අර්බුදයේ සිට ශ්‍රී ලංකාවේ සියල්ල ඇතුළත් ආර්ථික වර්ධනය දක්වා

ලෝක බැංකුව-1මාලදිවයින, නේපාලය සහ ශ්‍රී ලංකාව සඳහා ලෝක බැංකු අධ්‍යක්ෂ FARIS HADAD-ZERVOS විසින් සහ දකුණු ආසියාවේ ප්‍රධාන ආර්ථික විද්‍යාඥ HANS TIMMER විසින්, ශ්‍රී ලංකාව COVID-19 වසංගතයේ සෞඛ්‍ය සහ ආරක්‍ෂිත අංශ ප්‍රශංසනීය ලෙස කළමනාකරණය කර ඇත. එන්නත් කිරීම ඇතුළුව එහි ජනගහනයේ සෞඛ්‍යය ආරක්ෂා කිරීම සඳහා ජාතිය කඩිනම් වී ඇත. […]

Next Post

ගාල්ලේ දි පන්දම් විරෝධයක්

Thu Mar 24 , 2022
බඩු මිල වැඩිවිම, විදුලි කප්පාදුව, ගෑස් සහ ඉන්ධන නොමැතිවීමට විරෝධය දක්වමින් ඊයේ (23) රාත්‍රී ගාල්ල, වක්වැල්ල මංසන්ධියේ දී ජනතා උද්ඝෝෂණයක් පැවැත්විණි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.