William Lee Golden & The Goldens: ප්‍රභේද තුනක්, පරම්පරා තුනක්, ඇල්බම තුනක්

“තාත්තාට අවුරුදු 83 යි, දැන් ඔහුට පැත්තක් තියෙනවා” ක්රිස් ගෝල්ඩන් කියයි දැන්වීම් පුවරුව මෙම සිකුරාදා (මාර්තු 25) නිකුත් කිරීමට පෙර ගෝල්ඩන් ක්ලැසික්වෙළුම් තුනකින් යුත්, දිගුකාලීනව නැංගුරම් ලා ඇති ප්‍රභේද-විශාල කට්ටලයක් ඕක් රිජ් කොල්ලා විලියම් ලී ගෝල්ඩන්.

“මෙම ඇල්බම පටිගත කිරීම සඳහා මගේ පවුලේ අය සහ සමීප මිතුරන් සමඟ චිත්‍රාගාරයට යාම ඉතා විනෝදජනක විය” යනුවෙන් විලියම් ලී පවසයි. රට සහ Gospel Music Halls of Fame. “අපගේ ජීවිතයට බලපෑ ගීත පටිගත කිරීම සහ මේ දිනවල සෑම තැනකම පෙනෙන නිෂේධාත්මක හා වෛරයෙන් මිදීම අපට වැදගත් විය.”

ගෝල්ඩන් ක්ලැසික්, විලියම් ලීගේම ඩාවා ලේබලය මත, විලියම් ලී, පුතුන් වන ක්‍රිස්, ක්‍රේග් සහ රස්ටි, මුණුබුරන් වන එලිසබෙත්, රෙබෙකා සහ එලියා (ක්‍රිස්ගේ දරුවන්) සහ ප්‍රකට බාස් ගායක ආරොන් මැක්කූන් ඇතුළත් ඇල්බම තුනකින් සමන්විත වේ. පැරණි රට පල්ලිය “එය රාත්‍රී කාලය”, “රුධිරයේ බලය”, “මෘදු හා මුදු මොළොක් ලෙස” සහ “ඇයි ස්වාමීනි?” වැනි ශුභාරංචි සම්භාව්‍ය ඇතුළත් වේ. රට උච්චාරණ Johnny Cash ගේ “I Still miss Someone”, Hank Locklin ගේ “Send Me the Pillow That You Dream” සහ Ray Price ගේ “For the Good Times” වැනි රට ප්‍රමිතීන් දක්වයි. දක්ෂිණ උච්චාරණ විලියම් ලී විසින් The Beatles හි “The Long and Winding Road” හි චලනය වන නිරූපණය, ක්‍රිස් විසින් Tom Petty ගේ “Southern Accent” පිළිබඳ කල්පනාකාරී ලෙස ගැනීම සහ Bob Seger ගේ “Hollywood Nights” හි Rusty ගේ නවීකරණය කරන ලද අනුවාදය ඇතුළත් වේ. ද ඊගල්ස්ගේ “ටේක් ඉට් ඊසි” හි ගෝල්ඩන්ස්ගේ භ්‍රමණය ව්‍යාපෘතියේ වර්තමාන තනි වන අතර එය පෙර-ඇණවුම් සමඟ ක්ෂණිකව ලබා ගත හැකිය.

“මම මගේ පිරිමි ළමයින්ව සියලු වර්ගවල සංගීතයට ආදරය කිරීමට ඇති දැඩි කළ අතර එය සෑම ගීතයකම සැබවින්ම පෙන්නුම් කරයි,” විලියම් ලී පවසයි. “මගේ පුතුන් අතිශයින් දක්ෂ වන අතර තනි කලාකරුවන් සහ ගීත රචකයන් ලෙස ඔවුන්ගේම සාර්ථකත්වයන් ලබා ඇත. මගේ මුනුබුරා වන එලියා සහ මිණිබිරිය එලිසබෙත් යන දෙදෙනාම ව්‍යාපෘතිය පුරාවටම ගීත කිහිපයකට ඇතුළත් කර ඇත. මේ දවස්වල ඔබට කලාතුරකින් ඇසෙන දෙයක් වන CD තැටි තුනම පුරාවටම පවුලේ ගතිකත්වය ඔබට සැබවින්ම දැනිය හැකිය.

