Foo Fighters, Jon Batiste, HER, Nas & Chris Stapleton 2022 Grammys හිදී රඟ දැක්වීමට

පටිගත කිරීමේ ඇකඩමිය 2022 සඳහා අතිරේක රංගන ශිල්පීන් පස් දෙනෙකු බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 24) නිවේදනය කළේය ග්රැමීස්: ජෝන් බැටිස්ට්, Foo සටන්කරුවන්, ඇයට, නාස් හා ක්රිස් ස්ටැපල්ටන්.

අප්‍රේල් 3 උත්සවයට ගීත ඇතුළත් විශේෂ In Memoriam කොටසද ඇතුළත් වේ ස්ටීවන් සොන්ඩ්හයිම් විසින් සිදු කරන ලදී සින්තියා එරිවෝ, ලෙස්ලි ඔඩම් ජූනියර්, බෙන් ප්ලැට් හා රේචල් සෙග්ලර්.

කලින් නිවේදනය කළේ රංගන ශිල්පීන් ය ඔස්බෝන් සහෝදරයන්, BTS, Brandi Carlile, බිලී අයිලිෂ්, ලිල් නාස් එක්ස් සමග ජැක් හාර්ලෝ හා ඔලිවියා රුද්රිගෝ.

ට්‍රෙවර් නෝවා ලාස් වේගාස් හි MGM Grand Garden Arena වෙතින් සජීවීව විකාශනය වන මෙම ප්‍රසංගය සත්කාරකත්වය සැපයීමට සූදානම් වේ.

වයස අවුරුදු 91 දී නොවැම්බර් මාසයේදී මිය ගිය Sondheim, අට වතාවක් Grammy ජයග්රාහකයෙකු විය. ඔහුගේ බැලඩ් “ක්ලෝවුන්ස් යවන්න” වෙතින් පුංචි රාත්‍රී සංගීතය වසරේ ගීතය සඳහා 1975 Grammy සම්මානය දිනා ගත්තේය. එය එම ගෞරවය ලබා ගත් තුන්වන සහ නවතම Broadway ගීතය විය.

Sondheim ටෝනි අටක්, ඔස්කාර් සම්මානයක්, නාට්‍ය සඳහා පුලිට්සර් ත්‍යාගයක්, කෙනඩි මධ්‍යස්ථානයේ ගෞරව සහ ජනාධිපති පදක්කම්, අනෙකුත් ඉහළ පෙළේ සම්මාන අතරට ද හිමි විය. ඔහු 1975 දී ගීත රචකයන්ගේ හෝල් ඔෆ් ෆේම් වෙත ඇතුළත් වූ අතර 1999 දී එම සංවිධානයේ ඉහළම ත්‍යාගය වන ජොනී මර්සර් සම්මානය ලබා ගත්තේය.

මෙම වසරේ ග්‍රැමී සම්මාන උළෙලේදී Sondheim හට උපහාරයක් පිරිනැමීමෙන්, Broadway ගේ විශිෂ්ටතම දක්ෂතා සඳහා වූ මරණින් පසු ටෝනිවරුන් අභිබවා යන ලෙස ප්‍රදර්ශනය කරනු ඇත. Tonys ජූනි 12 විකාශය වීමට නියමිතයි.

බ්‍රෝඩ්වේ සංගීත සංදර්ශනයේ දෙවන චිත්‍රපට අනුවාදයේ Zegler රංගනයෙන් දායක වේ බටහිර අතුරු කතාව (ඒ සඳහා Sondheim සමඟ එකතු විය ලෙනාඩ් බර්න්ස්ටයින් ගීත ලිවීමට). ඉරිදා (මාර්තු 27) 94 වැනි වාර්ෂික ඇකඩමි සම්මාන උළෙලේදී හොඳම චිත්‍රපටය ඇතුළුව ඔස්කාර් සම්මාන හතක් සඳහා මෙම චිත්‍රපටය නම් කර ඇත.

ඔඩොම් සහ ප්ලැට් යන දෙදෙනාම මේ වසරේ ග්‍රැමි සම්මානයට නිර්දේශ වී ඇත මියාමි හි එක් රාත්‍රියක්… හා හිතවත් ඉවාන් හැන්සන්පිළිවෙලින්.

Batiste වසරේ හොඳම ගීත ඇල්බමය ඇතුළුව නිර්දේශ 11ක් සමඟින් මේ වසරේ ප්‍රමුඛතම ග්‍රැමී නාමයෝජනා වේ. අපි ඉන්නේ සහ “නිදහස” සඳහා වසරේ වාර්තාව. ඇයට වසරේ ඇල්බමය ඇතුළුව නාමයෝජනා අටක් ඇත මගේ මනස පිටුපස සහ “Fight for You” සඳහා වසරේ ගීතය හොඳම මුල් ගීතය සඳහා පසුගිය වසරේ ඔස්කාර් සම්මානය හිමි විය.

Foo Fighters හට හොඳම රොක් ඇල්බමය ඇතුළුව නාමයෝජනා තුනක් ඇත මධ්‍යම රාත්‍රියේ බෙහෙත්. ස්ටැප්ල්ටන්ට හොඳම රට ඇල්බමය ඇතුළුව නාමයෝජනා තුනක් ඇත නැවත ආරම්භ කිරීම. Nas ට හොඳම රැප් ඇල්බමය ඇතුළුව නිර්දේශ දෙකක් ඇත රජුගේ රෝගය II.

Oscar සම්මාන උළෙල සඳහා ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිත Zegler සහ HER යන දෙදෙනාටම දින හතක් ඇතුළත ප්‍රධාන සම්මාන උළෙලක පෙනී සිටින දෙවන අවස්ථාව මෙය වනු ඇත.

64 වන වාර්ෂික Grammy සම්මාන අප්‍රේල් 3 ඉරිදා රාත්‍රී 8ට ET/5 pm PT ට CBS ඔස්සේ සජීවීව විකාශය කෙරේ. මෙම සංදර්ශනය Paramount+ හි සජීවීව සහ ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ කිරීමට ද ලබා ගත හැකිය.

මෙම සංදර්ශනය පටිගත කිරීමේ ඇකඩමිය සඳහා ෆුල්වෙල් 73 නිෂ්පාදන විසින් නිෂ්පාදනය කරනු ලැබේ. රාජ් කපූර් ප්‍රදර්ශනකරු සහ විධායක නිෂ්පාදක ලෙස සේවය කරන අතර, බෙන් වින්ස්ටන් සහ ජෙසී කොලින්ස් විධායක නිෂ්පාදකවරුන් ලෙසද, ජෙනා රූසන්-ක්ලේ සම-විධායක නිෂ්පාදක ලෙසද කටයුතු කරයි. Hamish Hamilton නැවතත් අධ්‍යක්ෂවරයා ලෙසත්, Eric Cook අධීක්ෂණ නිෂ්පාදක ලෙස Tabitha D’umo, Patrick Menton, Fatima Robinson සහ David Wild නිෂ්පාදක ලෙසත් පැමිණේ.

Next Post

7 වන සතිය: සතියේ කාන්තා ගොල්ෆ් ක්‍රීඩිකාවන්

Thu Mar 24 , 2022
අග්නිදිග සමුළුව 2022 කාන්තා ගොල්ෆ් වාරයේ 7 වන සතිය සඳහා සතියේ ක්‍රීඩිකාවන් ප්‍රකාශයට පත් කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.