Taylordle සිට Weezle දක්වා BTS Heardle දක්වා සියලුම Musical Wordles

මේ දක්වා 2022 අර්ථ දක්වා ඇති එක් ක්‍රීඩාවක් තිබේ නම්, එයයි Wordle. මෘදුකාංග ඉංජිනේරුවෙකු වන Josh Wardle විසින් නිර්මාණය කරන ලද (සහ දක්ෂ ලෙස නම් කරන ලද) වෛරස් ක්‍රීඩාව මුලින්ම Twitterverse හි අවධානයට ලක්වූයේ පරිශීලකයින්ට ඔවුන්ගේ ගුප්ත ප්‍රතිඵල ඔවුන්ගේ සංග්‍රහවලට පළ කිරීම නිසාවෙන්, අනාගත Wordle ඇබ්බැහි වූවන් බොහෝ දෙනෙකුට විවිධ හැඩතල මොනවාදැයි කල්පනා කිරීමට හේතු විය. කළු, කොළ සහ කහ කොටු අදහස් විය හැක.

අන්තර්ජාල යුගයේ ඕනෑම සම්මත ප්‍රවණතාවක් මෙන්, ක්‍රීඩාව දිගින් දිගටම පුපුරවා හරින විට ගණන් කළ නොහැකි පිටපත් කිරීම්, ප්‍රතිනිර්මාණයන් සහ අධි-විශේෂිත නිකේතන අනුවාද ඇති කළේය. එය වර්ඩ්ල් හි පුළුල් ලෝකය තුළ ඇති සංගීත උප ප්‍රභේදයට අපව ගෙන එයි. සමහර අනුවාද කලාකරුවන්ගේ විශේෂිත, රසිකයින්ට සංග්‍රහ කරයි ටේලර් ස්විෆ්ට්, BTS හෝ වීසර්. තවත් සමහරු ක්‍රීඩාවේ සරල ආකෘතියට සත්‍ය සංගීතය ඇතුළත් කිරීමෙන් ඕනෑම සවන්දෙන්නෙකුගේ පුළුල් දැනුමට අභියෝග කිරීමට සූදානම් වෙති.

දැන්වීම් පුවරුව සෑම වර්ගයකම රසිකයින් සඳහා සාදන ලද OG ක්‍රීඩාවේ සංගීතයට අදාළ ශාඛා කිහිපයක් වට කර ඇත. ඒවා පහතින් බලන්න.


හර්ඩ්ල්

Wordle දියත් කිරීමෙන් ටික කලකට පසුව වැඩි දියුණු කරන ලද, Heardle යනු වෛරස් අනුමාන ක්‍රීඩාවේ මුල් ශ්‍රව්‍ය ගැනීමයි. සංගීත ලෝලීන් එක් එක් ධාවන පථයේ හැඳින්වීමේ කොටස් පමණක් ඇසීමෙන් ගීත නිවැරදිව හඳුනාගත යුතුය.

ටේලර් ස්විෆ්ට් – ටේලර්ඩ්ල්

සියලුම වර්ගවල Swifties සඳහා පරිපූර්ණ Wordle ක්ලෝනය Holy Swift පොඩ්කාස්ට් විසින් සංවර්ධනය කරන ලදී. උත්සාහයන් හයක් ඇතුළත, පරිශිලකයන්ට කෙසේ හෝ සුපර් ස්ටාර්ගේ පද රචනය, ගීත සහ වෘත්තීය ජීවිතයට අදාළ වචනය නිවැරදිව අනුමාන කළ යුතුය. තවද ඔවුන් මෑතකදී තවත් ටේලර් සම්බන්ධ නියමයන් ඇතුළත් කිරීමට වචන පහක පිළිතුරුවලින් ඔබ්බට පුළුල් කර ඇත.

වීසර් – වීසල්

රිවර්ස් කියුමෝ විසින්ම මාර්තු 3 වෙනිදා Twitter හරහා Weezer-තේමාගත් ශාඛාව නිවේදනය කරමින්, “ඔබ Wordle සහ Weezer වලට කැමති නම්, ඔබ බොහෝ විට Weezle වලට කැමති වනු ඇත” යනුවෙන් වෙබ් පාදක අතුරුමුහුණත වෙත සබැඳියක් සමඟින් ලිවීය.

BTS – BTS Wordle

අනෙකුත් කලාකරුවන්-විශේෂිත ක්‍රියාකාරකම් මෙන් එය ක්‍රීඩාවේ නම පිළිබඳ දක්ෂ ක්‍රීඩාවක් සමඟ නොපැමිණෙන අතර, BTS Wordle සංගීත කණ්ඩායමේ අඛණ්ඩ උරුමයට අදාළ අකුරු පහේ වචනවල දෛනික ලිටනියක් සමඟින් හමුදාව ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම පිළිමවල විශ්වය තුළට ගිල්වයි.

BTS – BTS Heardle

BTS හි උමතු රසිකත්වය ක්‍රීඩාවේ එක් අනුවාදයක් පමණක් ආස්වාදයක් ලබා දී ඇතැයි ඔබ සිතුවේ නම්, නැවත සිතන්න: පිරිමි කණ්ඩායමට කැප වූ Heardle Spin-off එකක් ද තිබේ. රීති මෙසේය: දවසේ ක්‍රීඩාවේ BTS ගීතය පුරෝකථනය කිරීමට ARMY හට අනුමාන හතක් ලැබේ. ඔවුන්ගේ පළමු අනුමානය සඳහා, රසිකයින්ට ආරම්භක ඉඟියක් ලෙස පමණක් පද රචනය භාවිතා කළ හැකිය. සෑම අනුක්‍රමික වටයක් සමඟම, ARMY හට එය නිවැරදිව ලබා ගැනීම සඳහා ගීතයේ හැඳින්වීම වැඩි වැඩියෙන් සවන් දිය හැකිය.

Next Post

මෙටා අන්තවාදී සංවිධානයක්ලු

Wed Mar 23 , 2022
ෆේස්බුක් සහ ඉන්ස්ට්‍රැග්‍රට් තහනම් වෙයි ෆේස්බුක් සහ ඉන්ස්ට්‍රග්‍රඩ් තහනම් කරමින් රුසියාවේ අධිකරණ නියෝගයක් නිකුත් කර ඇත. එම සමාජ ජාල අයත් “මෙටා” මව් සමාගම අන්තවාදී සංවිධානයක් බව පවසමින් මෙම නියෝගය නිකුත් කර ඇත. කෙසේ වෙතත් මෙටා සමාගමට අයත් වට්ස්ඇප් සඳහා මෙම තහනම සුදුසු වන්නේ නැත. The post මෙටා අන්තවාදී සංවිධානයක්ලු appeared […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.