ප්‍රකාශන සංක්ෂිප්ත: SOCAN සීබීසී සමඟ සෙට්ල්ස් සහ රවුන්ඩ් හිල් ස්කොපියන්ස් හිට්ස් කෑල්ලක් ලබා ගනී

SOCANකැනඩාවේ ප්‍රමුඛතම සංගීත හිමිකම් සංවිධානය, මාර්තු 21 වන දින නිවේදනය කළේ, එය සමඟ සුවිශේෂී ප්‍රතිනිෂ්පාදන (යාන්ත්‍රික) හිමිකම් සමථයකට පැමිණ ඇති බවයි. CBC. මෙය SOCAN සේවාලාභීන්ට ඔවුන්ගේ සංගීතය CBC වැඩසටහන්කරණයේදී භාවිතා කරන විට කර්තෘභාග එකතු කිරීමට ඉඩ සලසයි. ARTV සඳහා පවතින නඩු විසඳන CBC සතු ARTV සඳහා ද එම ගිවිසුම අදාළ වන බව CBC තහවුරු කළේය.

මෙම බේරුම්කරණය සියලුම ඩිජිටල් සහ විකාශන වේදිකාවල “පශ්චාත් සමමුහුර්ත පිටපත්වල” භාවිතා කරන විට ගීත රචකයන්ට සහ ප්‍රකාශකයන්ට ඔවුන්ගේ කාර්යය සඳහා සාධාරණ ලෙස වන්දි ගෙවිය යුතු බව පැවසූ ප්‍රකාශන හිමිකම් මණ්ඩලයේ 2020 $ මිලියන 1.5 තීන්දුව අනුගමනය කරයි. (“පශ්චාත් සමමුහුර්ත පිටපත්” යනු CBC වැනි විකාශකයෙකුට, ඩිජිටල් අන්තර්ගත කළමනාකරණ පද්ධතියකට උඩුගත කරන ලද මුල් වීඩියෝ අන්තර්ගතයේ ප්‍රකාශන හිමිකම් ආරක්‍ෂිත සංගීතය භාවිතා කරමින් විකාශකයාට අභ්‍යන්තර භාවිතය සඳහා පිටපත් සෑදිය හැක.)

සමාගමේ ප්‍රකාශයකට අනුව, SOCAN පැහැදිලි කරයි “සංගීතය අඩංගු වීඩියෝව මුලින්ම මුල් ගොනුව ලෙස විකාශකයෙකුට ලැබේ. විවිධ ඩිජිටල් හෝ විකාශන වේදිකාවල නැරඹීමට පහසුකම් සැලසීමට හෝ විවිධ කලාපවල භාවිතය සඳහා එය ඔවුන්ගේ විකාශන මෙහෙයුම්වල කොටසක් ලෙස පිටපත් කරනු ලැබේ. විකාශකයින් විසින් සාදන ලද මෙම ඕනෑම පිටපතක් සඳහා සාධාරණ වේතනයක් සඳහා හිමිකම් හිමියන්ට නීත්‍යානුකූලව හිමිකම් ඇත.

මෙය SOCAN පශ්චාත් සමමුහුර්ත පිටපත් බලපත්‍ර සහ බෙදා හැරීම සඳහා රටේ ඇති එකම සංගීත අයිතිවාසිකම් සංවිධානය බවට පත් කරන අතර, මෙතෙක්, එය CBC, ARTV, ඇතැම් ක්විබෙක් පදනම් වූ විකාශකයින් සහ ඉංග්‍රීසි කතා කරන බෙල් සහ කෝරස් කිහිප දෙනෙකුගෙන් පමණක් මෙම රාජකීය මුදල් එකතු කරනු ඇත. නාලිකා. බලපත්‍රය අවශ්‍ය අනෙකුත් කැනේඩියානු විකාශකයින් සමඟ සාකච්ඡා දිගටම කරගෙන යන බව SOCAN සිය මාධ්‍ය නිවේදනයේ සඳහන් කරයි.

SOCAN/CBC ගනුදෙනුව 2012-2018 ආවරණය වන අතර මෙම වසර දක්වා විහිදේ.


රවුන්ඩ් හිල් සංගීතය යන නාමාවලිය ලබාගෙන ඇත හර්මන් රේරෙබෙල්, Scorpions සඳහා බෙර වාදකයා ලෙස වඩාත් ප්රසිද්ධය. මෙම ගනුදෙනුවට Rarebell ගේ ලේඛකයාගේ ප්‍රකාශන කොටස, අසල්වැසි අයිතිවාසිකම් සහ ප්‍රධාන රාජකීය ආදායම ඇතුළත් වේ.

