ඉන්දියාව විනිමය පහසුකමේ කාලය දික් කරයි

විනිමය සහයෝගයක් වශයෙන් ඉන්දීය මහ බැංකුව විසින් ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවට ලබා දුන් ඇමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 400 ක විනිමය පහසුකමේ කාලය දීර්ඝ කළ බව ඉන්දීය මහා කොමසාරිස් කාර්යාලය නිවේදනය කළේය.

Next Post

ගෑස් මිල වැඩි නොකෙරේ

Fri Apr 22 , 2022
මිල වැඩි කිරීමට රජයේ හිමිනොවෙයි අද (22) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට මිල වැඩි කිරීමට තිබූ තීරණය සඳහා රජයේ හිමිවී නොමැති බව වාර්තා වේ. නැවතත් පැවති මිලට අලෙවි කරන ලෙස රජය ලිට්ට්‍රෝ සමාගමට දැනුම් දෙනු ලැබේ. මිල වැඩි කිරීමට පෙර එය මණ්ඩලයට ලබා ගත යුතු බව දැනුම් දී ඇත. ඒ අනුව ලීටර් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.