Luis Fonsi ගේ ‘Ley de Gravedad’ ලතින් පොප් ඇල්බම ප්‍රස්ථාරයේ හොඳම 10 අතරට පිවිසෙයි

ලුයිස් ෆොන්සි ඔහුගේ 11 වැනි ඉහළම 10 උපයා ගනී දැන්වීම් පුවරුවගේ ලතින් පොප් ඇල්බම සටහන ලෙස Ley de Gravedad මාර්තු 26 දිනැති ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල අංක 5 හි ආරම්භ වේ. ඔහුගේ 10 වැනි චිත්‍රාගාර ඇල්බමය ආරම්භ වන්නේ එහි පළමු ලුහුබැඳීමේ සතිය මාර්තු 17 න් අවසන් වූ පසු එක්සත් ජනපදයේ උපයාගත් සමාන ඇල්බම ඒකක 3,000 කින් බව ලුමිනේට්, කලින් MRC දත්ත වලට අනුව ය.

ධාවන පථ 16 කට්ටලය මාර්තු 11 වන දින Universal Music Latino/UMLE හරහා නිකුත් කරන ලදී. එය Fonsi හි දිගුකාලීන සහයෝගිතාකරුවන් වන Andrés Torres සහ Mauricio Rengifo විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලදී, තිදෙනා විසින් රචනා කරන ලද අතර, Nicky Jam, Farruko, Rauw Alejandro, Myke Towers වෙතින් විශේෂාංග ඇතුළත් වේ. සෙබස්තියන් යාත්‍රා, Cali y El Dandee සහ තවත් අය.

බොහෝ ලතින් පොප් ඇල්බම සමඟ සම්මතය ලෙස, සම්ප්‍රදායික ඇල්බම අලෙවිය සහ ප්‍රවාහ ක්‍රියාකාරකම් පළමු සතියේ එකතුව බලගන්වයි. එම ආරම්භක එකතුවෙන්, ඇල්බම අලෙවිය ඒකක 2,000 කින් සමන්විත වන අතර, 1,000 ප්‍රවාහයට සමාන ඇල්බම හෝ SEA ඒකක වලින් සමන්විත වේ, එය ඇල්බමයේ ගීතවල ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ මිලියන 1.47 ට සමාන වේ.

ලතින් පොප් ඇල්බම ප්‍රස්ථාරය MRC දත්ත මගින් සම්පාදනය කරන ලද සමාන ඇල්බම ඒකක වලින් මනිනු ලබන බහුමිතික පරිභෝජනය මත පදනම්ව එක්සත් ජනපදයේ සතියේ වඩාත්ම ජනප්‍රිය ලතින් පොප් ඇල්බම ශ්‍රේණිගත කරයි. ඒකකවලට ඇල්බම අලෙවිය, ට්‍රැක් සමාන ඇල්බම (TEA) සහ ප්‍රවාහයට සමාන ඇල්බම (SEA) ඇතුළත් වේ. සෑම ඒකකයක්ම ඇල්බමයකින් ගීත මගින් ජනනය කරන ලද එක් ඇල්බම අලෙවියක් හෝ ඇල්බමයකින් විකුණන ලද තනි ගීත 10ක් හෝ දැන්වීම්-සහාය දක්වන 3,750ක් හෝ ඉල්ලුම මත ගෙවූ/දායකත්ව 1,250කට සමාන වේ.

Ley de Gravedad ෆොන්සිට එයාගේ 11 වෙනි එක දෙනවා අංක 2-ඉහළ කට්ටලය දක්වා දිවෙන ඉහළම 10 Eterno 2000 දී. ඔහු ඔහුගේ පෙර උත්සාහය ඇතුළුව ඇතුළත් කිරීම් 14 ක ලේඛනාගාරයක් අතර අංක 1 ඇල්බම හතරක් තබා ඇත. විදාසති 43 ක නායකයා, 1985 දී දියත් කරන ලද සංඛ්‍යාවෙන් පස්වන-වැඩිම, එහි 163 වැනි සතියේ පළමු 10 (වර්තමාන සමීක්ෂණයේ අංක 7 හි) ස්ථාවරව තබා ගනී.

වෙනත් තැනක, ලේ Top Latin Albums හි අංක 27 න් ආරම්භ වේ, එසේම ඔහුගේ පළමු ප්‍රවේශයද ඉන් පසුවය විදා 2019 දී.

සෙබස්තියන් යාත්‍රා සහ නිකී ජෑම් (අංක 31 මංගල සහ උච්චතම අවස්ථාව 2019), ෆරුකෝ (අංක 30) සමඟින් “පර්ෆෙක්ටා” සමඟින් “ඩේට් ලා වුල්ටා” යන සියලුම මෙට්‍රික් හොට් ලතින් ගීත ප්‍රස්ථාරයේ ගීත හතරක් මෙම කට්ටලයට පෙර විය. 2021 ජනවාරි මාසයේ උච්චතම අවස්ථාව), Rauw Alejandro සමඟ “Vacío” (2021 ජූනි මාසයේ අංක 23 ට ඉහළ ගියේය), සහ Myke Tower සමඟ “Bésame” (No. 3 high, Nov. 2021)

Latin Airplay මත, ලේ අංක 1 තුනක් ලබා දුන්නේය: “දිනය ලා වුල්ටා” (නොවැ. 2019), “වාසියෝ” (මැයි 2021) සහ “බෙසමේ” (නොවැ. 2021). වත්මන් සතියේ එක් ධාවන පථයක් ඉතිරිව ඇත: Myke Towers සමඟ අංක 31 හි ඇති “Vacaiones”, මිලියන 3ක ප්‍රේක්ෂක ප්‍රතිපෝෂණ සමඟ, 3% කින්, මාර්තු 20 න් අවසන් සතියේ එක්සත් ජනපදයේ උපයා ඇත.

Next Post

ප්‍රදේශ කිහිපයකට වැසි

Thu Mar 24 , 2022
කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමෙන්තුවෙන් නිවේදනයක් අද (24) උතුරු, උතුරු මැද, නැඟෙනහිර, මධ්‍යම, සබරගමුව සහ එම පළාතේ පස්වරු 2.00ට පමණ පසු එම ස්ථානයේ වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව නිවේදනය කරයි. එම කාලයේ දී බස්නාහිර වෙරළබඩ ප්‍රදේශය වැසි ස්වල්පයක් ඇති විය හැකි ය. ගිගුරුම් සහිත වැසි […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.