ඉතා කෙටි කාලය ඉක්මනින් විශ්‍රාම ගැනීම ගැන සිතන්නේ නැත, ‘සර් ඉතා කෙටි’ නව ඇල්බමය නිවේදනය කරයි

සෑම දෙයක්ම ඇතුළත සිටියදී හිප් හොප් එක්කෝ ස්ථාන හුවමාරු කර ගැනීම හෝ පිටවීමේ වේදිකාව වමේ, බොහෝ කෙටි ඔහු ක්‍රීඩාවට පැමිණීමේදී මෙන් බලපෑමක් ඇති කරයි. ඔහුගේ ප්‍රධාන ලේබල් පළමු ඇල්බමය නිකුත් කිරීමෙන් වසර 35 කට ආසන්න කාලයකට පසුව, මැක්ට උපන්වෙස්ට් කෝස්ට් රැප් දර්ශනයේ නිර්මාතෘවරුන්ගෙන් එක් අයෙකු වන ෂෝට්, ඔහුගේ වෘත්තිය ඉදිරියට ගෙන ගිය එම කඩිමුඩියේ ආත්මය සතු නමුත් ඔහු කවුද සහ තවමත් සිටින්නේ කවුරුන්ද යන්න පිළිබඳ වැඩි ප්‍රඥාවක් ඇත: මුල් පිටපත.

“මම කරන දේ ගැන මට තවමත් එම කුසගින්න සහ ආදරය ඇත,” ෂෝර්ට් පවසයි දැන්වීම් පුවරුව. “කාලයට අනුවර්තනය වීමට හැකි වන අතරම, ඉතා කෙටි කවුද යන්න සමඟ මම සැමවිටම එකඟ වෙමි.”

ඔහු කර ඇති සෑම දෙයක්ම ඉටු කිරීමෙන් පසුව පවා – කලාපයක් නිර්වචනය කරන ශබ්දයක් උපදවා ගැනීම, DJ Khaled සහ Drake ගේ 2016 “For Free” සහ Saweetie ගේ 2020 “Tap In” වැනි ජනප්‍රිය වාර්තා මත සාර්ථකව සාම්පල ලබා ගැනීම – කෙටි ඔහුගේ හෝල් ඔෆ් ෆේම් වෘත්තීය ජීවිතය ඉහළට ඔසවා තැබීය. පසුගිය වසර එකහමාර. ඕක්ලන්ඩ්, CA ස්වදේශිකයා ඔහුගේ 2020 නිකුතුවත් සමඟ විවිධ දශක පහක් තුළ ඇල්බමයක් නිකුත් කළ පළමු ප්‍රධාන රැප් ගායකයා බවට පත්විය. The Trunk, Volume #3. ඉන්පසුව එම වසරේ දෙසැම්බර් මාසයේදී ෂෝර්ට් සහභාගී වූ අ VERZUZ ප්‍රවාහ වේදිකා හරහා මිලියන 2.9 ක් නරඹන්නන් ආකර්ෂණය කරගත් ඔහුගේ සෙසු මවුන්ට් වෙස්ට්මෝර් සාමාජික E-40 ට එරෙහිව සටන. සහ සාමාන්‍ය Too Short විලාසිතාවෙන්, ඔහුගේ නවතම ගීතය වන “Nasty Dance” හි මංගල දර්ශනය ඇතුළුව, ඔහුගේ ප්‍රතිදානය බහුල විය – Kid Cudi ගේ සංගීත යෙදුම වන Encore සමඟ ඔහුගේ හවුල්කාරිත්වය හරහා අතථ්‍ය තීරු සමාජයක් තුළ ප්‍රසංගයක් ඇතුළත් විය.

2022 අවසානයේ පදිංචි වීමත් සමඟ, Short නැවතත් ගුවන් ගත වීමට සූදානම්. මාර්තු මාසයේදී, ඔහුගේ නවතම ඇල්බමය, සර් කෙටි වැඩියි, ලගා වේවි. Mount Westmore supergroup හි සාමාජිකයෙකු ලෙස, කලින් සඳහන් කළ E-40, Ice Cube සහ Snoop Dogg සමඟින්, ජනප්‍රිය quartet ළඟදීම නව සංගීතය නිකුත් කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ. Hip-hop යනු “තරුණයන්ගේ ක්‍රීඩාවක්” යැයි ඇතැමුන් පැවසුවද, Short යනු ප්‍රභේදයේ වඩාත්ම කල්පවත්නා කලාකරුවෙකු තවමත් දියුණු වෙමින් සහ ඉදිරියෙන් සිටින බවට තවත් උදාහරණයකි.

