Daddy Yankee ඩ්‍රොප්ස් ‘Legendaddy’, වසර 9කින් ඔහුගේ පළමු ඇල්බමය: අත්‍යවශ්‍ය ගීත අටක්

2021 දැන්වීම් පුවරුවේ විශ්‍රාම යාමේ ඉඟියෙන් පසුව ලතින් සංගීත සතිය සහ මාර්තු 20 ඉරිදා නිල වශයෙන් ප්‍රවෘත්ති නිවේදනය කරමින්, Daddy Yankee ඔහුගේ අවසාන චිත්‍රාගාර ඇල්බමය කුමක්දැයි නිකුත් කර ඇත. Legendaddy.

ධාවන පථ 19 කට්ටලය වසර 10 කට ආසන්න කාලයක් තුළ ඔහුගේ පළමු ඇල්බමය වේ ඩැඩී රජු 2013 දී. නව ඇල්බමයේ Bad Bunny, Rauw Alejandro, Myke Towers, El Alfa, Lil Jon සහ Pitbull ඇතුළත් වන අතර, සුප්‍රසිද්ධ බොක්සිං වළල්ල නිවේදක Michael Buffer ගේ වීර කාව්‍ය හැඳින්වීමක් ද ඇත. එහි බලපෑම් සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, පුරාවෘත්තය පිරිසිදු රෙගේටන්, බර උගුල් සහ පර්යේෂණාත්මක පීලි වල සම්මිශ්‍රණයක් ඉදිරිපත් කරයි, සියල්ල ඔහුගේ සාරයට සත්‍යව පවතී – දශක තුනකට වැඩි කාලයක් විඳදරාගත් එකක්. ඔහු කලින් මාධ්‍ය නිවේදනයක ප්‍රකාශ කළ පරිදි: “මා නිර්වචනය කර ඇති සියලුම මෝස්තර එකම ඇල්බමයකින් මම ඔබට ලබා දෙන්නෙමි.”

මෙය වසර නවයකට පසු ඔහුගේ පළමු ඇල්බමය වුවද, පුවර්ටෝ රිකෝ කලාකරුවා (උපත රේමන්ඩ් අයාලා) 2014-2021 අතර “Shaky Shaky,” “Dura, වැනි කලින් නිකුත් කරන ලද බැන්ජර්ස් ඇතුළත් නොකර, නවතම සංගීතය පමණක් ඇතුළත් කිරීමට තීරණය කළේය. ”“ගැටලුව,” සහ හිම ආධාරක “කොන් කැල්මා” 2019 දී උණුසුම් ලතින් ගීත ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ස්ථානයට පත් වූ අතර සති 14ක් ඉහළින්ම ගත කළේය.

ඩැඩී යැංකි

ඩැඩී යැංකි, “ලෙජෙන්ඩඩි”

නිදහස් කිරීම සැමරීම සඳහා Legendaddy, හා සමුගන්නවා සංගීත කර්මාන්තයට, Reggaeton රජු ඔහුගේ “La Ultima Vuelta” සංචාරය සරත් සෘතුවේ දී ආරම්භ කරනු ඇත.

සංගීතයෙන් විශ්‍රාම ගැනීමෙන් පසු අනාගතය කෙබඳුද? යැංකි කිව්වා දැන්වීම් පුවරුව පසුගිය වසරේ ඔහු රෙගේටන් වාර්තා චිත්‍රපටයක් නිෂ්පාදනය කරමින් විධායක ලෙස කටයුතු කරමින්, “මම වැඩෙන තැන මම දකිනවා – චිත්‍රපට, වාර්තා චිත්‍රපටවල විධායක නිෂ්පාදකයෙක්”

ඒකකය පසුව, පරීක්ෂා කරන්න දැන්වීම් පුවරුව ලතින් සංස්කාරකවරුන් අටක් අත්යවශ්යයි Legendaddy පීලි.

