Sony Music සිංගප්පූරු කාර්යාලය විවෘත කරයි, හොංකොං සිට Asia Hub මාරු කරයි

චීන රජයේ වීදි විරෝධතා සහ මර්දනයන් මධ්‍යයේ හොංකොං වෙතින් කලාපීය ව්‍යාපාරික මධ්‍යස්ථාන මාරු කර ඇති අනෙකුත් සංගීත සහ තාක්‍ෂණ සමාගම් රාශියකට සම්බන්ධ වෙමින් Sony Music Group සිය අග්නිදිග ආසියාවේ මූලස්ථානය සිංගප්පූරුවට ගෙන යයි.

නව සිංගප්පූරු කාර්යාලය SMG සමාගම් Sony Music Entertainment, Sony Music Publishing සහ කලාකරුවන් සහ ලේබල් සේවා සමාගමක් වන The Orchard හි නවාතැන් ගන්නා බව සමාගම අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) මාධ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. එය PlayStation හි නිර්මාතෘ Sony Interactive Entertainment සඳහා නව පදනම ලෙසද කටයුතු කරනු ඇත.

අලෙවිකරණය, දත්ත විශ්ලේෂණ, මානව සම්පත්, මූල්‍ය, ඩිජිටල් නවෝත්පාදන, ව්‍යාපාර සංවර්ධනය, A&R සහ ප්‍රචාරණ ඇතුළුව, සිංගප්පූරුව සහ පුළුල් කලාපය කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන ලද සර්ව-ප්‍රාදේශීය විශේෂඥයින් රැසක් නව මූලස්ථානයෙන් ක්‍රියා කරනු ඇත. සිංගප්පූරුවේ කලාපීය කේන්ද්‍රස්ථානය පිහිටුවීමෙන් SMG හට “නව නිපැයුම් සහ නිර්මාණශීලිත්වය සඳහා ප්‍රමුඛතම කේන්ද්‍රස්ථානයක් ලෙස හැඳින්වෙන සිංගප්පූරුවේ කුසලතා සංචිතය සහ තාක්‍ෂණික පරිසර පද්ධතිය උත්තේජනය කිරීමට” ඉඩ සලසයි.

මෙම පියවර පැමිණෙන්නේ ප්‍රධාන ලේබල් ප්‍රතිවාදී යුනිවර්සල් සංගීත කණ්ඩායම විවෘත කිරීමෙන් වසර තුනකට පසුවය සිංගප්පූරු කාර්යාලය, එහි අග්නිදිග ආසියාවේ කලාපීය කේන්ද්‍රස්ථානය හොංකොං සිට එහි මාරු කිරීම. සිංගප්පූරු කාර්යාලයේ උප ලේබල් ඩෙෆ් ජෑම් අග්නිදිග ආසියාව, ඇස්ට්‍රල්වර්ක්ස් ආසියාව සහ බෙදාහරින්නා වන ඉන්ග්‍රූව්ස් සහ ඉන්ඩි ආර්ටිස්ට් ඩිස්ට්‍රිබියුටර් ස්පිනප් සඳහා ප්‍රාදේශීය මධ්‍යස්ථාන මෙන්ම යූඑම්ජී ය. Live හි ප්රධානියාගිනිකොනදිග ආසියාව, සයිමන් ජෙරොම් නාසර්. කලාපීය කේන්ද්‍රය තායිලන්තය, මැලේසියාව, ඉන්දුනීසියාව සහ වියට්නාමය වැනි වර්ධනය වන ආසියානු වෙලඳපොලවල A&R සහ අලෙවිකරණ උත්සාහයන් අධීක්ෂණය කරයි.

හොංකොං හි තම ආසියානු කේන්ද්‍රස්ථානය පවත්වා ගෙන ගොස් ඇත්තේ Warner Music Group පමණි. පසුගිය වසරේ එය නම් කරන ලදී ක්‍රිස් ගෝබලක්‍රිෂ්ණ හා ජොනතන් සර්බින් (කලින් Billboard Asia හි ප්‍රධානියා වූ) ලෙස සම සභාපතිවරු Warner Music Asia හි. ඔවුන් පිටත්ව යන ආසියානු ප්‍රධානියාට වාර්තා කරයි සයිමන් රොබ්සන්WMG හි සභාපති, ජාත්‍යන්තර, සංගීත පටිගත කිරීම සඳහා පසුගිය වසරේ හොංකොං සිට ලන්ඩනයට සංක්‍රමණය විය.

මෑත වසරවලදී, සහ විස්මිත ත්වරණයකදී, චීනය හොංකොං හි හිරකරමින්, සිවිල් නිදහස සීමා කරමින් සහ හොංකොං චීන කොමියුනිස්ට් පක්ෂයට අනුකූලව ගෙන ඒම අරමුණු කරගත් පුළුල් ජාතික ආරක්ෂාවක් පනවා ඇත. 2020 සිට බලාත්මක වූ නීතිය ක්‍රියාකාරීන් අත්අඩංගුවට ගැනීම, වත්කම් රාජසන්තක කිරීම, රජයේ සේවකයින් සේවයෙන් පහ කිරීම සහ පුවත්පත් කතුවරුන් සිරගත කිරීමට පවා හේතු වී තිබේ. ආසියාවේ සංස්කෘතික හා ජාත්‍යන්තර ආර්ථික කේන්ද්‍රස්ථානය ලෙස දිගු කලක් සේවය කර ඇති හිටපු බ්‍රිතාන්‍ය යටත් විජිතය පාලනය කිරීමට චීනය දරන උත්සාහය පිළිබඳව හොංකොං හි මාස ගණනාවක් පුරා පැවති දැවැන්ත වීදි විරෝධතා වලින් පසුව එය සිදු විය.

