නීල් ෆ්‍රැන්සිස් සහ නීල් ෆ්‍රැන්සිස් ඔවුන්ගේ වෙනම වෘත්තීන් ආරම්භ වන විට ව්‍යාකූලත්වය වැළඳ ගනී

88.5 FM ලොස් ඇන්ජලීස් (KCSN) හි මෑත උදෑසන සංගීතය වාදනය කිරීමෙන් විවේකයක් මත, සත්කාරක Nic Harcourt සහ Jet නැගී එන චිකාගෝ රොකර් නීල් ෆ්‍රැන්සිස් ටෙරාග්‍රෑම් බෝල්රූම් වාදනය කිරීම දැකීමට ප්‍රවේශපත්‍ර යුගලයක් ඉදිරිපත් කළහ, නමුත් හාර්කෝර්ට්ට පැහැදිලි කිරීමට කාලය ගත විය. .

“අපි සෙල්ලම් කරන නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ලා දෙන්නෙක් ඉන්නවා,” ඔහු පැහැදිලි කළේය. “එක් අයෙකු චිකාගෝ හි කලාකරුවෙකු වන අතර අනෙකා ලොස් ඇන්ජලීස් හි සංගීත කණ්ඩායමකි. මේ මොන නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ද?”

“මෙය ‘a’ සමඟ නීල් සහ ‘i’ සමඟ ෆ්‍රැන්සිස්,” ජෙට් පැහැදිලි කළේය.

2021 අගෝස්තු මාසයේදී නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ගේ “වැස්ස නැවැත්විය නොහැක” සහ නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ගේ “නැටුම්” “අද දවසේ ඉහළම තනුව” ලෙස නම් කරමින් ක්‍රියා දෙකම කරකවමින් සිටින තවත් පොදු ගුවන් විදුලි මධ්‍යස්ථානයක් වන KCRW හි නගරය පුරා සමාන ව්‍යාකූලත්වයක් ඇති විය. මාර්තු මාසයේ එක දවසක්.

පොප් සංගීත ඉතිහාසය නම් ගැටුම් වලින් පිරී ඇත. 1965 දී, ඩේවිඩ් ජෝන්ස් උපත ලද තරුණ ඉංග්‍රීසි ජාතිකයෙකු තම නම ඩේවිඩ් බෝවී ලෙස වෙනස් කිරීමට තීරණය කළේය, ඒ වන විටත් තමාටම නමක් ලබා ගැනීමට පටන් ගෙන සිටි ඩේවිඩ් ජෝන්ස් සමඟ පටලවා නොගැනීම සඳහා, ඔහු වසරකට පසුව වඳුරන් සමඟ සම්බන්ධ වී තවත් හදා ගැනීමට පෙරය. අනියම් ඩේවි ජෝන්ස් මොනිකර්. 80 දශකයේ මුල් භාගයේදී, බ්‍රිතාන්‍ය ස්කා සංගීත කණ්ඩායම ද බීට් එහි නම එක්සත් ජනපදයේ ඉංග්‍රීසි බීට් ලෙස වෙනස් කරන ලදී, එබැවින් ලොස් ඇන්ජලීස් පදනම් කරගත් පවර්-පොප් සංගීත කණ්ඩායම සමඟ පටලවා නොගත යුතුය, එය බීට් ලෙසද හැඳින්වේ. යුරෝපයේ පෝල් කොලින්ස් බීට් ලෙස. ඔව්, Kurt Cobain, Dave Grohl සහ Krist Novoselic 1991 දී “Smells Like Teen Spirit” සමඟින් පාෂාණ ලෝකය උඩු යටිකුරු කිරීමට පෙර, 60 ගණන්වල එංගලන්තයෙන් තවත් නිවනක් ඇති විය.

එම සමහර තත්වයන් ගැටුම්වලට සහ කලාකරුවන්ට ඔවුන්ගේ නම් වෙනස් කිරීමට හේතු වූ අතර, චිකාගෝ හි රොකර් නීල් ෆ්‍රැන්සිස් සහ LA පදනම් කරගත් නවීන පොප් යුගලයක් වන නීල් ෆ්‍රැන්සිස් ඔවුන් දෙදෙනාම කඩාවැටීමේ අවස්ථාවන් අත්විඳින විට ඔවුන්ගේ සමාන ශබ්ද නම් වැළඳ ගනිමින් සිටිති.

