වසරේ විශාලතම මංගල දර්ශනය දියත් කිරීමට ජැක් හාර්ලෝගේ කළමනාකරු උදව් කළ ආකාරය

කවදා ද ජැක් හාර්ලෝ 2020 දී ඔහුගේ “Whats Poppin” ගීතය සමඟින් දර්ශන තලයට පුපුරා ගිය අතර, නව සුපිරි තරුවක් පැමිණ ඇතැයි අනාවැකි කිව හැක්කේ ස්වල්ප දෙනෙකුට ය. නමුත් Kentucky හි Louisville, ස්වදේශිකයින් ඊළඟට කළේ පහර පිට පහර දීමයි: “Whats Poppin” අංක 2 ට ළඟා වූ පසු උණුසුම් 100හාර්ලෝ ඔහුගේ පළමු අංක 1 වාර්තාව (සහ ග්‍රැමී නාමයෝජනා මාලාවක්) විශේෂාංගයක් සමඟින් උපයා ගත්තේය. ලිල් නාස් එක්ස්ගේ “කර්මාන්ත ළදරු” ඉන් පසුව “Nail Tech” විසින් Hot 100 හි අංක 18 ට ළඟා වූ පෙබරවාරි මාසයේදී විවේචනාත්මක පැසසුමට ලක් වූ තනි Harlow නිකුත් කරන ලදී.

මෙම සතියේ, හාර්ලෝ ලැයිස්තුවෙන් තවත් සන්ධිස්ථානයක් පසු කළේය: ඔහුගේ නවතම ගීතය, “පළමු පන්තිය” Hot 100 හි අංක 1 ස්ථානයේ ආරම්භ වියමෙතෙක් වසරේ විශාලතම ප්‍රවාහ සතිය සමඟින් පැමිණි ප්‍රස්ථාරයේ ඔහුගේ පළමු ඒකල අංක 1, හොඳම පෙර වාර්තාව විසින් පවත්වන ලදී හැරී ස්ටයිල්ස්ලුමිනේට්, කලින් MRC දත්ත වලට අනුව, පසුගිය සතියේ ප්‍රවාහ මිලියන 54.6ක් සමඟින් “එසේම”. සහ එම ගීතයේ අතිවිශාල සාර්ථකත්වය ඔහුගේ කළමනාකරු, Range Media Partners කළමනාකාර හවුල්කරුට උපකාර කර ඇත ක්රිස් ටේලර්යන මාතෘකාව උපයන්න දැන්වීම් පුවරුවසතියේ විධායක.

“පළමු පන්තියට” TikTok වෙතින් ප්‍රයෝජනවත් සහයක් ලැබුණි, එහි නිල නිකුතුවට පෙර සිටම එය වෛරස් වෙමින් පැවතුනි, නමුත් එය මේ සතියේ රටේ විශාලතම ගීතය ලෙස ආරම්භ වීමට උපකාර වූ එකම තල්ලුව නොවේ. මෙන්න, තෝමස් ඔවුන් මෙම ගීතය එහි විශාල මංගල දර්ශනය සඳහා සකසන ආකාරය පැහැදිලි කරයි, Harlow හි ඉදිරි ඇල්බම ව්‍යාපාරය සඳහා බලපෑමට පහර දීම සහ මෙම සන්ධිස්ථානය හරහා “Whats Poppin” හි ගම්‍යතාවය පවත්වා ගැනීම. “අපි ජැක්ට ඔහු කිරීමට අවශ්‍ය කලාව සෑදීමට සහ ඔහු කවුදැයි ලෝකයට පෙන්වීමට බලය ලබා දී ඇත – සහ පෙනෙන විදිහට, ලෝකය ඇත්තටම ඒ දෙකටම කැමතියි.”

“පළමු පන්තිය” මේ සතියේ ඒකල කලාකරුවෙකු ලෙස ජැක් හාර්ලෝගේ පළමු අංක 1 කේවලය බවට පත් වූ අතර, ප්‍රවාහ මිලියන 54.6 ක් ඇත. එය සිදුවීමට උපකාර කිරීමට ඔබ ගත් ප්‍රධාන තීරණ මොනවාද?

