කෝපා කමිටුවෙන් සුරාබදු ප්‍රධානීන්ට නිර්දේශ මාලාවක්

සුරා බදු ආදායම් ගණනය කිරීමේ ක්‍රියාවලිය වඩාත් විධිමත් කිරීම සඳහා සුරාබදු දෙපාර්තමේන්තුව, රේගු දෙපාර්තමේන්තුව සහ දේශීය ආදායම් දෙපාර්තමේන්තුව එකිනෙකට සම්බන්ධ කරමින් පරිගණක දත්ත පද්ධතිය සකස් කිරීමේ කටයුතු කඩිනම් කරන ලෙස රජයේ ගිණුම් පිළිබඳ කාරක සභාව සුරාබදු දෙපාර්තමේන්තුවේ නිලධාරීන්ට නිර්දේශ කළේය .

Next Post

නොසිතු ලෙස අද වාර්තා වූ කොවිඩ් මරණ

Sat Apr 23 , 2022
සමස්ත මරණ සංඛ්‍යාව 16502ක් ශ්‍රී ලංකාවෙන් තවත් කොවිඩ් මරණ 2ක් වාර්තා වී ඇත. සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ වෛද්‍යවරයා විසින් වෛද්‍යවරයා විසින් (22) තහවුරු කළ මෙම මරණ දෙක සමඟින් සමස්ත මරණ සංඛ්‍යාව 16502ක් ලෙස වාර්තා වේ. වයස අවුරුදු 60 හෝ ඊට වැඩි සංඛ්යාවක් සිටින කාන්තාවක් සහ පිරිමි පුද්ගලයෙක්. The post නොසිතු ලෙස […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.