පුළුල් කළ ගිවිසුම යටතේ Spotify සඳහා යෙදුම් කොමිෂන් සභා ගාස්තු අඩු කිරීමට Google

Google Play වෙළඳසැලෙන් Spotify යෙදුම බාගත කරන පරිශීලකයින්ට Google Play හෝ Spotify හි වෙනම ගෙවීම් සේවා භාවිතයෙන් ශ්‍රව්‍ය ප්‍රවාහ සේවාවට දායක වන්නේද යන්න ඉක්මනින් තීරණය කිරීමට හැකි වනු ඇති බව සමාගම් බදාදා ප්‍රකාශ කළේය.

යාවත්කාලීන කරන ලද ගෙවීම් විශේෂාංගය මෙම වසර අගදී ක්‍රියාත්මක වන අතර Spotify හි ගෙවීම් සේවාව හරහා ප්‍රවාහ සේවාවට දායක වීමට පරිශීලකයින් තෝරා ගන්නේ නම්, Google වෙත කොමිස් ගාස්තු අඩු කිරීමට Spotify හට අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම ඉඩ දෙනු ඇත.

පසුගිය ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී, Apple සහ Epic Games අතර ඉහළ පෙළේ විශ්වාසභංග නඩුවෙන් ටික කලකට පසුව, අර්ධ වශයෙන්, යෙදුම තුළ මිලදී ගැනීම් සඳහා Apple හි සියයට 30 ක කොමිස් ගාස්තුව පිළිගත හැකි බව, Google ප්‍රකාශ කළේ ඇන්ඩ්‍රොයිඩ් යෙදුම තුළ සිය සේවා ගාස්තු අඩු කරන බවයි. 2022 ජනවාරි මාසයේ සිට සියයට 15 දක්වා දායකත්වයන්.

Spotify සහ Google අතර ආදායම් කොටසෙහි නිශ්චිත නියමයන් අනාවරණය කර නොමැත. නමුත් බදාදා Google විසින් නියමු වැඩසටහනක් ලෙස විස්තර කරන ලද හවුල්කාරිත්වය, Google Play භාවිතයෙන් Spotify දායකත්වයන් මිලදී ගන්නා පරිශීලකයින් සඳහා ඊටත් වඩා කුඩා කොමිස් ගාස්තුවක් ලබා දෙනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ. එම නිශ්චිත ප්‍රතිශතය ක්ෂණිකව පැහැදිලි නොවූවත්, Spotify හි ගෙවීම් විකල්පය භාවිතයෙන් මිලදී ගත් දායකත්වයන් සඳහා Google තවමත් කුඩා කප්පාදුවක් කරනු ඇත.

Spotify හි ප්‍රධාන ෆ්‍රීමියම් ව්‍යාපාරික නිලධාරි ඇලෙක්ස් නොර්ස්ට්‍රෝම් බදාදා ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් පැවසුවේ “වේදිකා සාධාරණත්වය පිළිබඳ ගැටළුව Spotify සඳහා ඉතා වැදගත් ය. “Spotify යෙදුම් සංවර්ධකයින්ට නව්‍යකරණය කිරීමට සහ සම මට්ටමේ ක්‍රීඩා පිටියක තරඟ කිරීමට නිදහස ඇති බව සහතික කිරීම සඳහා වසර ගණනාවක් පුරා ගමනක යෙදී සිටී. සංවර්ධකයින්, පරිශීලකයින් සහ සමස්ත අන්තර්ජාල පරිසර පද්ධතිය සඳහා ගෙවීම් තේරීම සහ අවස්ථා සඳහා මෙම ප්‍රවේශය ගවේෂණය කිරීමට Google සමඟ හවුල් වීමට ලැබීම ගැන අපි සතුටු වෙමු. අප එක්ව කරන කාර්යය අනෙකුත් කර්මාන්තයේ යෙදෙන මාවතක් දල්වනු ඇතැයි අපි බලාපොරොත්තු වෙමු. ”

Google හි vp නිෂ්පාදන කළමනාකාරිත්වය වන සමීර් සමට් තවදුරටත් පැවසුවේ, “Android සැමවිටම විවෘතභාවය සහ පරිශීලක තේරීමයි. මෙම පියවර ජංගම යෙදුම් වෙළඳසැල් සඳහා වැදගත් සන්ධිස්ථානයක් වන අතර Spotify වඩා හොඳ පළමු හවුල්කරුවෙකු මට සිතාගත නොහැක. ඔවුන් අප කරන තරමටම තේරීම අගය කරන අතර සමස්ත පරිසර පද්ධතියේ සෞඛ්‍යයට Android සහ Play හි වැදගත්කම සහ අඛණ්ඩ ආයෝජනය තේරුම් ගනී.

මෙම ලිපිය මුලින්ම දර්ශනය විය THR.com.

Next Post

නිල් පාට ගෑස් සිලින්ඩරයත් රු. 4500ට අලෙවි වෙයි

Thu Mar 24 , 2022
පිටතට වැඩි මිලට විකුණුවයි කොටගල නගරයේ උණුසුම් තත්ත්වය කොටගල නගරයේ තහනම් අලෙවිසැලක් නිකුත් කිරීමට විරෝධය පාමින් කොටගල නගරය සහ ඒ අවට වතුවල වතුකම්කරුවන් විශාල හැටන් – නුවරඑළිය ප්‍රධාන මාර්ගය හරස් කරමින් අද (24) විරෝධතාවයක නිරත විය. මෙම විරෝධතාවය අතරතුර විරෝධතාකරුවන් සහ උත්සව ශාලාවේ පිරිස් අතර දැඩි උණුසුම්කාරී තත්ත්වයක් පැවතිණි. කොටගල […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.