ලේබලය ලෙස — Generation Now/Atlantic Records — සහ Jack ගේ ඉදිරියට එන ඇල්බමයෙන් තවත් ගීත මට ඇසෙන්නට පටන් ගත්තේ ඒවා නිර්මාණය වෙමින් තිබියදී, විශ්මිත සංගීතය නිසා අදහස් වේගයෙන් ගලා යාමට පටන් ගත්හ. මීළඟට එන්නට වෙනස්ම ගීතයක් පැන්සල් කර ගත් මොහොතක් තිබුනා, නමුත් “පළමු පන්තිය” විසින් හමා ගිය පසු අපි ජැක් සමඟ පොදි බැඳ ගත්තෙමු – “පළමු පන්තියේ” දැවැන්ත විභවය අප සැමට පැහැදිලි විය, සහ අපි මාරු කළා. මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට, ධාරාවේ අංක චලනය වීමට පටන් ගන්නා ආකාරය මම බලා සිටියෙමි. අපගේ අලෙවිකරණ සහ ගුවන්විදුලි කණ්ඩායම් පෙර දින 100% තහවුරු කර නොතිබූ ගුවන්විදුලි සැලැස්මක් නොතකා, ගීතය පළමු දින වර්ධනය වන විට එයට සහාය දැක්වීමට ආම්පන්න ලබා දීමට කැඳවුම් කර ඇත. එම අංක 1 ශක්තිමත් කිරීම සඳහා එම පළමු සතිය පුරාවටම ඇදහිය නොහැකි ප්‍රවාහ අංක පිටුපස පූර්ණ කව ප්‍රවේශයක් එක් විය.

මෙම ගීතය “Nail Tech” අනුගමනය කරයි, එය ඉතා හොඳ ප්‍රතිචාරයක් ලබා ගත් නමුත් Hot 100 හි අංක 18 ස්ථානයට පත් විය. ඔබ මෙය වෙනස් ආකාරයකින් සකස් කළේ කෙසේද සහ එය කළ ආකාරය බිඳ දැමුවේ ඇයි?

“Nail Tech” ගේට්ටුවෙන් එලියට ආවා සුපිරි ශක්තිමත්. එය ඔබ බලාපොරොත්තු වන සියලුම පුදුමාකාර අලෙවිකරණ/DSP පෙනුම ලබා ඇත – ධාවන ලැයිස්තු ආවරණ, දැන්වීම් පුවරු, ඔබ එය නම් කරන්න – සහ සංඛ්‍යා එය පිළිබිඹු කරයි. “ඉඩස්ට්‍රි බේබි” හි ඔහුගේ විශේෂාංගය හැරුණු විට, මෙම ගීතය ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ ඕනෑම ජැක් ධාවන පථයක් සඳහා විශාලතම පළමු දින ප්‍රවාහයන් විය.

“පළමු පන්තිය” සඳහා අපි ජැක් අතීතයේ නොකළ දෙයක් භාවිතා කළෙමු. අපි හිතාමතාම ප්‍රබල කොටසකින් ගීතය සමාජ ජාලවල විහිළු කළෙමු. කිසියම් කලාකරුවෙකු ගීතයක් අත්විඳීමට අදහස් කරන ආකාරය ගීතයක කොටසක් නොවන අතර, එහි අරමුණ කලාව එහි සම්පූර්ණ ස්වරූපයෙන් ඉදිරිපත් කිරීම බැවින්, මෙය ගීතය නිකුත් කිරීමට පෙර කම්පනය ලබා ගැනීමට උපකාරී වන බව අපි දැන සිටියෙමු. ඒ වගේම තමයි සිද්ධ වුණේ. මෙම කොටස සියලු සමාජ වේදිකා මත වෛරස් බවට පත් වූ අතර, සම්පූර්ණ දේ ඇසීමට මිනිසුන් කෑගසමින් සිටියහ. ඔන්න ඔය විදියට තමයි පළවෙනි දවසෙ “පළමු පන්තිය” ලෝකේ හැම සින්දුවක්ම වතුරෙන් පිට කළේ.

මෙම ගීතය TikTok වෙතින් විශාල ප්‍රබෝධයක් ලබා ඇත. ගීතය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට ඔබ වේදිකාව භාවිතා කළේ කෙසේද?