Bad Bunny විශේෂාංගී වන “X Ultima Vez”

මෙම ගීතය Bad Bunny සහ Yankee යන සංගීත ශෛලීන් දෙක ඒකාබද්ධ කරයි: පැරණි පාසල් රෙගේටන් නාද වන නාගරික ශබ්ද සමඟින්. ධාවන පථය ආරම්භ වන්නේ “බුබුළු දැනෙන” පියානෝ සටහන් සමඟ ගීතය පුරාවටම පවතින අතර රෙගේටන්ගේ ප්‍රියතම කටහඬවල් දෙකක් ඒකාබද්ධ කරයි. තවද, Yankee ඔහුගේ අමතක නොවන වාක්‍ය ඛණ්ඩය ඇතුළත් කිරීමට වග බලා ගනී: “Dónde hubo fuego, cenizas quedan” (ගිනි අළු ඉතිරිව ඇති තැන).

“Zona del Perreo” Natti Natasha සහ Becky G

ඔහු සමඟ අතීතයේ ක්‍රියා කළ සූත්‍රයක් පුනරුච්චාරණය කරමින්, DY Natti Natasha සහ Becky G නැවත වරක් සහයෝගීතාවයක් සඳහා තට්ටු කරයි. මෙම යුගලය මීට පෙර 2018 ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළම “Dura” රීමික්ස් සඳහා ඔහු හා එක්වී ඇත. ඔවුන්ගේ නව ගීතය, “සෝනා ඩෙල් පෙරෙයෝ”, නොබිඳිය හැකි රෙගේටන් තාලයක් හා සමානව ආකර්ශනීයයි.

Sech විශේෂාංගී වන “Para Siempre”

“Sal y Perrea (Remix)”, “Confia,” “Relacion (Remix)” සහ “Definitivamente” වැනි පෙර සහයෝගීතා සමඟ, Sech දැනටමත් පවුලක් වන අතර, ඔහුට Yankee ගේ අවසන් ඇල්බමයේ පෙනී සිටීම පමණක් අර්ථවත් වූයේ එබැවිනි. “Para Siempre” යනු එම විශේෂ පුද්ගලයාට පාපොච්චාරණය කරන ප්‍රේම ගීතයක් සඳහා වන “මට ඔබ සදහටම මගේම වීමට අවශ්‍යයි” යන ප්‍රේම ගීතය සඳහා යැංකිගේ මධුර රැප් පද සමඟ Sech ගේ සුමට ගායනය ඒකාබද්ධ කරන රොමැන්ටික් මැද-ටෙම්පෝ රෙගේටන් එකකි.

“එල් අබුසදෝර් ඩෙල් අබුසදෝර්”

“El abusador, del abusador” යනු ඇල්බමයේ ඇති වඩාත් උද්දීපනය කරන ගීත වලින් එකකි, එය හොරණෑ සහ පියානෝ නෝට්ටු ඒකාබද්ධ කරමින් පරිපූර්ණ සල්සා විලයනයක් සඳහා තාල පහරවල් සමඟින්. පද රචනය භාරව සිටින කෙනෙකුගේ කතාව කියයි, සහ ඔබට සැමවිටම නිහතමානී විය හැකි නමුත් තවමත් ඔබේ වටිනාකම දැන ගැනීමට හැකි ආකාරය.

“Agua” Rauw Alejandro, Nile Rodgers ඇතුළත්

සැකයකින් තොරව, “Agua” යනු වඩාත්ම විස්මිත ධාවන පථවලින් එකකි Legendaddy, ඩැඩී යැන්කිව සම්පූර්ණයෙන්ම ඔහුගේ සුවපහසු කලාපයෙන් පිටතට ගැනීම. ලතින් හිට්මේකර් Rauw Alejandro සහ සුප්‍රසිද්ධ සංගීත ian යෙකු සහ කලාකරුවෙකු වන Nile Rodgers ගේ අනුග්‍රහය ඇති මෙම ධාවන පථය Rodgers ගේ සංකේතාත්මක ෆන්ක් රිෆ්ස් සහ Rauw ගේ sulty vocal ඇතුළත් 80 දශකයේ ආනුභාව ලත් නර්තන ගීතයකි. ධාවන පථයේ මැද දෙසට, යැංකි ආකර්ශනීය හිප්-හොප් තාලයකට පියවර තබයි. “බබා, ඔයා වතුරේ නටනවා, ඔයාව අමතක කරන්න බැහැ,” ඔවුන් ගායනා කරනවා.

