ආයෝජකයින් ‘Sham’ Streaming Service Akazoo සම්බන්ධයෙන් විගණකවරයාට නඩු පවරයි

නමින් සංගීත ප්‍රවාහ සේවාවක ආයෝජකයින් Akazoo එය “සම්පූර්ණ ව්‍යාජයක්” බවට පත් වූ අතර, සමාගමට පිරිසිදු සෞඛ්‍ය බිල්පතක් ලබා දුන් බව කියන විගණකවරයෙකුට එරෙහිව නඩු පවරමින්, ගිණුම්කරණ සමාගම දිලිසෙන රතු කොඩි අල්ලා ගැනීමට අපොහොසත් වූ බවත් ඔවුන්ට ඩොලර් මිලියන 40ක් අහිමි වූ බවත් පවසමින්.

නැගී එන වෙලඳපොලවල් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන වේගයෙන් වර්ධනය වන ප්‍රවාහ සමාගමක් ලෙස Akazoo බිල්පත් කර ඇත, නමුත් ෆෙඩරල් නියාමකයින් 2020 දී ග්‍රීක සමාගමට මිලියන ගණනක් ග්‍රාහකයින් සහ මිලියන සිය ගණනක ආදායමක් ගැන බොරු කියමින් මිලියන ගණනකින් ආයෝජකයින් වංචා කළ බවට චෝදනා කළහ. ඇත්ත වශයෙන්ම, නියාමකයින් පවසන්නේ සමාගමට කිසිවක් නොතිබූ බවයි.

ජෝර්ජියා ෆෙඩරල් උසාවියේ අඟහරුවාදා ගොනු කරන ලද නඩුවකදී, ආයෝජකයින් කණ්ඩායමක් කියා සිටියේ එම වංචාවේ වරද අර්ධ වශයෙන් ගිණුම්කරණ සමාගමක් වන ක්‍රෝව් යූකේ එල්එල්පී මත බවයි – තර්ක කරමින් විගණකවරයා ඔවුන්ව මිලියන ගණනක් සමාගමකට ඇතුළත් කිරීමට ඒත්තු ගැන්වූ බව පසුව හෙළිදරව් විය. සම්පූර්ණ නිශ්පාදනය.”

“මෙම නඩුව පැන නගින්නේ ක්‍රෝව් විසින් කරන ලද සාවද්‍ය ලිඛිත සහ වාචික නියෝජනයන් නිසා පැමිණිලිකරුවන්ට ඩොලර් මිලියන දස දහස් ගණනක් ආයෝජනය කිරීමට හේතු වූ ව්‍යාපාරය අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම ප්‍රබන්ධ ආදායම, ප්‍රබන්ධ වියදම් සහ ප්‍රබන්ධ වත්කම් සහිත සම්පූර්ණ ප්‍රබන්ධයක් විය,” යනුවෙන් නීතිඥ ආයෝජකයින් ලිවීය.

ආයෝජකයින්ගෙන් ඩොලර් මිලියන 55කට ආසන්න මුදලක් ලබා ගනිමින් විශේෂ අරමුණු අත්පත් කර ගැනීමේ සමාගමක් හෝ SPAC හරහා Akazoo 2019 දී ප්‍රසිද්ධියට පත් විය. නමුත් එක්සත් ජනපද සුරැකුම්පත් හා විනිමය කොමිෂන් සභාව 2020 දී සමාගම ආයෝජකයින්ට අමූලික ලෙස බොරු කළ බවට චෝදනා එල්ල කළේය. Akazoo ආයෝජකයින්ට පැවසුවේ ගෙවන ග්‍රාහකයින් මිලියන 4.6 ක් සහ වාර්ෂික ආදායම ඩොලර් මිලියන 120 ක් ඇති බවයි; සුරැකුම්පත් හා විනිමය කොමිෂන් සභාව කියා සිටියේ තමන්ට ඇත්ත වශයෙන්ම “ගෙවන පරිශීලකයින් නොමැති අතර, උපරිමයෙන් නොසැලකිය හැකි ආදායමක්” ඇති බවයි.

ඔක්තෝබර් මාසයේදී, සුරැකුම්පත් හා විනිමය කොමිෂන් සභාවේ චෝදනා විසඳීම සඳහා සමාගම ඩොලර් මිලියන 38.8ක් ගෙවීමට එකඟ විය.