කෙටි මෑතකදී කතා කළා දැන්වීම් පුවරුව ඔහුගේ ඉදිරි නිකුතුව ගැන සර් කෙටි වැඩියි, මැක්ට උපන්ගේ 35 වැනි සංවත්සරය, ඔහු කාලයත් සමඟ පරිණාමය වූ ආකාරය සහ තවත් දේ.

ඔබ පසුගිය වසරේ ඉටු කළ දේ දෙස ආපසු හැරී බලන විට, ඔබේ විශාලතම රැගෙන යාම කුමක්ද?

එය අවංකවම සත්‍ය වීමට වඩා හොඳ විය. [Laughs.] මම එය කළ 2020 අවසානය දක්වා ආපසු ගියත් VERZUZ [With E-40], එම සිදුවීම නිසා මට ක්‍රියාශීලීව සිටීමට හැකි විය, සියලු දෙනාම වෙස්ට්මෝර් කන්ද ගැන උද්යෝගිමත් වීම සහ මම නැවත රඟ දැක්වීම නිසා. සමහර වෙලාවට පිස්සු වගේ [to] මම රඟපාමින් උපයන මුදල ගැන සිතන විට සිදුවෙමින් පවතින දේ විශ්වාස කරන්න, නැතහොත් කී දෙනෙක් මාව දැකීමට කැමතිද යන්න විශ්වාස කරන්න. මගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ මේ මොහොතේ සිටීමට ලැබීම ගැන මම ආශීර්වාද ලබන අතර, මට එදිනෙදා විය හැකි තරම් ඵලදායී වීමට මම ආශ්වාදයක් ලබමි.

ඔබේ මීළඟ ව්‍යාපෘතිය සමඟ, සර් කෙටි වැඩියිඔබේ අත්සන ශබ්දය පවත්වා ගෙන යන නමුත් තවමත් කලාකරුවෙකු ලෙස පරිණාමය වීමේ සමබරතාවයක් ඔබ සොයා ගත්තේ කෙසේද?

ටූ ෂෝට් සඳහා හොඳ හෝ නරක ගීතය කුමක්දැයි දැන ගැනීමේ සූත්‍රය එයයි, තවමත් එම විනෝදජනක ශබ්දය මගෙන් සෑම දෙනාම දන්නා කරුණකි. මට හොඳ බීට් රාශියකට ප්‍රවේශය ඇත, නමුත් පටිගත කිරීමේදී ඇල්බමයක් සෑදීමේ අභිප්‍රාය මට සැමවිටම නැත. අනාගත ව්‍යාපෘතියකට යා හැකි වාර්තා මොනවාදැයි තීරණය කිරීමට පෙර මෙම තරුණ කලාකරුවන් පටිගත කර ඔවුන්ගේ අදහස් ලබා ගන්නා බැවින් එය මට ක්‍ෂේත්‍රයෙන් මතක් වූ දෙයකි.

මම අඩුම තරමින් අලුත් ගීත 50ක්වත් පටිගත කර ඇත — ඒ මම හෝ මම කළ විශේෂාංග. ඊට පස්සේ මම මවුන්ට් වෙස්ට්මෝර් සමඟ අඩුම තරමින් ගීත 40ක් පටිගත කළා. වයස අවුරුදු 55 දී මට හිප්-හොප් ක්‍රීඩාවෙන් අනාගතයක් ඇතැයි සිතීම පිස්සු ය. [Laughs.]

එපමණක්ද නොව, ඔබ අද දිනට ගැලපෙන සහ විශිෂ්ටයි.