“කැම්පියොන්”

යැංකිගේ විශ්‍රාම ගැනීම සඳහා ඔහුගේ මයික්‍රොප් එක සඳහා වන අවසාන ගීතය මෙයයි. එය ප්‍රමුඛතම DY රෙගේටන් සාද ධාවන පථය නොවිය හැකි නමුත් “කැම්පියොන්” හි ඔහු වසර ගණනාවක් තිස්සේ ඔහුව නිරූපණය කළ නිහතමානීකම අතහැර දමා “මම ශූරයා” යැයි නිශ්චිතවම පවසයි. “වැඩියක් නැති තැනකින් ඇවිත් මම මැෂිමක් වුණා” ඔහු රැප් කරයි. “කවුරුත් මාව නවත්වන්නේ නැහැ කියලා මම පොරොන්දු වුණා. අවසානය දක්වා අපරාජිතයි.”

“ලා ඕලා”

ඇල්බමයේ බොහෝ ගීත මෙන්ම, “ලා ඕලා” ඔහුගේ “කැන්ග්‍රි” සහ “ගැසොලිනා” දිනවල පැරණි පාසල් ඩැඩි යැන්කි වෙත අපව රැගෙන යයි. “La Ola” එය සනාථ කරයි: බෝවන රෝගයකි perreo a වෙත ඔබව රැගෙන යාම සඳහා සෑදූ දැඩි වදන් සහිත ගී පද සමඟ මාර්කේසිනා පෝටෝ රිකෝ හි සාදය. එහි ආලවන්ත ගී පද සහ පුනරාවර්තන “montate en la ola, ola, ola, ola, ola / que te veo sola, sola, sola, sola, sola” යනු විනෝදයට සම්බන්ධ වීමට කරන ආරාධනයකි — විශේෂයෙන්ම ඔබ තනියම නම්.

“El Rey de lo Imperfecto”

“El Rey de lo Imperfecto” යනු ආකර්ශනීය නාගරික-ආශ්‍රිත කුම්බියා ගීතයක් වන අතර ඇල්බමයේ Yankee ගේ වඩාත්ම රිද්මයානුකූල තාලයකි – සිතන්න “Llamado de Emergencia, “Lovumba” සිතන්න. “El Rey de lo Imperfecto” (අසම්පූර්ණයේ රජු) පරිපූර්ණ නොවන සහ ඇයගේම අනාරක්ෂිතභාවය සහ නාට්‍ය තුළින් පුද්ගලයෙකුට කොන්දේසි විරහිතව ආදරය කිරීමට පොරොන්දු වන මිනිසෙකුගේ කතාව කියයි. ඔහු ගායනා කරයි: “ඔබ වෙනුවෙන් සෑම දෙයක්ම අගය කිරීමට මට අවශ්‍යයි / ඔබ මට පරිපූර්ණයි.”

Next Post

අධ්‍යක්ෂ ජනරාල්වරිය කඳුළුසලමින් කරපු දේ

Fri Mar 25 , 2022
අසනීප නිවාඩු වාර්තා කරමින් සේවයෙන් ඉවත් වෙයි ජාතික සත්වෝද්‍යාන දෙපාර්තමේන්තුවේ සියලුම පශු සහ නිලධාරියා (24) අසනීප වාර්තා නිවාඩුවක් සමඟ සේවයෙන් ඉවත්විය. ඒ රිදියගම සෆාරි උද්‍යානයේ සේවක පිරිසක් එහි සේවය කරන පශු යටතේය. රිදියගම සෆාරි උද්‍යානයේ පශු ආරම්භය ප්‍රියසාද් එදිරිවර්ණ මහතාට එහි සේවකයින් පිරිසක් පෙරදා (23) ගබඩා පහරදීමක් ලබා දුන්නේය. ජාතික […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.