හඬ නඟා ඇති අතර, නීති සම්පාදනය (නිව් යෝර්ක් ප්‍රාන්තයේ මෑතකාලීන “රැප් මියුසික් ඔන් ට්‍රයල්” පනත් කෙටුම්පත වැනි) සහ බ්ලැක් ලයිව්ස් මැටර්ස් ව්‍යාපාරයට සහය දැක්වීම සඳහා ඔවුන්ගේ වේදිකා ප්‍රයෝජනයට ගනිමින්.

2020 දී, හොලිවුඩ් වාර්තාකරු ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත පරීක්ෂණයක් Chateau Marmont ට එරෙහි චෝදනා. චැටෝ හි අගතිගාමී සංස්කෘතිය ප්‍රමුඛ කළු සහ ලැටිනෝ අමුත්තන්ට සැලකීම දක්වා ව්‍යාප්ත වූ බව සේවකයෝ පැවසූහ, ඔවුන් පැමිණි විට ඔවුන්ගේ සුදු සමානයන්ට වඩා ඉහළ අනුපාතයකින් ප්‍රශ්න කරන ලද සහ අභියෝග කරන ලදී. Tiffany Haddish හි නියෝජිතයෙකු එවැනි සිදුවීම් දෙකක් තහවුරු කළේය.

තුළ THRගේ කතාව, 1995 සිට හෝටලයේ සේවය කළ හිටපු ආගන්තුක සම්බන්ධතා සේවකයෙකු වන ජිමී කැහු පැවසුවේ බාර් මාමොන්ට් සම්බන්ධ වූ චැටෝ මාර්මොන්ට් හි බැහැර කිරීමේ ක්‍රියාවලියක් ඇති බවයි. “අපට රාත්‍රී ආහාරය ගැනීමට උත්සාහ කරන කළු ජාතික යුවළක් සිටින අවස්ථා තිබුණා. ඔවුන්ට නවාතැන් ගැනීමට අපට ඉඩකඩ තිබුණා,” ඔහු පැවසීය. “අපි උඩුමහලට කතා කරමු, අපි කියන්නේ, ‘අප්‍රිකානු ඇමරිකානු යුවළක්’, ඔවුන් ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින්දැයි ඔවුන් අසනු ඇත, එසේ නොවේ නම්, ඔවුන් පවසන්නේ, ‘අපි ඔවුන්ව කෑම කාමරයේ තැබිය හැකිය,’ එය හුදකලා වී ඇති බවයි. සහ නවකයන් වාඩි වී සිටින තැන. ආහාර ගැනීම සඳහා ප්‍රධාන ස්ථානය උද්‍යාන ප්‍රදේශය වන බැවින් මිනිසුන් වාඩි වී සිටිති [inside] හුදකලා බවක් දැනුනි. බොහෝ විට ඔවුන් ගොස්, කලකිරීමට පත් වනු ඇත, පසුව අපි ඔවුන්ට බාර් මාමොන්ට් පිරිනමන්නෙමු.

වෙනස් කොට සැලකීම් සහ හිරිහැර කිරීම් ප්‍රකාශ කිරීමේ විෂය වන Chateau හිමිකරු Andre Balazs, Bar Marmont අවකාශය ප්‍රතිසංස්කරණය කරමින් සිටී. එය සාමාජිකයින්ට පමණක් සමාජ ශාලාවක් බවට පරිවර්තනය කිරීමේ ඔහුගේ සැලසුම් අභ්‍යන්තරිකයින් කලින් විස්තර කළේය. අමුත්තන්ට ඔවුන්ගේ දුරකථන ගබඩා කිරීම සඳහා ආරක්ෂිත තැන්පතු පෙට්ටි එකතු කර ඇත, පුද්ගලිකත්වය සහතික කරයි.

-Katie Kilkenny අතිරේක වාර්තාකරණයට දායක විය.

මෙම ලිපිය මුලින් ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද්දේ හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Next Post

ඊගල්ස් ඔෆ් ඩෙත් මෙටල්ගේ අඟහරුවාදා කුරුසය කෝමා තත්ත්වයෙන් මිදී සහ පෙම්වතා ජෙසී හියුස් සමඟ නැවත එක් විය: 'ඇය අපේ ආශ්චර්යය'

Wed Mar 23 , 2022
ඊගල්ස් ඔෆ් ඩෙත් මෙටල් ගායිකා ජෙසී හියුස් මාර්තු 15 වන දින තෙතමනය සහිත සවස් වරුවේ කැලිෆෝනියාවේ සිල්මාර් හි මවුන්ටන් වීව් කන්වලසන්ට් රෝහලෙන් පිටත එහා මෙහා ගියේය. 49 හැවිරිදි ඔහු පෙර දින රාත්‍රියේ යන්තම් නිදාගත්තේය, ඔහුගේ පියන බරයි, ඔහුගේ හිසකෙස් නැවත තද විය රෝස පැහැති හිසකෙස් ටයි පටියක් සමඟ ගෙතුම් කර, […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.