මත දක්ෂිණ උච්චාරණ බ්‍රවුන් විශ්ව විද්‍යාලයේ නවකයෙකු වන එලියා මෙහි මංගල දර්ශනය වන ඕක් රිජ් බෝයිස් සම්භාව්‍ය “එල්විරා” හි පෙරමුණ ගනී. “ඔහු සම්භාව්‍ය ගීතයකට තරුණ අර්ථකථනයක් ගෙනා අතර ඔහු එයට ඔහුගේම භ්‍රමණයක් යෙදුවේය,” ක්‍රිස් ආඩම්බරයෙන් පවසයි. “ඔහු ඒ නිල් ඇස් ඇති ආත්මයෙන් වැඩි ප්‍රමාණයක් එයට ගෙනාවා.”

ඔහුගේ පියා මෙන් දිගු කෙස් සහ රැවුලක් ක්‍රීඩා කරන ක්‍රේග් අවධානයෙන් ඈත්ව සිටින නමුත් ග්‍රෙග් ඇල්මන්ගේ “බහු වර්ණ කාන්තාව” ගායනා කරමින් ඔහුගේ පටිගත කිරීම ආරම්භ කරයි. ක්‍රිස් සහ රස්ටි යන දෙදෙනාම ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පීන් වේ. ඔවුන් මීට පෙර ද ගෝල්ඩන්ස් ද්විත්වය ලෙස එපික් සහ කැපිටල් හි ඇල්බම නිකුත් කළ අතර සාර්ථක ඒකල වෘත්තීය ජීවිතයක් ගත කර ඇත. සදර්න් ගෝස්පල් සංගීත සහකාර විසින් වසරේ ගීත රචකයා ලෙස සම්මානයට පාත්‍ර වූ රස්ටි ඒකල ඇල්බම තුනක් පටිගත කර ඇති අතර අංක 1 සදර්න් ශුභාරංචි ගීත පහක් රචනා කර ඇත. ඔහුගේ බොහෝ ප්‍රශංසා අතර, ක්‍රිස් 2019 වසරේ Inspirational Country Music Awards Entertainer වූ අතර ඒකල ඇල්බම අටක් නිකුත් කර ඇති අතර අංක 1 දක්ෂිණ ශුභාරංචි ගීත හයක් ලබා ඇත.

ගෝල්ඩන්, ඔහුගේ පුතුන්, මිණිබිරිය එලිසබෙත්, මැක්කූන් සහ ඒස් පසුබිම් සංගීත කණ්ඩායමක් ශාන්ත පැට්‍රික් දිනයේදී නැෂ්විල් හි 3වන සහ ලින්ඩ්ස්ලි හි අලෙවි වූ සංදර්ශනයක් සමඟ ඇල්බම පෙරදසුන් කළහ. රස්ටි තම පවුලේ අය සමඟ රඟ දැක්වීම සංවේදී අත්දැකීමක් බව පිළිගනී. “ඕනෑම දරුවෙකුගේ ජීවිතයේ, ඔබ ඔබේ දෙමාපියන්ගේ වයස ගැන සිතන්නට පටන් ගනී, එය හරියට ‘මම මගේ තාත්තා සමඟ වේදිකාවට ගොඩවන අවසාන අවස්ථාව එය වේවිද?’ ඒ යන්නේ ඔහු නොවිය හැකියි, ”රස්ටි පවසයි. “සෑම දිනකම ආශීර්වාදයක් වන අතර මගේ පවුලේ අය සමඟ සංගීතය කිරීමට මට ආශීර්වාද ලත් නම්, එය ආශීර්වාදයේ ද්විත්ව එකතුවකි.”

ක්රිස් එකඟ වේ. “මම ආඩම්බර පුතෙක් සහ ආඩම්බර පියෙක්,” ඔහු වේදිකාවේ ගෝල්ඩන් පරම්පරා තුනක් ගැන පවසන අතර, “ඔවුන් දෙදෙනාම නැරඹීමට ඉදිරි පෙළ අසුනක් තිබීම මැද සිටීම ගැන කෘතඥ වෙනවා.”