කරුණු සංකීර්ණ කරමින්, බීජිං රජය විසින් හොංකොං වෙත දැඩි ක්‍රියාමාර්ග පනවා ඇති අතර, නිතර නිතර අගුලු දැමීම්, සංචාරක තහනම් කිරීම් සහ දිගු නිරෝධායන ඇතුළත් COVID-19 පැතිරීම පාලනය කිරීම අරමුණු කර ගෙන ඇත.

Sony Music ප්‍රකාශකයෙකු දේශපාලන සලකා බැලීම් හෝ හොංකොං හි ව්‍යාපාරික වාතාවරණය වෙනස් වීම Sony හට සිංගප්පූරුවේ නව කාර්යාලය විවෘත කිරීමට හේතු වූයේද යන්න පිළිබඳව අදහස් දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළේය. මෙම කාරණය ගැන හුරුපුරුදු පුද්ගලයෙක් පවසන්නේ Sony හි හොංකොං කාර්යාලය සෝනිගේ වැඩ සඳහා “වැදගත් කේන්ද්‍රස්ථානයක්” ලෙස පවතින බවයි.

UMG සිය කාර්යාලය විවෘත කිරීමට පෙර, සිංගප්පූරුව දැනටමත් YouTube, Apple සහ Spotify වැනි ප්‍රධාන සංගීත ආශ්‍රිත තාක්ෂණික සමාගම් ආකර්ෂණය කර ගැනීමට පටන් ගෙන ඇති අතර මෑතකදී එක්සත් ජනපද බැංකු, විලාසිතා සන්නාම සහ සත්කාරක සමාගම් රාශියක් එය අනුගමනය කර ඇත. ජාතික රාජ්‍යය යනු ප්‍රධාන සංගීත, ක්‍රීඩා සහ වීඩියෝ ක්‍රීඩා ව්‍යාපාරික සම්මන්ත්‍රණය වන All That Matters හි අඩවිය වන අතර එයට 2019 දී Kobalt Music Group සහ Tencent Music Entertainment හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරීන් සහභාගී විය.

ශ්‍රීධර් සුබ්‍රමනියම්

ශ්‍රීධර් සුබ්‍රමනියම්

“ආසියාවේ සෙසු ප්‍රදේශවලට පිවිසුම් මාර්ගයක් ලෙස දිගු කලක් තිස්සේ සලකනු ලැබූ තාක්‍ෂණික, ව්‍යාපාරික සහ කලා කේන්ද්‍රස්ථානයක් වන සිංගප්පූරුව අපගේ වර්ධනයේ මීළඟ අදියර සඳහා පදනම වීම සුදුසුයි,” ශ්‍රීධර් සුබ්‍රමනියම්SME හි සභාපති, ආයතනික උපාය සහ වෙළඳපල සංවර්ධනය, ආසියාව සහ මැද පෙරදිග, නව ආසියානු මූලස්ථානය අධීක්ෂණය කරනු ඇත.

සිංගප්පූරු ගායක, නව කාර්යාලය සඳහා එහි නිල විවෘත කිරීමේ උත්සවයේදී සේසයිරිමෑතකදී සිංගප්පූරුවේ, මැලේසියාවේ සහ ඉන්දුනීසියාවේ වාර්තා බිඳ දැමූ ඔහුගේ “It’s You” ගීතය සමඟින් සහෘද කලාකරුවන්ට එක් විය. ලයිනිං හා බෙන්ජමින් ඛෙන් කලින් පටිගත කරන ලද ප්‍රසංගයක් තුළ ඔවුන්ගේ ගීතවල සංකලනයක් ගායනා කරමින්, පසුව සමාරම්භක උත්සවයේදී ඔවුන්ව හෙළි කළා. සිංගප්පූරුවේ වෙළෙඳ හා කර්මාන්ත අමාත්‍යාංශයේ රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයා ඇතුළු රාජ්‍ය නිලධාරීන් ද මෙම අවස්ථාවට සහභාගි වූ බව සෝනි පවසයි.

Next Post

ජාතික ජනබල වේගය අද නුගේගොඩ වටලයි

Wed Mar 23 , 2022
74 වසරක ශාපය නිමා කිරීමට දායක වෙන්නලු “ජන පීඩක ආණ්ඩුව පලවා හරිමු, 74 වසරක ශා නිමාකරමු” යන තේමාව යටතේ “ජාතික ජන බලවේගයේ” විරුද්ධ රැලිය (23) ගේගොඩ දෙල්කඳ මංසන්ධියෙන් ආරම්භ කිරීමට නියමිතයි. පස්වරු 3.00ට දෙල්කඳ හන්දියෙන් පෙළපාලිය ආරම්භ කර නුගේගොඩට පැමිණීමෙන් පසු රැස්වීම නුගේගොඩ ආනන්ද සමරකෝන් වේදිකාවේදී ඒ සඳහා කටයුතු යොදා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.