Jack එය පළ කළ වහාම TikTok නිර්මාපකයින් ස්නිපටය බහුලව භාවිතා කිරීමට පටන් ගත්හ. නියැදිය සමඟ ඒකාබද්ධ වූ ඔහුගේ රැප් කිරීම ගීතයේ හක්ක වමට සහ දකුණට බෙදාගෙන ඇත. UPS පවා මගේ දුරකථනයට කතා කළේ ඔවුන්ගේ සමාගමේ නම එහි වැටී ඇති බව ඇසීමෙන් පසුවය. මෙය සියලුම සමාජ වේදිකා වල දිගටම පැවති අතර, අපි ජැක් පළ කිරීම සමඟ සම්බන්ධ වීමත් සමඟ ගිනි දැල් දැමුවෙමු.

මෙම ඇල්බම ව්‍යාපාරයේ ඉතිරි කොටස සැකසීමට උදවු කිරීමට ඔබට මෙවැනි විශාල අංක 1 භාවිතා කළ හැක්කේ කෙසේද?

Hot 100 No. 1 තිබීම ඇල්බම චක්‍රයක ඕනෑම අවස්ථාවක විශිෂ්ටයි, නමුත් සම්පූර්ණ ඇල්බමය පහත වැටීමට සතියකට පෙර සිටීම සුදුසුය. අපි නිකුත් කරන සතිය සමඟ ඉදිරි දේ සඳහා ලෝකය සූදානම් කරන අතරේ දැනටමත් නිකුත් වී ඇති ධාවන පථ දෙකම අපි දිගටම තල්ලු කරන්නෙමු. වර්තමාන යුගයේ, ඇල්බමයක පරිභෝජනයෙන් වැඩි ප්‍රමාණයක් පදනම් වන්නේ තනි ගීත ප්‍රවාහය මත මිස සම්පූර්ණ ඇල්බම අලෙවිය මත නොවේ. සතියක් පුරාවට බහු පහර කේවල තිබීම කිසිදා රිදෙන්නේ නැත.

“Whats Poppin” එතරම් විශාල ගීතයක් වූ අතර, තවත් බොහෝ දෙනෙකුට නොහැකි වූ ආකාරයෙන් ගම්‍යතාවය දිගටම කරගෙන යාමට ඔබ සමත් වී ඇත. ඔබ එය කර ඇත්තේ කෙසේද?

“Whats Poppin” ජැක්ට දිය පහරක් විය. අපි 2016 දී එකට වැඩ කිරීමට පටන් ගත් අතර, සෑම වසරකම අපි ඉදිරි ප්‍රගතිය ලබා ගත්තෙමු. අපි පැයට සැතපුම් 0-60 සිට වසර කිහිපයක් ගත කළෙමු. “Whats Poppin” අපව පැයට සැතපුම් 60-100 දක්වා ගෙන ගියේය. එතැන් සිට, ඔහුගේ පළමු ඇල්බමය සමඟ ඔවුන් සියල්ලෝම පවසන්නේ එයයි“කර්මාන්ත ළදරු,” සහ දැන් කේවල කම් හෝම් ද කිඩ්ස් මිස් යූඅපි ජැක්ට ඔහු කිරීමට අවශ්‍ය කලාව සෑදීමට සහ ඔහු කවුදැයි ලෝකයට පෙන්වීමට බලය ලබා දී ඇත – සහ පෙනෙන විදිහට, ලෝකය ඇත්ත වශයෙන්ම ඒ දෙකටම කැමතියි.

ඔබ ව්‍යාපාරයේ යෙදී සිටි වසර කිහිපය තුළ කළමනාකරණය වෙනස් වී ඇත්තේ කෙසේද?