වසංගතය අතරතුර ඇල්බම තුන පටිගත කිරීම ගෝල්ඩන් පවුලට සුව කිරීමේ ක්‍රියාවලියක් විය. විලියම් ලීගේ පළමු බිරිඳ ෆ්‍රෝජීන් ගැන ක්‍රිස් පවසන්නේ “අපේ මව භූමදාන කර සති තුනක් ඇතුළත අපි චිත්‍රාගාරයට ගියෙමු. (ජෝඩුව 1975 දික්කසාද වුණා.) “ඒක අපි හැමෝටම දුක්බර කාලයක්. අම්මා ජීවතුන් අතර ඉන්න අන්තිම අවුරුද්දේ තාත්තා ඇවිත් එයාව බලනවා. ඔවුන් කොතරම් හොඳ මිතුරන්දැයි ඔහුට වැටහුණු අතර එය ඔහුටද බෙහෙවින් බලපෑවේය. . . සංගීතයට සුව කිරීමේ බලයක් ඇති බව තාත්තා නිතරම දේශනා කර ඇති අතර එය අප පසුකරමින් සිටි බොහෝ දේ අපගේ මනසින් ඉවත් කළේය. සංගීතය සහ ඉමහත් ප්‍රීතිය ගෙන දෙන දේවල් කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමට එය හොඳ කාලයක් විය. එය සවන්දෙන්නන්ට පරිවර්තනය කර අප එය සාදන විට එය අපට ලබා දුන් ප්‍රීතියම ඔවුන්ට ගෙන එනු ඇතැයි අපි බලාපොරොත්තු වෙමු.

විලියම් ලී සහ ඔහුගේ පුතුන් වසර ගණනාවක් එකට වැඩ කර ඇතත්, මෙම ඇල්බම ඔවුන්ගේ පළමු වරට චිත්‍රාගාරයේ එකට එකතු විය. “අපි වෙන වෙනම පටිගත කළ දවසේ” ක්‍රිස් පෙර ව්‍යාපෘති ගැන පවසයි. “අපි එකට සංචාරය කළා, නමුත් අපි කවදාවත් වාර්තා හැදුවේ නැහැ.”

ත්‍රිත්වය පටිගත කිරීමේදී, ගෝල්ඩන් නිෂ්පාදකයින් වන මයිකල් සයික්ස්, බෙන් අයිසැක්ස් සහ බඩී කැනන් සමඟ වැඩ කළ අතර, බ්ලූග්‍රාස් ද්විත්වය වන ඩේලි සහ වින්සන්ට් සමඟ නිතිපතා ගායනා කරන මැකූන් බාස් ගායනය ලබා දීමට බඳවා ගත්තේය. දිගුකාලීන ඕක් රිජ් බෝයිස් බාස් ගායක රිචඩ් ස්ටර්බන් ගැන සඳහන් කරමින් ක්‍රිස් සිනාසෙමින් “ඔහුගේ සුරතල් නම රිචඩ් බෝර්බන් ය. “තාත්තා අවුරුදු 55ක් තිස්සේ බේස් ගායකයෙක් ළඟ හිටගෙන ඉන්නවා. ඒ වගේම ආරොන් මෘගයෙක්, ඔහු සහෝදරයෙක් වගේ. ඔහු කරන සෑම දෙයකම පාහේ ඔහු තනිව කටයුතු කරන්නෙකු විය.

McCune මීට වසර 12 කට පෙර විලියම් ලීව මුණගැසුණේ Oaks සමඟ ස්ටෙබන් සඳහා පුරවන අතරතුරේදීය. “මම සහ ගෝල්ඩන් එය ක්ෂණිකව පහර දුන් අතර එතැන් සිට මිතුරන් වී ඇත,” ඔහු පවසයි. “මෙය පළමු ඇල්බමයයි [where] ගීත තෝරා ගැනීමේ සිට, විධිවිධාන දක්වා, ගීත පටිගත කිරීම් සඳහා එහි සිටීම, ගායන පටිගත කිරීම් සහ මිශ්‍ර කිරීම දක්වා සෑම පියවරකටම මම සම්බන්ධ වී සිටිමි. මේ රත්තරන්ගෙ බබා, ඒත් අපි හැමෝටම දැනෙන්නේ ඒ අපේම බබා වගේ, අපි ගොඩක් සම්බන්ධ වෙලා හිටපු නිසා.”

