ඩයස්පෝරාව සමඟ සාකච්ඡා කිරීමට ජනපති කැමැත්ත පළ කරයි

දේශපාලන කටයුතු පිළිබඳ උප රාජ්‍ය ලේකම් වික්ටෝරියා නුලන්ඩ් මහත්මිය බදාදා (මාර්තු 23) ජනාධිපති කාර්යාලයේදී ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා හමුවිය. තව..

Next Post

ගත වු සතිය තුළ ඩෙංගු රෝගීන් 733ක් හදුනාගැනේ

Thu Mar 24 , 2022
ඩෙංගු යළි හිස ඔසවයි දිවයින පුරා ඩෙංගු රෝග ව්‍යාප්තියේ යළි සීඝ්‍ර ලෙස වර්ධනය වෙමින් පවතින බව ජාතික ඩෙංගු මර්දන ප්‍රකාශ කරයි. ෙමම සඳහන් කර ඇති පරිදි ගත වූ සතිය තුළ පමණක් ඩෙංගු රෝගීන් 73 හඳුනාගෙන ඇත. මේ වසරේ ගත වූ කාලය තුළ හඳුනාගෙන ඇති ඩෙංගු රෝගීන් සංඛ්‍යාව 12,034 කි. ගම්පහ, […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.