Rachel Zegler, Jill Scott & Jake Gyllenhaal 2022 ඔස්කාර් සම්මාන ඉදිරිපත් කරන්නන්ගේ අවසන් කණ්ඩායම අතරට

රේචල් සෙග්ලර්, ජිල් ස්කොට්, ජේක් ගිලෙන්හාල්, ජොෂ් බ්‍රෝලින්Jacob Elordi, Jason Momoa, JK සිමන්ස් සහ ටෙනිස් පුරාවෘත්තයන් වන සෙරීනා විලියම්ස් සහ වීනස් විලියම්ස් 2022 සඳහා ඉදිරිපත් කරන්නන්ගේ අවසන් කණ්ඩායම අතර වේ. ඔස්කාර්ප්‍රදර්ශන නිෂ්පාදකයින් වන Will Packer සහ Shayla Cowan විසින් බදාදා (මාර්තු 23) නිවේදනය කරන ලදී.

Zegler Steven Spielberg ගේ reboot එකේ රඟපානවා බටහිර පැත්ත කතාවහොඳම පින්තූරය ඇතුළුව ඔස්කාර් සම්මාන හතක් සඳහා නම් කර ඇත. හොලිවුඩ් වාර්තාකරු බව අඟහරුවාදා ප්‍රවෘත්තිය පළ කළේය Zegler ඉදිරිපත් කිරීමට ආරාධනා කර තිබුණි සම්මාන උළෙලේදී අන්තර්ජාලයේ යම් ආන්දෝලනයක් ඇති කිරීමෙන් පසුව ඇය ප්‍රසංගයට ආරාධනා නොකළ බව හෙළි කළාය.

බ්‍රෝලින් සහ මොමෝවා රංගනයෙන් දායක වේ ඩන්, හොඳම පින්තූරය ඇතුළුව ඔස්කාර් සම්මාන 10ක් සඳහා නම් කර ඇත. විලියම් ෆ්‍රෝලිගේ චරිතය වෙනුවෙන් සිමන්ස් ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා නිර්දේශ වී ඇත රිකාඩෝස් වීමනාමයෝජනා තුනක් ලැබුණු.

විලියම්ස් සහෝදරියන්, ඇත්ත වශයෙන්ම, හදවතේ සිටිති රිචඩ් රජු, එය හොඳම චිත්‍රය, හොඳම නළුවා (විල් ස්මිත්) සහ හොඳම මුල් ගීතය (ඩික්සන් සහ බියොන්සේ නෝල්ස්-කාටර්ගේ “බී ලයිව්”) ඇතුළුව ඔස්කාර් සම්මාන හයක් සඳහා නම් කර ඇත. ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල අඟහරුවාදා නිවේදනය කළේ බියොන්සේ විසින් එම ගීතය විකාශනය කරන බවයි.

ස්කොට් වඩාත් ප්‍රචලිතව ඇත්තේ ග්‍රැමී සම්මාන තුනකින් පිදුම් ලැබූ ගායිකාවක් ලෙසිනි, නමුත් ඇය ඇතුළුව නාට්‍ය චිත්‍රපට අටක ද පෙනී සිට ඇත. ඇයි මම විවාහ වුණේ (සහ එහි අනුප්‍රාප්තිය) සහ නගින්න.

එලෝර්ඩි, 24 හැවිරිදි ඕස්ට්‍රේලියානු හද ගැස්ම, HBO මාලාවේ ඔහුගේ භූමිකාව සඳහා වඩාත් ප්‍රසිද්ධය. Euphoria.

කලින් ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද ඉදිරිපත් කරන්නන් අතර Halle Bailey, Stephanie Beatriz, Ruth E. Carter, Sean “Diddy” Combs, Kevin Costner, Jamie Lee Curtis, DJ Khaled, Jennifer Garner, HER, Tiffany Haddish, Woody Harrelson, Tony Hawk, Anthony Hopkins, Samu Hopkins ජැක්සන්, ලිලී ජේම්ස්, ඩැනියෙල් කලූයා, සෝ ක්‍රාවිට්ස්, මිලා කුනිස්, ලේඩි ගගා, ජෝන් ලෙගුයිසාමෝ, සිමු ලියු, රමි මලෙක්, ෂෝන් මෙන්ඩිස්, බිල් මරේ, ලුපිටා නියොන්ගෝ, එලියට් පේජ්, රෝසි පෙරෙස්, ටයිලර් පෙරී, ක්‍රිස් රොක් Tracee Ellis Ross, Naomi Scott, Kelly Slater, Wesley Snipes, Uma Thurman, John Travolta, Shaun White සහ Yuh-Jung Youn.

94 වැනි ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල මාර්තු 27 ඉරිදා හොලිවුඩයේ ඩොල්බි රඟහලේදී පැවැත්වේ. මෙම සංදර්ශනය ABC ඔස්සේ රාත්‍රී 8ට ET/5 pm PT සහ ලොව පුරා ප්‍රදේශ 200කට වඩා වැඩි ගණනක සජීවීව විකාශය කෙරේ.

Next Post

මුහුද මැද අතරමංවූ රුවල් නැව හම්බන්තොටට

Thu Mar 24 , 2022
හම්බන්තොට ප්‍රදේශයට ඔබ්බෙන්වූ දකුණු මුහුදු ප්‍රදේශයේදී ආපදාවට පත්වූ විදේශීය රුවල් යාත්‍රාවක් සහ විදේශීකයන් දෙදෙනකු නිරුපද්‍රිතව හම්බන්තොට වරාය වෙත රැගෙන ආ බව නාවික හමුදාව පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.