“රොක් යූ ලයික් අ සුළි කුණාටුවක්”, “මේක් ඉට් යතාර්ථයක්”, “ඩයිනමයිට්”, “බ්ලැක්අවුට්”, “ඇරිසෝනා”, “බෑඩ් බෝයිස් රනින් වයිල්ඩ්”, “නැවතුම් නොයන්න” වැනි ස්කොපියන් හි සම ලේඛකයෙකු ලෙස ” සහ “ටීස් මී ප්ලීස් මී,” සංගීත හිමිකම් දරන්නා දැන් එහි යුගයේ අත්‍යවශ්‍ය රොක් ගීත කිහිපයක කොටස් දරයි.

Rarebell රවුන්ඩ් හිල් ගනුදෙනුව ගැන පවසන්නේ, “මට හැඟෙන්නේ මම නිවැරදි සමාගම සමඟ සිටින බවයි.”

Robin Godfrey-Cassරවුන්ඩ් හිල් හි ලන්ඩන් කාර්යාලයේ කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂ Rarebell සමඟ වැඩ කිරීමට එහි “ඇදහිය නොහැකි ගෞරවයක්” එක් කරයි.

ජෝෂ් ගෲස්, සමාගමේ නිර්මාතෘ සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වැඩිදුරටත් පවසන්නේ, “Scorpions යනු හෙවි මෙටල් ප්‍රභේදය නිර්වචනය කිරීමට උපකාර වූ සැබවින්ම සංකේතාත්මක සංගීත නාමාවලියක් සහිත සැබවින්ම ජනප්‍රිය සංගීත කණ්ඩායමකි. හර්මන් ඔවුන්ගේ වඩාත්ම කල්පවත්නා ගීත කිහිපයක ගෞරවය ලිවීමෙන් ඔවුන්ගේ සාර්ථකත්වයේ ප්‍රධාන භූමිකාවක් ඉටු කළ අතර එය අපගේ ලෝක මට්ටමේ ලේඛකයින් සහ රංගන ශිල්පීන්ගේ ලැයිස්තුවට සාදරයෙන් පිළිගනිමු.


ජලාශය චිත්‍රපට නිර්මාපකයාගේ නාමාවලියෙහි අයිතිය මිලදී ගෙන ඇත හෙන්රි ජැක්මන්.

ඔහු එකට වැඩ කිරීමට පටන් ගත්තේය හාන්ස් සිමර්වැනි blockbusters සඳහා දායක වීම The Pirates of the Caribbean හා කුං ෆු පැන්ඩා ඇතුළුව අසංඛ්‍යාත වෙනත් ජනප්‍රිය ගීත සඳහා මූලික නිර්මාපකයෙකු වීමට පෙර කැප්ටන් ඇමරිකා, රෙක්-ඉට් රැල්ෆ්හා ජුමන්ජි.

මෙම ගනුදෙනුව සිනමා සංගීත ලෝකයට රිසර්වෝයර් හි නවතම පියවර සනිටුහන් කරයි. මීට පෙර, ස්වාධීන ප්‍රකාශකයා චිත්‍රපට ලකුණු සහ ශබ්ද පට නිෂ්පාදන සමාගමක් වන Atlantic Screen Music සමඟ සහ Jackman ගේ දිගුකාලීන මිතුරෙකු සහ සහකරුවෙකු වන Hans Zimmer සමඟ JV නිර්මාණය කර ඇත.

නිර්මාතෘ සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී, Golnar Khosrowshahi, ගනුදෙනුව ගැන පවසන්නේ, “හෙන්රිගේ ජයග්‍රහණ සැබවින්ම තමන් වෙනුවෙන් කතා කරයි. ඔහු බ්ලොක්බස්ටර් චිත්‍රපටවල සහ ඉන් ඔබ්බට අපූරු සංගීතයක් ලබා දී ඇත. අපගේ වර්ධනය වන චිත්‍රපට ලකුණු නාමාවලියට ඔහුගේ කීර්තිමත් රචනා එකතු කිරීම ගැන අපි ආඩම්බර වෙමු.

Jackman තවදුරටත් පවසන්නේ, “Reservoir සමඟ ඇති මෙම අද්විතීය සහ ඉදිරි දැක්ම සහයෝගීතාවයට ස්තූතිවන්ත වන අතර, මට දැන් නිර්මාණාත්මකව ආශ්වාදජනක යැයි පෙනෙන කුමන ව්‍යාපෘති සඳහාද විශේෂ අවධානයක් යොමු කළ හැකිය. මේ සඳහා මම සුවිශේෂී ලෙස ස්තුතිවන්ත වෙමි. ”