මම මුලින්ම 2012 දී සංගීත ශිල්පීන් කළමනාකරණය කිරීමට පටන් ගත් විට, Instagram හෝ Spotify තවමත් මෙහි සිටියේ නැත, TikTok තබා. එම වාක්‍යය පමණක් මා කළමනාකාරිත්වයේ සිට වෙනස් වූ දේ ගැන බොහෝ දේ කථා කරයි. වඩාත් සවිස්තරාත්මක සටහනක් මත, ලියුම් කවරය තල්ලු කළ පසුගිය දශකය තුළ විශිෂ්ට කළමනාකරණ සමාගම්වල සිටීමට තරම් මම වාසනාවන්ත වී ඇත. මම කළමනාකාර හවුල්කරුවෙකු වන මගේ නව සමාගම වන Range හි, අපි කලාකරුවන්ට සහ කළමනාකරුවන්ට ඔවුන්ගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ සෑම අංගයක්ම පාලනය කිරීමට සහ දිගුකාලීන වටිනාකමක් සඳහා එය උපරිම කිරීමට වඩා හොඳ වේදිකාවක් ගොඩනඟන බව අපි විශ්වාස කරමු. අනෙකුත් සමාගම් ඔවුන්ගේ දෙපාර්තමේන්තු තුළ රැඳී සිටින අතර, අපගේ දක්ෂතා සහ එකිනෙකා සඳහා අවස්ථා නිර්මාණය කිරීමට අපි එකට වැඩ කරමු – ජැක් වැනි කලාකරුවන් ඔහුගේ ඉදිරි රංගන භූමිකාව සඳහා චිත්‍රපට සහ රූපවාහිනී ව්‍යාපාරයේ සංකීර්ණතා සැරිසැරීමට ඉගෙන ගන්නේ එලෙස ය. සුදු මිනිසුන්ට පනින්න බැහැ.

අපගේ ගනුදෙනුකරුවන්ට වඩාත්ම අවශ්‍ය වන ක්‍රියාශීලී ප්‍රවේශයක් ගනිමින්, මගේ හවුල්කරුවන් සහ මම බොහෝ විෂයයන් හරහා ව්‍යාපාරයේ වෙනස්කම් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින්නන් සහ නියෝජිතයන්ගෙන් පිරි කණ්ඩායමක් සම්පාදනය කර ඇත. සාම්ප්‍රදායික කළමනාකරණ සමාගම්වලට ඔවුන්ගේ දක්ෂතා සඳහා සැපයිය හැකි ප්‍රමාණයෙන් ඔබ්බට සම්පත් ලබා දීමට අපි එක්ව වැඩ කරන පරිසර පද්ධතියක් රේන්ජ් හි ඇත, එය අපට ලබා දෙයි [different] නිරන්තරයෙන් විකාශනය වන කර්මාන්ත භූ දර්ශනයේ වටිනාකම් යෝජනාව. අප දකින ප්‍රතිඵල න්‍යායික පමණක් නොවේ. අපි සංගීතඥයන් චිත්‍රපට සහ රූපවාහිනියට ඇතුළත් කරන්නෙමු, චිත්‍රපට/රූපවාහිනී දක්ෂයින්ට සංගීතය සමඟින් උදව් කරන්නෙමු, සංගීත නිෂ්පාදකයින්ට චිත්‍රපට නිර්මාපකයින් වීමට උදව් කරන්නෙමු, Metaverse හි Web3 මුල පිරීම් දියත් කරන්නෙමු සහ වඩා හොඳ කතන්දර කියන්නන් වන්නේ කෙසේදැයි වෙළඳ නාම පෙන්වමින් සිටිමු. සමාගම් ව්‍යුහය, සබඳතා සහ, වඩාත් වැදගත් ලෙස, ආචාර ධර්ම අනුව, හැකියාවන් නිමක් නැත.

Next Post

Auburn SEC අර්ධ අවසන් පූර්ව වටයේදී අංක 9 දකුණු කැරොලිනාව මවිතයට පත් කරයි

Fri Apr 22 , 2022
Ga. Athens හි Dan Magill Tennis Complex හි පැවති SEC තරඟාවලියේදී අංක 30 Auburn පිරිමි ටෙනිස් කණ්ඩායම විසින් අංක 9 දකුණු කැරොලිනා කණ්ඩායමට එරෙහිව ගෝල 4-2ක අර්ධ අවසන් පූර්ව වටයේ ජයග්‍රහණයක් ලබා ගැනීමට සියලුම SEC කනිෂ්ඨ Tyler Stice සමත් විය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.