රැප් ගායකයින් වන අප අතර කුඩා කණ්ඩායමක් සිටින අතර ඔවුන් ට්‍රේල්බ්ලේසර් ලෙස සලකනු ඇත. අපි මෙම ක්‍රීඩාවේ නව මට්ටම් කරා ළඟා වන අතර මාර්ගයක් නොමැතිව එසේ කරමින් සිටිමු – විශේෂයෙන් එය වැඩිහිටි කලාකරුවෙකු වීම සම්බන්ධයෙන්. මම අදහස් කළේ, ඔබ ඒ ගැන සිතන විට, ක්‍රීඩාවේ හොඳම කලාකරුවන් සමහරක් වයසට යමින් සිටින අතර, එයට අපව මවුන්ට් වෙස්ට්මෝර් හි ඇතුළත් වේ. අප මේ මොහොතේ සාර්ථක වීමෙන්, අපි හිප්-හොප් සඳහා ප්‍රකාශයක් කරමින්, ඔවුන්ට අවශ්‍ය නම් ඔවුන්ගේ ජීවිත කාලය පුරාම රැප් කිරීමට එහි සිටින 25 හැවිරිදි තරුණයා දිරිමත් කරන්නෙමු.

ඔබේ වෘත්තීය ජීවිතය තුළ ඔබ රැස් කරගත් බොහෝ වෙනස්කම් අතරින්, 2Pac, JAY-Z සහ Notorious BIG සමඟ වැඩ කළ එකම රැප් ගායකයා ඔබයි.

ඒ ලෙවල් එකේ ඉන්න ඕනම කෙනෙක් එක්ක ඒ ළමයි එක්ක 24/7 කඩිමුඩියේ ඉන්නවා. නිවාඩු සහ සති අන්ත වැනි දේවල් නොමැත. සහ බාධා කිරීම්? ඒක අමතක කරන්න. ඔවුන් සියල්ලන්ටම එම කඩිමුඩියේ මානසිකත්වය ඇති අතර ඔවුන්ගේ තත්වයෙන් උපරිම ප්‍රයෝජන ගනී – එය මට සම්බන්ධ කළ හැකි දෙයකි. මගේ රාත්‍රිය ක්‍රියාත්මක වන විට පවා හෙක් VERZUZමම එදා රාත්‍රියේ මගේ වෙළඳ භාණ්ඩ සහ මා සුරක්ෂිත කරගත් වෙනත් ගනුදෙනු හරහා ඩොලර් සිය දහස් ගණනක් උපයා ගත්තෙමි.

රයිම් ලියනවට වඩා ඒක ලොකුයි මචන්. කිසිවෙකු නිවසේ වාඩි වී තම ඊළඟ අවස්ථාව එනතුරු බලා සිටින්නේ නැත. ඔබ දිගු කලකින් නොදුටු කලාකරුවන් ඇතුළු මිනිසුන් වැඩ කරමින් සිටිති. එම කලාකරුවන් බිඳී ගොස් කිසිවක් නොකර සිටින බව මිනිසුන් උපකල්පනය කරන අතර, ඔවුන් ඇත්ත වශයෙන්ම සමූහයන් රොක් කරමින් හෝ බහු ව්‍යාපාර හිමිකර ගනිමින් සිටිති. මෙය හිප්-හොප් නිසා අපි සැමවිටම වැඩ කර ක්‍රියාශීලී වන්නෙමු.

මෙම ගිම්හානයේ 35 වන සංවත්සරය සනිටුහන් කරයි මැක්ට උපන්. එය නිර්මාණය කිරීමේදී සහ ඔබම බෙදාහරින විට ඔබේ මානසිකත්වය කෙබඳුද?

මගේ පිටුපස බිත්තියට විරුද්ධ වූ අතර, මට මාර්ගයක් සොයා ගැනීමට සිදු විය. එකල අපේ සංස්කෘතිය ඉතා තරුණ වූ අතර අපට අනුගමනය කළ හැකි මාර්ග සිතියමක් හෝ සම්බන්ධතා නිර්මාණය කළේ නැත. නමුත් ඔබ දන්නවාද? මම එයට ආදරය කළ අතර මගේ සංගීතය තල්ලු කිරීමට මා පෙලඹවූයේ මගේ ආදරයයි. මම සියලුම වැඩිහිටි බළලුන්ගෙන් ප්‍රශ්න අසන්නෙමි, විශේෂයෙන් මගේ පිරිමි ළමයා ඩීන් හොජ්ස් – ගැහැණු ළමයින්ගේ වාර්තා 75 ක් හිමිකරු – “මම මගේ වාර්තාව තල්ලු කර එයින් මුදල් උපයන්නේ කෙසේද?” නමුත් සියල්ලටම වඩා ලොකුම පාඩම වූයේ: ඔබට එය තේරුම් ගැනීමට සිදු විය.