මුසර්ක්AI බලයෙන් ක්‍රියාත්මක වන සංගීත හිමිකම් කළමනාකරණ සමාගමක්, කොරියානු සංගීත හිමිකම් සමාජය සමඟ හවුල්කාරිත්වයක් ඇති කර ගෙන ඇත, KOMCAඑක්සත් ජනපදයේ සියලුම ඩිජිටල් වේදිකා හරහා යාන්ත්‍රික හිමිකම් එකතු කිරීමට

KOMCA ගනුදෙනුව පසුගිය වසර කිහිපය තුළ Muserk සහ ආසියාව පුරා සංගීත හිමිකම් සංගම් අතර ව්‍යාප්ත වූ වෙනත් හවුල්කාරිත්වයන් මාලාවක් අනුගමනය කරයි. Muserk ජපානයේ විශාලතම සංගීත පරිපාලන සමාජය වන JASRAC සහ COMPASS (සිංගප්පූරුව), FILSCAP (පිලිපීනය), MCT (තායිලන්තය), MACP (මැලේසියාව), VCPMC (වියට්නාමය), WAMI (ඉන්දුනීසියාව) සහ IPRS (ඉන්දියාව) සමඟ ද එකතු වී ඇත. එක්සත් ජනපදයේ සියලුම ඩිජිටල් වේදිකා හරහා යාන්ත්‍රික අයිතිවාසිකම් එකතු කිරීමට

“මූසර්ක් ප්‍රධාන සංගීත අයිතිවාසිකම් සමිති සමඟ හවුල්කාරිත්වයන් ගණනාවක් හරහා එහි කැපී පෙනෙන එකතු කිරීමේ හැකියාවන් ඔප්පු කර ඇත. මෙම හවුල්කාරිත්වය හරහා, KOMCA එක්සත් ජනපද භූමිය තුළ ස්ථාවර යාන්ත්‍රික හිමිකම් එකතුවක් අපේක්ෂා කරන අතර සෑම වසරකම ඩිජිටල් සූරාකෑම් සඳහා වන රාජකීය සංචිතය වැඩි වන බැවින් කොරියානු සංගීත කෘති ආරක්ෂා කිරීම සඳහා උපායමාර්ගිකව සහයෝගී සබඳතාවක් ශක්තිමත් කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ, ”KOMCA සභාපති පවසයි. Ga Yeoul Chu.

“KOMCA සමඟ වැඩ කිරීමෙන් APAC කලාපයේ අපගේ හවුල්කාරිත්වය තවදුරටත් පුළුල් කිරීමට අපි සතුටු වෙමු. KOMCA ඇතුළු අපගේ සියලුම ආසියානු හවුල්කරුවන් ඔවුන්ගේ සාමාජිකයින්ගේ අයිතිවාසිකම් හැකි උපරිම ආකාරයෙන් ආරක්ෂා කිරීමට සහ එකතු කිරීමට උනන්දු වී ඇත. අපගේ සාර්ථකත්වය පැමිණෙන්නේ කට වචනයෙනි, එබැවින් Muserk කණ්ඩායම සහ සියලු පරාමිතීන් ලබා දීමේ ඔවුන්ගේ වාර්තාව ගැන මම ආඩම්බර වෙමි, ”Muserk ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී පවසයි. පෝල් ගෝල්ඩ්මන්.


කොන්කෝඩ් සංගීත ප්‍රකාශනය නෝර්වීජියානු ගීත රචකයෙකු/නිෂ්පාදකයෙකු අත්සන් කර ඇත ෆ්රෙඩ් බෝල් ලෝක ව්‍යාප්ත ප්‍රකාශන ගනුදෙනුවකට. දැන් ලන්ඩනයේ වෙසෙන හිට්මේකර්, Rhianna, Beyonce, Jay-Z, Eminem, Alicia Keys, Mariah Carey සහ තවත් බොහෝ කලාකරුවන් සමඟ රචනා කරමින් තමාටම නමක් ගෙන ඇත.

කලින් වෝනර් චැපල්ට අත්සන් කර රොක් නේෂන් විසින් ප්‍රකාශ කරන ලද, “ලව් ඔන් ද බ්‍රේන්” හිට්මේකර් පවසන්නේ ඔහු “කොන්කෝඩ්ගේ ලැයිස්තුවේ කොටසක් වීමට ලැබීම සතුටට කරුණක්” බවයි. උපුටා දක්වමින් කිම් ෆ්‍රැන්කිවිච්, evp of worldwide a&r at Concord Music Publishing, “දීප්තිමත්” දැක්මක් ඇති ලෙස. “එය සංගීතයට සැබෑ ආදරයක් ඇති සමාගමකි.”

Frankiewicz තවදුරටත් පවසන්නේ, “ඔහු විස්මිත ගීත රචකයෙක්/නිෂ්පාදකයෙක් මෙන්ම අපූරු මිනිසෙකි.” a&r හි අධ්‍යක්ෂ, ටොම් කෝල්සන්-ස්මිත්ඔහු සමඟ වැඩ කිරීමට ලැබීම වරප්‍රසාදයක් සහ සතුටක්” යයි තවදුරටත් පවසයි.