ෆ්‍රැන්සිස්, ඔහුගේ දෙවන ඇල්බමය නිකුත් කළ ආත්මීය ගායකයෙක්/කීබෝඩ් වාදකයෙක්, පැහැදිලිව පෙනෙන පරිදි, පසුගිය නොවැම්බර් මාසයේදී ATO රෙකෝඩ්ස් හි ගීත දෙකක් ප්‍රස්ථාරගත කර ඇත දැන්වීම් පුවරුව’වැඩිහිටි විකල්ප ගුවන් ධාවන සටහන – “වැස්ස නැවැත්විය නොහැක” පසුගිය සරත් සෘතුවේ සහ මෑතකදී “ගැටළු.” ඔහු එම ගීත ඉදිරිපත් කරමින් පෙබරවාරි මැද භාගයේදී ඔහුගේ ජාලය රූපවාහිනියට පිවිසියේය CBS සෙනසුරාදා උදෑසනගේ සෙනසුරාදා සැසි.

මේ අතර නීල් ෆ්‍රැන්සිස් යුගලය නිදහස් විය නීල් ෆ්‍රැන්සිස් නැත, Nettwerk සඳහා එහි පළමු ඇල්බමය, ජනවාරි මාසයේදී. පොදු ගුවන් විදුලියේ විකාශනය හැරුණු විට, සංගීත කණ්ඩායම Spotify හි ආකර්ෂණීය සංඛ්‍යා රැස් කරයි. ඔවුන් දෙදෙනාට 2021 සිට මාසික ශ්‍රාවකයින් මිලියන 2.8 කට වඩා සිටින අතර ඔවුන්ගේ ඉහළම ගීතය වන “සංගීතය ඔබට වඩා හොඳ වේ” ශක්තිමත්ව දිගු කාලයක් ක්‍රීඩා කරන්න EP, මිලියන 73.7 කට වඩා වැඩි වාර ගණනක් ප්‍රවාහ කර ඇත.

නීල් ෆ්‍රැන්සිස් ඕ’හාරා හැදී වැඩුණේ චිකාගෝ ප්‍රදේශයේ වන අතර තරුණයෙකු ලෙස ඔහුගේ සම්පූර්ණ නම යටතේ බ්ලූස් සංගීත කණ්ඩායම්වල ක්‍රීඩා කළේය. ඔහු ඔහුගේ ඒකල පටිගත කිරීමේ වෘත්තිය සලකා බැලීමට පටන් ගත් විට, ඔහු 2018 දී Colemine Records සමඟ ඔහුගේ පළමු පටිගත කිරීමේ සම්බන්ධතාවය අත්සන් කරන විට ඔහුගේ අවසාන නම අත්හැරීම හොඳ අදහසක් විය හැකි බව ඔහු සිතුවේය.

ෆ්‍රැන්සිස් සිහිපත් කරන්නේ “මම ඒ වෙලාවේ ගොඩක් අයට කතා කළා. “‘ඒයි, මම Neal O’Hara විය යුතුද? මම Neal Francis O’Hara විය යුතුද, මම Neal Francis විය යුතුද?”

ෆ්‍රැන්සිස් පැවසුවේ තමාට නීල් ෆ්‍රැන්සිස් සඳහා විශ්වාසයේ ප්‍රධාන ඡන්ද දෙකක් ලැබුණු බවයි – එකක් එකල ඔහුගේ පෙම්වතියගෙන්, එය “බොහෝ විට වැදගත්ම විය හැකිය. ඇය ‘හොඳයි එය සරාගී ලෙස පෙනෙනවා’ වැනිය.” මෙම ක්‍රියාවලිය අතරතුර උපදේශකයෙකු ලෙස සේවය කළ පුනරුදවාදීන්ගේ ෆ්‍රැන්සිස්ගේ මිතුරා ඩේවිඩ් ෂෝ ද කතා කළේය. “ඔහු හරියට, ‘මචං, නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ට හොඳ ප්‍රවාහයක් තියෙනවා’ වගේ.