අවුරුදු ගාණකට පස්සේ Soulja Boy අන්තර්ජාලයේ කළේ ඒකයි. ඔහු එය පිම්ප් කර, ට්‍රේල් බ්ලේසර් බවට පත් වී ඔහුගේ මාර්ගය සොයා ගත්තේය. මිනිසුන්ට නව රැප් ගායකයින්ට වෛර කිරීමට අවශ්‍ය විය හැක, නමුත් ඔබට සංගීතයට වෛර කළ නොහැක! [Laughs.]

මිනිසුන් නොදන්නා හෝ සැලකිල්ලක් නොදක්වන කාලවලදී ඔබේ නිවස ගැන සංගීතය සෑදීම හෝ එය නියෝජනය කිරීම කවදා හෝ භයංකර දෙයක්ද?

නැහැ, සහ මෙන්න හේතුව: මම හැදී වැඩුණේ විනෝදකාමී සමඟයි. ජේම්ස් බ්‍රවුන්, රික් ජේම්ස්, බූට්සි කොලින්ස්, ජෝර්ජ් ක්ලින්ටන් සහ එම ශබ්දය සහ යුගයේ වෙනත් අය. එම බලපෑම නිසා, මට අවශ්‍ය ඕනෑම දෙයක් පැවසීමට මගේ සංගීතය තුළ ආරක්ෂිත ආවරණයක් තිබුණි – එය විහිළුවක් වුවත්, පිම්පිං ගැන හෝ මගේ ප්‍රජාව ගැන වුවත්, එය මට හැඟුණු ආකාරයයි. මම ව්‍යාප්තිය සහ වෙනත් අදහස් ගැන දැඩි ලෙස සිතුවේ නැත, මන්ද මා ලැබූ සාර්ථකත්වය තුළ, මම මගේ ශබ්දය සහ එය විනෝදජනක ලෙස තබා ගැනීම ගැන පමණක් සැලකිලිමත් වූ බැවිනි.

බොහෝ අය හොඳ ශබ්දයක් ඇති සංගීතයට කැමතියි. මාව විවේචනය කරන අයට හෝ මම සමහර දේවල් ගැන පමණක් කතා කළා කියලා බොරුවට කියන අයට පවා ඒවා වැරදියි – විශේෂයෙන්ම මගේ වාර්තා ගොඩක් මතක තබා ගැනීමේදී ඒවායේ ගැඹුර වැඩියි. ඒත් මම හැමදාම මම වෙන්න යනවා. මම සංගීතය දන්නවා, මම ජීවිතය ගත කළා, මම සාර්ථකයි. දැන් මම ක්‍රීඩාව හෝ ඊට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයක් ලබා දෙනවා, එබැවින් මම, E-40, ඔහුගේ චාල්ස් මාමා සහ වෙනත් අය විසින් සාදන ලද සූත්‍රය. එය ඒ තරම් සරලයි.

Next Post

වැලිවේරියේදී වාහන 4 ක් එකට ගැටී යතුරුපැදිකරුවෙක් මරුට

Thu Mar 24 , 2022
බැලුම්මහර – බියගම නව නුවර මාර්ගයේ වැලිවේරිය නගරය ආසන්නයේදී යතුරු පැදියක් ඇතුලු වාහන හතරක් එකට ගැටීමෙන් සිදුවූ අනතුරකින් යතුරු පැදිකරු ගම්පහ දිස්ත්‍රික් මහ රෝහලට ඇතුලත් කිරීමේදී ජීවිතක්ෂයට පත්ව ඇති බව පොලීසිය පවසයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.