‘සර්ව පාක්ෂික සමුළුව නෛතික බලයක් නැති කතා පෙට්ටියක්‘

සර්ව පාක්ෂික සමුළුව නෛතික බලයක් නැති කතා පෙට්ටියක් පමණක් බව කොළඹ දිස්ත්‍රික් මන්ත්‍රී ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා මහතා:-(සජබ) පාර්ලිමේන්තුවේ දී පැවසීය.

Next Post

ඉන්ධන හිඟය ගැන ඇමතිගෙන් ප්‍රකාශයක්

Thu Mar 24 , 2022
අලුත් අවුරුදු සමය වන විට වෙන දේ අලුත් අවුරුදු සමය වන විට කිසිදු ගැටලුවකින් තොරව ඉන්ධන බෙදා හැරීමේ කටයුතු සිදු කරන බව බලශක්ති අමාත්‍ය ගාමිණී ලොකුගේ මහතා පවසයි. අමාත්‍යවරයා පවසන්නේ, මේ වන විටත් ඉන්ධන පිරවුම්හල් වෙත යොමු කරන ඉන්ධන බවුසර් නැවත හරවා එවන තත්ත්වය උද්ගත වී ඇති බවයි. දැනට අදහස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.