ඔස්ට්‍රේලියාවේ උපන් ජෝර්දාන් ෆෙලර් සහ දකුණු කැලිෆෝනියාවේ උපන් මාර්ක් ගිල්ෆ්‍රිගෙන් සමන්විත නීල් ෆ්‍රැන්සිස් යුගලය ෆ්‍රැන්සිස්ගේ කණ්ඩායම සොයා ගන්නා ලදී.

“ඔවුන්ගේ කළමනාකරු මගේ කළමනාකරු වෙත ළඟා වූ අතර, ඔවුන්, ‘ඒයි, ඔබේ ව්‍යාපෘතියේ නම වෙනස් කිරීමට ඔබ සලකා බලන්නේ, වෙළඳපොළ ව්‍යාකූල කිරීමට හැකියාවක් ඇතැයි අපි සිතන නිසා,'” ෆ්‍රැන්සිස් පවසයි. “අපි එයත් බැරෑරුම් ලෙස සලකා බැලුවෙමු, මන්ද එය මේ අය හොඳින් ස්ථාපිත වී ඇති බැවිනි. ඔවුන්ට දැනටමත් පවතින රසික පිරිසක් සිටින අතර ඔවුන් ප්‍රවාහ වේදිකාවල ඉතා හොඳින් ක්‍රියා කරයි, නමුත් එය මගේ නම නිසා සහ එය වෙනස් ලෙස අක්ෂර වින්‍යාස කර ඇති නිසා මම එය කිරීමට පසුබට විය. එය වචනාර්ථයෙන් එකම නම නොවන නිසා කිසිදු ආකාරයක නීතිමය පිළිසරණක් නොතිබුණි, එබැවින් අපි ඉදිරියට යාමට තීරණය කළෙමු.

ෆෙලර් සහ ගිල්ෆ්‍රි 2016 දී නීල් ෆ්‍රැන්සස් නිර්මාණය කළහ. නමුත් ඔවුන්ගේ මංගල ඇල්බමයේ මාතෘකාව වන්නේ නීල් ෆ්‍රැන්සිස් නැත, Gilfry පිළිගන්නවා “ගොඩක් අය හිතන්නේ මම නීල් ෆ්‍රැන්සිස් කියලා. මොකද මම ප්‍රධාන ගායකයා නිසා මම ඉදිරියෙන් ඉන්නවා.” චිකාගෝ හි නීල් ෆ්‍රැන්සිස් මෙන්, දෙදෙනාගේ නම ශක්තිමත් පෞද්ගලික බැඳීම් ඇත. “නීල් මගේ තාත්තාගේ නම,” ෆෙලර් හෙළි කරයි. “ඒ වගේම ෆ්‍රැන්සිස් කියන්නේ මගේ අම්මගේ නම. අපි නමක් කල්පනා කර කර ඉන්නකොට ඒ වගේ හිරවෙලා අපිට තේරෙන නමක් හිතට දැනුනා. එයින් යමක් අදහස් විය. ඒ පිටුපස ටිකක් ගැඹුරු අර්ථයක් තිබුණා. ”

නීල් ෆ්‍රැන්සිස් කඳවුර ඔහුගේ නම වෙනස් කිරීමට කැමතිදැයි චිකාගෝ ගායකයා/කීබෝඩ් වාදකයාගෙන් විමසූ නමුත් ඔහුගේ මුල් සහ මැද නම් ඇත්ත වශයෙන්ම නීල් ෆ්‍රැන්සිස් බව ඔවුන්ට වැටහුණු විට වැඩිය තද නොකළ බව ෆෙලර් පිළිගනී. කෙසේවෙතත්, ඔවුන්ගේ නම වෙනස් කිරීමට ඔවුන්ට අවශ්‍ය නොවීය: “මාක් සහ මම ඒ වන විටත් මාර්ගයේ බොහෝ දුරස්ව සිටිමු,” ඔහු පවසයි.

