හොඳම එල්ටන් ජෝන් ගීත 75: කාර්ය මණ්ඩල ලැයිස්තුව

සංගීතඥයෙකු ලෙස එල්ටන් ජෝන්ගේ පුරාවෘත්ත 50-අවුරුදු ධාවනයේ සමස්තය ඇගයීමට උත්සාහ කිරීම උපක්‍රමශීලී යෝජනාවකි, මන්ද බොහෝ ආකාරවලින් ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතය සෑම විටම වෙනම ධාවන පථ දෙකක ධාවනය වී ඇත.

එක් අතකින්, ඔහු එල්ටන් ජෝන් ද පොප් පිළිමය වේ – දරුණු විලාසිතා ප්‍රකාශයන්, කීර්තිමත් යුගල, විස්තීරණ ඇල්බම සහ චාරිකා, හරස් වේදිකා සර්වප්‍රකාර, සහ බොහෝ ප්‍රතිමූර්ති පහරවල් පිටුපස සිටින පුද්ගලයා. අනෙක් අතට, ඔහු එල්ටන් ජෝන් නම් රොක් ගායකයා/ගීත රචකයෙකි – (දිගුකාලීන නිර්මාණශීලී සහකරු බර්නි ටෝපින් සමඟ) ලෙවන් හෙල්ම් සහ ලියොන් රසල් පිළිමයට පාත්‍ර වූ පුද්ගලයා, ඔවුන්ගෙන් තනි ගීත කිසිවක් නොගෙන සම්පූර්ණ බටහිර තේමා ඇල්බම සෑදූ අතර, ඔහු ප්‍රමාද වී සොයා ගන්නා ලදී. – Ryan Adams සහ Low Connie වැනි කලාකරුවන්ගේ වෘත්තීය ආශ්වාදයක්, ඔහු ඉතිහාසයේ වඩාත්ම ආවරණය කරන ලද පියානෝ බැලඩ් කිහිපයක් සම-පදවා ඇත, ඔහු දවස අවසානයේදී The Captain and the Kid හි අඩක් පමණක් විය. එය ඔබගේ එල්ටන් ප්‍රියතමයන් පිළිබඳ ඕනෑම සාකච්ඡාවක් භින්නෝන්මාද අත්දැකීමක් සේ දැනිය හැක.

එක් දෙයක් ස්ථිරයි, කෙසේ වෙතත් – ඔබට තෝරා ගැනීමට බොහෝ දේ ඇත. එල්ටන් ජෝන්ට වඩා බීට්ල්ස් වෙතින් පිටත කිසිදු කලාකරුවෙකු පසුගිය වසර 60 තුළ පොප් සහ රොක් කැනන දෙකටම වඩා වැඩි යමක් අදහස් කළේ නැත, සංගීත ian යෙකුට ඕනෑම ප්‍රභේදයකින් ලබා ගැනීමට අපේක්ෂා කළ හැකි සාර්ථකත්වයේ සහ දිගුකාලීන පැවැත්මේ සෑම මිනුමක්ම පාහේ ඉටු කර ඇත. ඔහුට Billboard Hot 100 No. 1 හිට්ස්, Billboard 200 No. 1 ඇල්බම, Rock and Roll Hall of Fame induction, the Walk of Fame තරුව, Kennedy Center Honor, නයිට් පදවිය. ඔහුට පසුගිය වසර 50 තුළ වැඩියෙන්ම අලෙවි වූ ගීතය ලැබී ඇත, ඔහු පවසන ගීතයක් සමඟින් ඔහු මුළු තුන් වතාවක්ම වාදනය කර හරියටම එක් වරක් සවන් දුන්නේය. ඔහුට වඩාත් අස්පෘශ්‍ය වෘත්තීය සලකුණු ද ඇත: ඔහුගේ ගීත සමඟ ප්‍රකට චිත්‍රපට ගායනා කිරීම, අසම්භාව්‍ය සහකරුවන් සමඟ පෙරළිකාර රංගනයන්, 1994 දී ඩිස්නි නැරඹීමේ වයසේ සිටි ඕනෑම අයෙකුගේ ළමා කාලයේ ප්‍රධාන භූමිකාවක්. ලෝකයේ හොඳම ගීත පහමේ දැන්, ඔහුගේ 75 වැනි උපන්දිනයෙන් දිනක් පමණක් ඉවත් කර ඇත.

එම එළඹෙන පුද්ගලික සන්ධිස්ථානය සැමරීම සඳහා (ඔහුගේම ලබා දී ඇතත් ඓතිහාසික උපන් දිනය සමරු, සැසඳීමේ දී අපගේ ඒවා සුදුමැලි වනු ඇත) අපි අපගේ ප්‍රියතම එල්ටන් ජෝන් ගීත 75 ලැයිස්තුවක් එකතු කර ඇත්තෙමු. ඒ සියල්ල තවමත් ඔහුගේ පරම්පරා ගණනාවක් පුරා දිවෙන වෘත්තීය ජීවිතය මතුපිටින් සීරීමට ලක්වෙමින් පවතී – තවද තවත් බොහෝ දේ පැමිණීමට ඇති බවට අපට සැකයක් නැත – නමුත් ඔබේම රෙජිනෝල්ඩ් ඩ්වයිට් ගමන කහ ගඩොල් පාරක් හෝ ටම්බල්වීඩ් සම්බන්ධතාවයක් වුවද, අපි ඔබෙන් බලාපොරොත්තු වෙමු’ ආදරය කිරීමට මෙහි බොහෝ දේ සොයාගත හැකිය. ශ්‍රීමත් එල්ටන් ට සුභ උපන්දිනයක් වේවා. අනෙක් සියල්ලන්ටම, ජනප්‍රිය සංගීතයේ ඉතිහාසයේ වඩාත්ම මෙලොව නොවන නාමාවලිවලින් එකකට කාලානුරූප ගුවන් ගමනක දී අප සමඟ පිපිරෙන්න.

Next Post

කට්ක්ලිෆ් කොමසාරිස්ගේ විශේෂ සහකාර ලෙස නම් කරන ලදී

Thu Mar 24 , 2022
පාපන්දු පුහුණුකරු වෘත්තියේ ප්‍රවීණයෙකු වන ඩේවිඩ් කට්ක්ලිෆ් අග්නිදිග සමුළුව විසින් පාපන්දු සබඳතා කොමසාරිස්ගේ විශේෂ සහකාර ලෙස නම් කර ඇත.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.