තෙවන පැති සංගීතයගෝලීය ස්වාධීන සංගීත ප්‍රකාශකයෙක්, එහි ලෝක ව්‍යාප්ත පරිපාලන ගනුදෙනුව දීර්ඝ කර ඇත කොලින් ස්ටෙට්සන්. ඔහු දශකයකට පෙර සමාගමට අත්සන් කළ බැවින්, ස්ටෙට්සන් ව්‍යාපාරයේ වඩාත්ම බහුකාර්ය රචනාකරුවන්, සංවිධායකයින් සහ ගීත රචකයෙකු බවට පත්ව ඇති අතර ඔහුගේ ලකුණු ලබා ගැනීම වැනි චිත්‍රපට වලින් සොයාගත හැකිය. Netflix ගේ නවතම ටෙක්සාස් චේන්සෝ සංහාරය නැවත ආරම්භ, පරම්පරාගත, Mayday, National Geographic’s Barkskins, සහ තවත්.

ගනුදෙනුව තාක්‍ෂණිකව පරිපාලන ගිවිසුමක් වුවද, තුන්වන පාර්ශ්ව සංගීතය නිර්මාණාත්මක, a&r සහ සමමුහුර්තකරණය සඳහාද ප්‍රායෝගික උපකාර ලබා දෙනු ඇත.

බහු මුහුණුවරකින් යුත් දක්ෂයෙකු වන ස්ටෙට්සන් සැක්සෝෆෝන් සහ ක්ලැරිනෙට් වාදකයෙකු ලෙස ඔහුගේ වැඩ කටයුතු සඳහා ප්‍රසිද්ධියක් උසුලන අතර Tom Waits, Arcade Fire, Bon Iver, TV On The Radio, Feist, Lou Reed, The Chemical Brothers, Animal Collective වැනි කලාකරුවන් සමඟ ක්‍රීඩා කර ඇත. , LCD Soundsystem, The National, Mogwai, Cult of Luna, Beacon, and Mario Batkovic, තවත් බොහෝ දේ අතර.

“Jeff Waye, සහ Third Side Music හි සිටින සෑම දෙනාම දැන් දශකයකට වැඩි කාලයක් තිස්සේ ආදරණීය මිතුරන් සහ පවුලේ අය වී ඇති අතර, මගේ වෘත්තිය සහ සංගීත කණ්ඩායම වෙත භාර දීමට වඩා අව්‍යාජ, සහායක සහ වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කරන පුද්ගලයින් පිරිසක් මට සිතාගත නොහැකි විය. සියල්ලෝම පැමිණෙන තෙක් බලා සිටිමු, ”ස්ටෙට්සන් පැවසීය.

“මම මුලින්ම කොලින්ව දැක්කේ මීට වසර දහයකට වැඩි කාලයකට පෙර කුඩා බාර් එකක ඒක පුද්ගල රංගනයක දී මා සිතන සෑම දෙයකම දාර සම්පූර්ණයෙන්ම ඉරා දමනු ලැබුවා. තනි අං වාදකයෙකු සඳහා අපට කුමක් කළ හැකිද යන්න ගැන මට අදහසක් නොතිබුණි, නමුත් TSM සංගීතමය වශයෙන් උද්යෝගිමත් දෙයකට සම්බන්ධ විය යුතු බව මම දැන සිටියෙමි. කිරීමට බොහෝ දේ ඇති බව පෙනී ගියේය! එය විස්මිත ධාවන තරඟයක් වන අතර, කොලින් සමඟ එක්ව දේවල් ගොඩනඟා ගැනීමට මහත් උද්‍යෝගයක් ඇත, විශේෂයෙන් පසුගිය වසර කිහිපය තුළ ඔහු වැඩිම ඉල්ලුමක් ඇති චිත්‍රපට නිර්මාපකයෙකු ලෙස නැගී සිටීමත් සමඟ. ජෙෆ් වේතුන්වන පැත්තේ සංගීතයේ සම-නිර්මාතෘ සහ COO.

Next Post

අදෝමගේ කුඩු හංගන් කෑගල්ල බන්ධනාගාරයට රිංගන්න හදලා

Thu Mar 24 , 2022
හොරොයින් ග්‍රෑම් 03 යි, මිලිග්‍රෑම් 539 ක් ප්‍රමාණයක් ගුද මාර්ගයේ සගවාගෙන කෑගල්ල බන්ධනාගාරය වෙත රැගෙන ගිය සැකකරුවෙකු අද (24) අත්අඩංගුවට ගත් බව බන්ධනාගර මුලස්ථානය පවසයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.