ඉන්ධන හිඟය ගැන ඇමතිගෙන් ප්‍රකාශයක්

අලුත් අවුරුදු සමය වන විට වෙන දේ

අලුත් අවුරුදු සමය වන විට කිසිදු ගැටලුවකින් තොරව ඉන්ධන බෙදා හැරීමේ කටයුතු සිදු කරන බව බලශක්ති අමාත්‍ය ගාමිණී ලොකුගේ මහතා පවසයි.

අමාත්‍යවරයා පවසන්නේ, මේ වන විටත් ඉන්ධන පිරවුම්හල් වෙත යොමු කරන ඉන්ධන බවුසර් නැවත හරවා එවන තත්ත්වය උද්ගත වී ඇති බවයි.

දැනට අදහස් දැක්වූ අමාත්‍යවරයා,

“පිරවුම්හලක සාමාන්‍යයෙන් දවස් එකහමාරක් දෙකක් විකුණපු තෙල් බවුසරයක් දැන් යනකොට පැය 10 – 15 අවසන් වෙනවා. අදත් උදේ 6 ඉඳලා ඒ බැන්දුම් කටයුතු කරගෙන යනවා. එය කරගෙන යනකොට අපි තීන්දුවක් ගත්තා නගරයට හැමදාම උදේට ෂෙඩ් එකකටම ඩීසල් බවුසරයි පෙට්‍රල් බවුසරයකුයි අරින්න. ඒ වගේම හැන්දෑවේ 2 – 3 වෙද්දි තව පාරක් අවශ්යයි. දැන් මට උදේ කතා කරාම සමහර තැන්වලින් තෙල් රිටන්වෙලා ඇවිල්ලා තියෙනවා තෙල් ගබඩාවල තියෙනවා. ඒ වගේම රාත්‍රිය පෙට්‍රල් ඇල්මැරුමක් මුතුරාජවෙලට බානවා. ඒ එක්කම තව ඩීසල් නැවක් ඇවිත් තියෙනවා හවසට කොළොන්නාවට බාන්න පුළුවන්. එතකොට සිංහල අවුරුද්ද වෙද්දි අවශ්‍ය තෙල් ප්‍රමාණය තියෙනවා.”

එහිදී අද දිනයේත් දිවයිනේ ප්‍රසක ඉන්ධන පිරවුම්හල් අසල දිගු පොලිස් ස්ථානය වෙත ලැබී ඇත.

ඉන්ධන නොමැති බව සඳහන් කරමින් අදත් ප්‍රචාරක ඉන්ධන පිරවුම්හල් වසා දමා තිබෙන ආකාරය දැකගත හැක.

ඒ අතර සිට අවට පළාත්වල සමහර පිරවුම් අසල දිගු පෝලිම් ලබා දී ඇත.

The post ඉන්ධන ප්‍රකාශය ගැන ඇමතිගෙන් ප්‍රකාශයක් appeared first on අරුණ.

Next Post

සඳලංකාවේ බොරළු කැපීම නවත්වන්නැයි නියෝග

Thu Mar 24 , 2022
සඳලංකාව ප්‍රදේශයේ ග්‍රාම සේවා වසම් දෙකක නීති විරෝධීව බොරළු කැපීම ඇතුළු නීති විරෝධී කටයුතුවල යෙදීම වහාම නැවැත්වීමට පියවර ගන්නා ලෙස ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය පොලිස්පතිවරයාට, මධ්‍යම පරිසර අධිකාරියට, පතල් හා කැණීම් කාර්යාංශයට සහ පන්නල පොලිස් ස්ථානාධිපතිවරයාට අද (24) නියෝග කළේය .

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.