දේශපාලන කටයුතු සඳහා වන අංශය යටතේ එක්සත් ජනපදය සයිබර් සහ තොරතුරු තාක්ෂණ ක්ෂේත්‍ර දියුණු කිරීමට ආධාර පොරොන්දු වේ

නැනෝ තාක්ෂණ අණු පරමාණුවදේශපාලන කටයුතු පිළිබඳ උප රාජ්‍ය ලේකම් වික්ටෝරියා නුලන්ඩ් මහත්මිය බදාදා ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේදී ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා හමුවිය. අද පෙරවරුවේ සර්ව පාක්ෂික සමුළුවේදී මතු වූ කරුණු, එහි ප්‍රගතිය සහ සිකුරාදා දෙමළ ජාතික සන්ධානය සමඟ පැවැත්වීමට නියමිත සාකච්ඡාව පිළිබඳව ජනාධිපතිවරයා නුලන්ඩ් මහත්මිය දැනුවත් කළේය. මෙම උත්සාහයන් අගය කරමින්, ය […]

Next Post

ජනපතිගෙන් ඩයස්පෝරාවට ඇරයුම්

Thu Mar 24 , 2022
ඩයස්පෝරාව සමඟ සාකච්ඡා කිරීමට ජනපති කැමැත්තෙන් ඇමරිකානු රාජ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුවේ දේශපාලන කටයුතු පිළිබඳ උපලේකම් වික්ටෝරියා නුලන්ඩ් ජනාධිපති රාජපක්ෂ හමුවුණා. එම ස්ථානය ජනාධිපති කාර්යාලයේ දී මෙම හමුව සිදුවූයේ ජනාධිපති මාධ්‍ය අංශය විසින් සඳහන් කර ඇත. සර්ව පාක්ෂික සමුළුවේ දී ඉදිරිපත් වූ කරුණු සහ එහි ප්‍රගතිය සමඟ දෙමළ ජාතික සන්ධානය හෙට පැවැත්වීමට නියමිත […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.