අඟහරුවාදා නඩුව ගොනු කරන ලද්දේ පුද්ගලයන් සහ ආයතන යන දෙඅංශයෙන්ම ආයෝජකයින් දුසිම් ගනනක් විසින් Akazoo මහජනතාවට ගෙන ගිය SPAC වෙත ඩොලර් මිලියන 40ක් එකතු කරමිනි. ආයෝජකයින් විසින් මීට පෙර එල්ල කරන ලද නඩු Akazoo විසින්ම ඉලක්ක කර ගත් නමුත්, නව නඩුව Crowe ගේ විගණනය ඉලක්ක කර ගත් අතර, ඔවුන් “වඩාත් මූලික වෘත්තීය විගණන ප්‍රමිතීන්ට පවා අනුකූල නොවන” බවට තර්ක කරමින් සමාගම පිළිබඳ ව්‍යාජ ප්‍රතිරූපයක් මවා ඇත.

Akazoo පුද්ගලික සමාගමක් වූ නිසා, ආයෝජකයින් පැවසුවේ Crowe වැනි කීර්තිමත් විගණකවරයෙකුගේ අනුමැතිය “මුදල් දායක වීමට ආයෝජකයින්ට ඒත්තු ගැන්වීම සඳහා විශාල කාර්යභාරයක් ඉටු කළ” බවයි.

“Akazoo වෙතින් පැමිණිලිකරුවන්ගේ පාඩු සඳහා Crowe සෘජු වගකීම දරයි,” ආයෝජකයින් ලිවීය. “Crowe විගණකවරයෙකු ලෙස නොසැලකිලිමත් ලෙස සිය කාර්යය ඉටු කළ අතර – සමාගම සහ එහි අරමුණු කරගත් ව්‍යාපාරය පිළිබඳව එය ඉගෙන ගත් සහ නොසලකා හරින ලද දේ මත පදනම්ව – කිසි විටෙකත් සමාගමේ මූල්‍ය ප්‍රකාශන පිළිබඳ එහි විගණක වාර්තාවක් නිකුත් නොකළ යුතුය. .”

ආයෝජකයින් විසින් විස්තර කරන ලද “ඉතා අමුතු සහ නොවැදගත් තුන්වන පාර්ශ්ව එකතුකරන්නන්” ලෙස විස්තර කරන ලද සමාගම් තුනකට Akazoo “අවශ්‍යයෙන්ම එහි සියලුම ව්‍යාපාර බාහිරින් ලබා දීම” වැනි විශාල රතු කොඩි ක්‍රෝව්ට මග හැරී ඇති බව නඩුවෙන් කියැවිණි.

“කම්පනයට කරුණක් නම්, මෙම ආයතනවල නීත්‍යානුකූල භාවය (එක්කෝ එකතු කරන්නන් හෝ වෙළෙන්දන්) හෝ මෙම ආයතන සම්බන්ධ වාර්තා වූ ගනුදෙනු වල වලංගු භාවය විමර්ශනය කිරීමට ක්‍රෝව් අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම කිසිවක් කළේ නැත,” නඩු පවරන ලදී. “Old Akazoo’s ව්‍යාපාරයේ වැදගත්කම අධිතක්සේරු කළ නොහැකි මෙම ආයතනවල ඇත්ත වශයෙන්ම සේවය කළ කිසිවෙකු සමඟ ක්‍රෝව් කතා කිරීමට උත්සාහ කළේ නැත.”

ක්‍රෝව්ගේ නියෝජිතයෙක් අදහස් දැක්වීම සඳහා ඉල්ලීමක් වහාම ආපසු ලබා දුන්නේ නැත.

Next Post

දුම්රිය ගාස්තු ඉහළ දැමීම ඇමති අණින් නවතී

Thu Mar 24 , 2022
පුර්ව දැනුම් දීමකින් තොරව විශේෂ දුම්රිය හා නගරාන්තර දුම්රියවල ගාස්තු සංශෝධනය කිරීමට ගෙන ඇති තීරණය අත්හිටවු බව ප්‍රවාහන අමාත්‍ය දිලුම් අමුණුගම මහතා පවසයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.