එන සතියේ තීරණාත්මක තීන්දුවක්

පක්ෂ 11 විශ්වාසභංගයකට එක්වන ලකුණු

අන්තර්කාලීන ආණ්ඩුවක් සඳහා අග්‍රාමාත්‍යවරයා ප්‍රමුඛ කැබිනට් මණ්ඩලය ඉවත් නොකරන්නේ නම් සමග ජනබලවේගය ගෙන එන විශ්වාසභංගයට සහය ලබාදීමට හෝ වෙනත් විශ්වාසභංගයක් ඉදිරිපත් කිරීමට ආණ්ඩුවේ ස්වාධීන මන්ත්‍රී කණ්ඩායම සූදානම් වේ.

ස්වාධීන වූ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වීරසුමන වීරසිංහ ප්‍රකාශ කළේ විපක්ෂයේ විශ්වාසභංගය පිළිබඳ නොමැතිකම නම් සිය සේවය තුළ විශ්වාසභංගයක් ගෙන ඒමට කටයුතු කරන බවයි.

ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල සමඟ හෙටින් අවසන් වන සාකච්ඡාවලින් පසු ඉදිරි සතියේ ආණ්ඩුවේ ස්වාධීන වූ පක්ෂ එකෝලහ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී දේශපාලන ක්‍රීඩාවක් සඳහා විවෘත කරන ලද පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වීරසුමන වීරසිංහ ඉදිරිපත් කරන ලදී.

මේ අතර, අන්තර්කාලීන රජයක් සැපයීමෙන් අනතුරුව පවතින අර්බුදකාරි තත්ත්වයට විසඳුම් ලබා ගැනීමේ සහය සඳහා විදේශ නිළධාරීන් හමුවීමට ද ස්වාධීන වු මන්ත්‍රී කණ්ඩායම තීරණය කර ඇත.

ඒ අනුව, ඔවුන් චීන නිළධාරියා සහ රුසියානු තානාපතිවරයා හමුවී සාකච්ඡා කර ඇත.

The post එන සතියේ තීරණාත්මක තීන්දුවක් appeared first on Aruna.

Next Post

අරගලයකරුවන්ට අගමැති කියපු දේ ?

Sat Apr 23 , 2022
අරගලය දිගටම කරගෙන යන්න පුළුවන් අන්තර්වාර පාලනය යටතේ සිටින රජයක ද බව තමන් බව අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පවසයි. සම්මුඛ සාකච්ඡාවකට සහභාගී වෙමින් අග්‍රාමාත්‍යවරයා ප්‍රකාශ කළේ ඔහුගේ සෞඛ්‍ය තත්ත්වය පසුවන බවයි. එම සාකච්ඡාවට අදාළ කාර්යාලය අග්‍රාමාත්‍ය කාර්යාලය අද (23) මාධ්‍යයට නිකුත් කරන ලදී. නියමිත සඳහන් කළේ, “මොන ආන්තර් පාලනයක් ද?.. […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.