මිලියන 5ක් වටිනා රූපලාවන්‍ය ආලේපන තොගයක් අත්අඩංගුවට

සෞඛ්‍ය ගැටලු සහ අසාත්මිකතා ඇතිවීමේ අවදානම

රූපලාවන්‍ය කටයුතු සඳහා යොදා ගන්නා ලක්ෂ පනහක් වැනි වටිනා භාණ්ඩයක් නීතිවිරෝධී ඩුබායි සිට රැගෙන එමින් කටුනායක ගුවන් තොටුපොළ රේගු නිලධාරීන් පිරිසක් පෙරේදා (22) අලුයම අත්අඩංගුවට ගෙන ඇති බව රේගු මාධ්‍ය ප්‍රකාශක, අධ්‍යක්ෂ (නීති කටයුතු) සුදත්ත සිල්වා ප්‍රකාශ කළේය. .

රජය විසින් නිකුත් කරන ලද නිකුත් කළ ගැසට් පත්‍රයේ නිර්දේශවලට පටහැනි වීම, මෙම නියාමන අධිකාරියේ බලපත්‍රයක් නොමැතිව ලියාපදිංචි වී ඇති මෙම භාන්ඩ තොගය භාවිතා කරන්නන් හට සෞඛ්‍ය ගැටලු සහ අසාත්මිකතා ඇතිවීමේ අවදානමක් ඇති බැවින් රේගු නිලධාරීන් විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. නගරය සහ මීගමුව ප්‍රදේශයේ පදිංචි 10 දෙනකුගෙන් සමන්විත ව්‍යාපාරික පිරිසක් මෙම චිත්‍රපටය තොගය තම ගමන් මලුවල අසුර රැගෙන ගොස් ඇත.

ටී. කේ. ජී. කපිල – කටුනායක

The post මිලියන 5ක වටිනා රූපලාවන්‍ය ආලේපන තොගයක් අත්අඩංගුවට appeared first on අරුණ.

Next Post

ඇමති රියදුරු ඝාතනයේ එකම පවුලේ සිව් දෙනා රිමාන්ඩ්

Thu Mar 24 , 2022
බල ශක්ති අමාත්‍ය ගාමිණී ලොකුගේ මහතාගේ ආරක්ෂක රථයේ රියදුරු තියුණු ආයුධයකින් ඇන පහර දී ඝාතනය කිරීමට සම්බන්ධ යැයි කියන එකම පවුලේ සිව් දෙනා කැස්බෑව අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කිරීමෙන් අනතුරුව අප්‍රේල් 5 වැනි දින දක්වා රිමාන්ඩ් භාරයේ තබන ලෙස මහේස්ත්‍රාත් රුවන්තිකා මාරසිංහ මහත්මිය නියෝග කළාය .

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.