විමල් මාධ්‍යවේදීන්ට කියූ දේ

මුළු රටම හරිට ජාතික උදාහරණයක්

ඉතා ඉක්මනින් ආණ්ඩුවට තිබෙන බහුතර බලය අහිමිකරන බව ජාතික නිදහස් පෙරමුණේ නායක, විමල් වීරවංශ මහතා පවසයි.

“මුළු රටම හරිදැයි” ජාතික මහානායක හිමිවරුන් ප්‍රමුඛ මහා සංඝරත්නයට පිළිගැන්වීම සඳහා ආණ්ඩුවේ හවුල්කාර පක්ෂ 11 නායකයින් සහ නියෝජිතයින් අද මහනුවරට පැමිණි විමල් වීරවංශ මහතා මේ බව කියා සිටියේය.

දැනට අදහස් දැක්වූ ඒ මහතා,

“සර්ව පාක්ෂික සමුළුවක් කැඳවන්නේ ඔක්කෝම එකතුවෙලා සමගියෙන් වැඩකරන්න. අගමැති හිටපු කෙනෙකුට ඔයා කියලා කතා කරන්න තරම් උද්දච්ච මිනිහෙක් සල්ලි ඇමතිවරයාට පෙන්නුවා. ඊට අමතරව ඔහුට සමග නොවේ. එතනත් අතර ගැටුම. එහෙම උද්ධච්ච අවලස්සන අමෙරිකානුවෙක් තියාගෙන මේ රටට ඉදිරියට යන්න. අපි ඉතා ඉක්මනින් මේ ආණ්ඩුවට තියෙන 113ක බහුතරේ නැති කරනවා ඔය උද්දච්ච පාලනය අවසන් කරන්න.මොන රාජපක්ෂ කෙනෙක්වත් ආය පාලනයට ගන්න අපි ජීවිතේට කඩේ යන්න බලාපොරොත්තුවක් තියෙනවා. අපි මේ රටට ආදරය දේශපාලනය කරන්නේ. අපේ තනතුරු ගැන වද නොවෙන්නේ. තනතුරු අතහරින මානසිකත්වයක් තියෙන්නේ රටට ආදරය නිසා. මේ රටේ වෙනත් රටක කොළණියක් වෙන්න මේ රටේ සම්පත් විජාතිකයින්ට බිලිදෙන්න ඉඩදීලා බලන්න ඉන්න බැරි නිසා අපි මේ ක්‍රමය භාවිතා කරනවා.

The post විමල් මාධ්‍යවේදීන්ට කියූ දේ appeared first on අරුණ.

Next Post

ජෝ ජෝනාස් ලාස් වේගාස් විවාහ මංගල්‍යයේදී 'අහඹු සිදුවීම්' කතා කරයි, 'අද රාත්‍රී ප්‍රදර්ශනයේ' ස්මාෂ් මුත්ගේ 'ඕල් ස්ටාර්' නාට්‍යමය කවරය ඉරා දමයි

Thu Mar 24 , 2022
මොකක්ද ජෝ ජෝනාස්ඔහු සමඟ වේදිකා ගත වීමට පෙර විකාර පූර්ව-සංදර්ශන දින චර්යාව ජෝනාස් සහෝදරයෝ? බදාදා රාත්‍රියේ (මාර්තු 23) ගායකයා නතර වූ විට අපි දැන ගත්තෙමු එම අද රෑ සංදර්ශනය ඔහුගේ නව MTV රියැලිටි වැඩසටහන ප්‍රචාරය කිරීමට පොප්ස්ටාර් කෙනෙක් වෙනවා සහ ඔහුගේ රහස් පොම්ප කිරීමේ චාරිත්‍රය සත්කාරක ජිමී ෆැලන් සමඟ බෙදා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.