Nostalgia ව්‍යාපෘතියේ ආයාචනයේ විශාල කොටසකි. මෑත අත්ලාන්තික් ලිපියක් කියා සිටියේ පැරණි ගීත එක්සත් ජනපද සංගීත වෙළඳපොලෙන් 70% ක් වන බවයි. නමුත් විලියම් ලීට, ඇල්බම ආදරයේ ශ්‍රමය සහ ඔහුගේ බ්‍රෙව්ටන්, ඇල. ඔහුගේ සීයාගේ ඉරිදා උදෑසන ගුවන් විදුලි වැඩසටහනේ තේමාව වූයේ “පැරණි රට පල්ලිය” යන්නයි. “මේ ගීත ප්‍රතිනිර්මාණය කිරීම සඳහා මගේ පවුලේ ගමන ගෙන යාම මට වැදගත් වූයේ මෙම ගීත අපගේම බලපෑම් සහ ප්‍රකාශන සමඟ ප්‍රතිනිර්මාණය කිරීම සඳහා ය” යනුවෙන් විලියම් ලී සිය මතක සටහන පවසයි. රැවුල පිටුපස පසුගිය වසරේ ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී. “මේවා වසර ගණනාවක් පුරා අර්ථවත් වූ ගීත වන අතර අප ආදරය කරන සහ ගරු කරන පුද්ගලයින් විසින් නිර්මාණය කරන ලදී. සංගීතය කරලා අපි මේ පටිගත කිරීම් එක්ක කවදාවත් නැති විදියට පවුලක් විදියට එකතු වුණා. මෙම හැඟීම අන් අයටද අත්විඳිය හැකි යැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි.

වංශය එක්ව තවත් සජීවී සංදර්ශන කිරීමට බලාපොරොත්තු වන නමුත්, ඕක්ස් සමඟ විලියම් ලීගේ කාර්යබහුල කාලසටහන වටා වැඩ කිරීමට අවශ්‍ය වනු ඇත. නැවත චිත්‍රාගාරයට පැමිණීමේ හැකියාවද පවතින බව ඔවුහු පවසති. “අපි බලාපොරොත්තු වෙනවා, අපි මෙය නැවත කරන්නෙමු,” රස්ටි පවසයි. “ඔබ කිරීමට කැමති දෙයක් කිරීමට සහ ඔබේ පවුලේ අය සමඟ එය කිරීමට වඩා හොඳ කුමක්ද?”

Next Post

ජෝන් ස්ටුවර්ට් කන්යේ වෙස්ට් නාට්‍ය මධ්‍යයේ 'ස්මාර්ට්, ආතල්' පීට් ඩේවිඩ්සන් ආරක්ෂා කරයි

Thu Mar 24 , 2022
ජෝන් ස්ටුවර්ට්ට ලැබී ඇත පීට් ඩේවිඩ්සන්ලෙස ආපසු පැමිණ ඇත Kanye West ඉලක්ක කරගෙන දිගටම එස්.එන්.එල් කිම් කාර්ඩෂියන් සමඟ ඔහුගේ සම්බන්ධතාවය සඳහා තරුව. අඟහරුවාදා (මාර්තු 22) SiriusXM ගුවන් විදුලි වැඩසටහනේදී හොවාර්ඩ් ස්ටර්න්ට “මම පීට්ව හොඳින් දන්නවා,” ස්ටුවර්ට් පැවසීය. “ඔහු තම ජීවිතය ගත කිරීමට උත්සාහ කරන කුඩා දරුවෙකි. [He’s] මගේ ප්‍රියතම පුද්ගලයන්ගෙන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.