ඇත්ත වශයෙන්ම, සමාන ශබ්ද නාම සමහර ව්යාකූලත්වයට හේතු වී ඇත. 88.5 FM ලොස් ඇන්ජලීස් PD Marc “Mooki” Kaczor ATO විසින් නීල් ෆ්‍රැන්සිස්ව පත් කළ බව සිහිපත් කරන අතර ඉන් ටික වේලාවකට පසු Nettwerk හි ප්‍රවර්ධන නියෝජිතයා ඔහුව නීල් ෆ්‍රැන්සිස් වෙත ඉදිරිපත් කළේය. “මම කිව්වා එය අවුල් සහගත වනු ඇති අතර ඔහු පැවසුවේ ඊටත් වඩා විනෝදජනක දෙය නම් ඔවුන් දෙදෙනාම උත්සව පරිපථයේ සිටින බවත් ඔවුන් එකට එකම බිල්පතක සිටින බවත්ය,” Kaczor සිහිපත් කරයි.

පසුගිය වසරේ ඔක්තෝබර් 31 වන දින සැන් ෆ්රැන්සිස්කෝ හි පැවති Outside Lands Festival සඳහා මෙම ක්‍රියා දෙකම පෙළගැස්වීමට පමණක් නොව, ඔවුන් එකම දිනයේ එකම වේදිකාවේ, එකින් එක වාදනය කළ නමුත්, එම ක්‍රියා දෙකම හාස්‍යජනක හැඟීමකින් යුතුව බිල්පත් විය. ෆ්‍රැන්සිස් සමාජ මාධ්‍ය වෙත පවා ගෙන ගොස්, “ඒයි නීල් ෆ්‍රාන්ස්; මෙම යුද්ධය ප්‍රකාශ කර ඇති බව සලකන්න” යනුවෙන් ඔහු වෘත්තීය මල්ලවපොර ක්‍රීඩකයෙකුගේ වේශයෙන් කමිසයක් නොගෙන රන් ලාමක කොට කලිසම් ඇඳගෙන අසභ්‍ය වචන වැලක් සමඟ ඔවුන් දෙදෙනාව අමතන හාස්‍යජනක වීඩියෝ පටයක් සමඟින්.

හාස්‍යජනක ලෙස, චිකාගෝ ගායකයාට/කීබෝඩ් වාදකයාට ඔහුගේ කට්ටලයට පෙර සුළු අර්බුදයක් ඇති විය. ඔහුගේ සුපුරුදු ආම්පන්න තවමත් ෆ්ලොරිඩාවේ සිට ගමන් කරමින් තිබූ අතර ඔහුට ලබා දුන් ඇම්ප් එක එය කැපුවේ නැත. “මාක් ඒ වන විටත් වේදිකාවේ සිටි අතර, ඔහුගේ ආම්පන්න වේදිකාගත කර ඇති අතර, ඔහු ‘මචං, මගේ ගිටාර් ඇම්ප් එක භාවිතා කරන්න’ වැනි විය. ඔහු සතුව Vox AC30 එකක් තිබුණා.

නීල් ෆ්‍රැන්සිස් සහ නීල් ෆ්‍රැන්සිස් අනාගතයේදී රීමික්ස්, තනි හෝ සංචාරයක් සමඟ යම් ආකාරයකින් සහයෝගී විය හැකි බවට කතා පවා තිබේ.

ඒ වගේම, තවත් කලාකරුවෙක්, නීල් ෆ්‍රැන්සිස් නම් බ්‍රිතාන්‍යයෙක්, Bandcamp එකේ ඉන්නවා, නමුත් අපි එතනට යන්නේ නැහැ.

Next Post

ඔලිවියා රොද්‍රිගෝ ගැහැණු ළමයින්ගේ රාත්‍රියේදී පච්ච කොටා 'ඇඹුල්' කඩාවැටීම ගැන කතා කරයි | Billboard News

Thu Mar 24 , 2022
ඔලිවියා රොද්‍රිගෝ ඇගේ ටික්ටොක් යහළුවන් සමඟ ඇසුරු කර ඇති අතර ඇය ඩෲ බැරිමෝර් සමඟ වෙන්වීම ගැන විවෘත කරයි. අපි එය අඩු කරමු.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.